Anasayfa / Hediye Fabrikası Blog / Kolayca Yapabileceğiniz 20 Yastık Yapımı Örnekleri
yastık yapımı

Kolayca Yapabileceğiniz 20 Yastık Yapımı Örnekleri

Günümüzde son derece moda olan şeylerin başında el yapımı ürünler geliyor. El yapımı tasarım ürünlerin en güzel tarafı hem evdeki malzemeler değerlendirilirken, hem de kendi ellerinizle yaptığınız ürünleri sevdiğiniz eşe, dosta da armağan edebilirsiniz. Son zamanlarda el yapımı ürünler arasında en dikkat çekenlerden biri de, emek verilerek elde yapılan yastıklar oldu. Elde yastık yapımı son derece kolay ve bir o kadar da zevkli bir uğraştır. Siz de sevdiğiniz kişiye özel yastık yaparak onlara armağan edebilir veya evinizin dekorunda kullanabilirsiniz. Mesala kalpli yastık yapımı örnekleri ile hazırlayacağınız bu romantik yastığı sevgilinize hediye edebilirsiniz. Veya harf yastık yapımı örneklerinden faydalanarak ikinizin baş harflerinden oluşan kırlentler yaparak ona hoş bir sürpriz yapabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir ► Kişiye Özel Yastık

 

Yapacağınız şık yastık tasarımları ile evinizin salonuna, yatak odanıza veya çocuklarınızın odasına farklı bir hava katabilirsiniz. Elde dekoratif yastık yapımı aslında son derece kolay ve bir o kadar da pratik. Evde kullanmadığınız ürünlerinizle son derece şık ve tasarım yastıklar elde etmeniz mümkün. En çok tercih edilen modellerin başında gelen baykuş yastık yapımı ve bulut yastık yapımı esnasında farklı renkleri deneyerek yaratıcılığınızı keşfedebilirsiniz. Yine çocukların bayıldığı emoji yastık yapımı ile çocuk odalarına farklı bir ruh katabilirsiniz. Sevdiklerinize özel olarak hazırlayacağınız el yapımı doğum günü hediyeleri ile onlara hoş sürprizler yapmaya ne dersiniz?

Aileye, arkadaşlara veya sevgiliye yastık yapımı için merak ettiğiniz her şeyi sizin için hazırladığımız, birbirinden farklı yastık kılıfı yapımı ile ilgili yazımızda bulabilirsiniz. Farklı tasarımlar içerisinde seçebileceğiniz modellerin başında gelen yıldız yastık yapımı da en çok beğenilen yastık örneklerinden biri. Eğer yastıklardan daha farklı bir konsept düşünüyorsanız baskılı hediye seçeneklerimize de göz atabilirsiniz.

Özellikle vintage dönemlere geri dönüşle birlikte örgü yastık yapımı da yine favorilerin arasındaki çoktan yerini aldı bile. Yine de tüm bunlara alternatif olarak yuvarlak yastık yapımı gibi klasik yastıkları veya kış aylarında çok üşüyen sevdikleriniz varsa onlar için polardan yastık yapımı gibi alternatiflerden de faydalanabilirsiniz.

 

Baykuş Yastık

baykuş yastık yapımı

Belki de bugüne kadar gördüğünüz en sevimli yastıklar bu baykuş yastıklar olabilir. Yapımı her ne kadar zor gibi görünse de aslında son derece basit ve kolay. Baykuş yastık yapımı için öncelikle baykuş taslağınızı bir kağıt üzerine çıkarmanız gerekli. Daha sonra seçmiş olduğunuz kumaşı ters çevirerek, bu kağıda uygun şekilde kesmelisiniz. Kestiğiniz bu parçaların içerisine elyaf doldurarak her iki taraftan da dikerek şekil verebilirsiniz. Son olarak baykuşun gözleri için yuvarlak, burnu içinse üçgenden kesilmiş keçe veya farklı kumaş türlerini kullanarak son dokunuşları yapabilirsiniz. İşte size son derece şık bir baykuş yastık.

Sevimli Kedi Baskılı 2li yastık Kılıfı

Sevimli Kedi Baskılı 2li yastık Kılıfı

Sevimli Kedi Baskılı 2li yastık Kılıfı

Sıradan hediyelerin biraz dışına çıkarak sevdiklerinize tatlı bir sürpriz yapamaya ne derdiniz? Sevimli kedi baskılı bu tatlı yastıklarla sevdiklerinize keyifli ve hoş bir ortam sağlayarak, onların kalbini bir kez daha çalabilirsiniz. İster en yakın arkadaşınıza, isterseniz sevgilinize armağan edebileceğiniz sevimli kedi baskılı yastıkların üzerine isim veya sizin için özel bir mesaj yazdırabilirsiniz.

Sevimli Kedi Baskılı 2li yastık Kılıfı
 

Sevimli Kedi Baskılı 2li yastık Kılıfı

Harf Yastık

harf yastık yapımı

Belki de el yapımı yastıklar içerisinde yapımı açısından en kolay ve eğlencelisi harf yastıklar olabilir. Harf yastık yapımı için ihtiyacınız olan iki adet beyaz yastık kılıfı, kumaş boyası ve harflerin baskısını çıkarabileceğiniz cetvel veya benzeri bir obje. Öncelikle beyaz yastık kılıflarının üzerine transparan kağıtlarla mesajınızı yazıyorsunuz. Daha sonra özel olarak üretilen kumaş boyalarla harflerin içerisini dolduruyorsunuz. İşte bu kadar basit. Yastıklarınızın üzerine istediğiniz renklerde, istediğiniz mesajları yazabilir ve sevdiklerinize armağan edebilirsiniz.

Kütük Tasarımlı Tekli Yastık

Kütük Tasarımlı Tekli Yastık

Kütük Tasarımlı Tekli Yastık

Günümüzde son derece moda olan tasarım ürünlerle birlikte, hediye seçerken aldığımız ürünlerin de tasarım olmasına dikkat etmeye başladık. Eğer sevdiklerinize farklı bir hediye almak istiyorsanız kütük tasarımlı tekli yastık tam size göre. Arkadaşlarınıza ilginç bir hediye seçeneği olarak armağan edebilir veya kendi evinizin havasını değiştirmek için kullanabilirsiniz. Tasarım yastık her ne kadar kütük görünümünde olsa da, son derece yumuşak ve konforlu bir üründür.

Kütük Tasarımlı Tekli Yastık
 

Kütük Tasarımlı Tekli Yastık

Bulut Yastık

bulut yastık yapımı

Bulut yastık yapımı için öncelikle bir kağıt üzerinde bulut şablonu çıkarmakla başlayabilirsiniz. Eğer evinizde kullanmadığınız eski gömlek veya tişörtleriniz varsa bulut yastık yapımı için değerlendirebilirsiniz. Kağıt üzerine çıkardığınız şablonun üzerine kumaş parçasını yerleştirerek, kumaşın kenarlarından 1 cm kalacak şekilde kesmelisiniz. Kesme işlemi bittikten sonra kumaşı ters çevirerek pay bıraktığınız yerlerden, biraz boşluk kalacak şekilde dikmelisiniz. Son olarak boşluk bıraktığınız bölümden içerisi elyaf yerleştirerek dikim işlemini tamamlamalı ve yastığa elinizle son şekli vermelisiniz. Dilerseniz bulutunuza ağız ve göz çizmek için keçe veya farklı bir kumaştan parçalar keserek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Kişiye Özel Kraliyet Yastıkları

Kişiye Özel Kraliyet Yastıkları

Kişiye Özel Kraliyet Yastıkları

Eşinize veya sevgilinize yıl dönümü, sevgililer günü ya da doğum günü gibi özel günlerde ne hediye alsam diye düşünenler için işte aradığınız hediye fırsatı… İsime özel baskılı kraliyet yastıklarla ilişkinizi her daim özel kılabilirsiniz. Çiftlere özel olarak hazırlanan bu yastıklar aynı zamanda son derece yumuşak ve konforlu.

Kişiye Özel Kraliyet Yastıkları
 

Kişiye Özel Kraliyet Yastıkları

Örgü Yastık Yapımı

örgü yastık yapımı

Kış aylarında hem sizi hem de sevdiklerinizi ısıtacak sımsıcacık örgü yastıklara ne dersiniz? Örgü yastıkları iki farklı şekilde yapabilirsiniz. Birincisi ip ve şiş alarak biraz da emek harcayarak yapabileceğiniz yastıklar. İkincisi ise çok daha kolay ve pratik olan; evde kullanmadığınız eski kazaklarınızdan yapabileceğiniz yastıklar. Hemen hemen hepimizin evinde giymediğimiz eski kazaklarımız mutlaka vardır. Artık bu kazakları değerlendirmenin vakti geldi. Bunun için yapmanız gereken kazağınızı dikdörtgen veya kare şekilde keserek üç tarafını da dikmeniz. Yapmış olduğunuz örgü yastığınıza uygun kullanmadığınız yastıklarınız varsa eğer içerisine yerleştirebilirsiniz. Ya da diğer örneklerde olduğu gibi örgü yastığın içine elyaf yerleştirebilirsiniz. Örgü yastığınızın içini doldurduktan sonra son kalan kısmı dikmenizle birlikte örgü yastığınız artık hazır. İsteğinize göre örgü yastığın üzerine farklı kumaş türlerinden süslemeler yapabilir veya sade kullanabilirsiniz.

Gülen Poo Emoji Yastık

Gülen Poo Emoji Yastık

Gülen Poo Emoji Yastık

Günümüzde emojiler artık her yerde! Sanal dünyanın bir parça haline gelen emojiler artık sadece yazışmalarımızda değil, farklı tarzda da kullanıyoruz. Hayatımızın birçok alanında sıkça karşılaştığımız emojiler artık evimize kadar girdi. Siz de evinizin dekorasyonunu biraz hareketlendirmek veya sevdiğiniz birine esprili bir hediye almak istiyorsanız kahverengi gülen poo emoji yastık tam da sizin aradığınız ürün olabilir.

Gülen Poo Emoji Yastık
 

Gülen Poo Emoji Yastık

Yıldız Yastık Yapımı

sevgiliye yastık yapımı

Evinizde kullanmadığınız kumaşlarınız varsa yıldız yastık yapımı esnasında bu kumaşlarınızı değerlendirebilirsiniz. Bunun için ilk yapmanız gereken bir kağıt üzerine hazır kalıplardan faydalanarak veya kendinizin yapacağı bir yıldız şekli çizmek. Hazırladığınız kalıbın üzerine kumaşı yerleştirerek yine kenarlarında bir cm dikiş payı kalacak şekilde kesebilirsiniz. Kumaşın belli bir kısmına kadar dikerken, içerisine elyaf yerleştireceğinizi unutmayın. Son olarak elyafı da yerleştirerek elinizle son şekli verin ve son kalan kısmı da dikin. İşte size çocuklarınızın odası süsleyecek son derece eğlenceli bir yıldız yastık.

Ev Hediyesi Espirili Çift Yastık

Ev Hediyesi Espirili Çift Yastık

Ev Hediyesi Espirili Çift Yastık

Eğer siz de sabaha kadar sohbet etmeyi sevenlerdenseniz işte tam size göre bir hediye! Bu muzip yastıkları en yakın arkadaşınıza veya sevgilinize armağan edebilirsiniz. Dilerseniz ev hediyesi olarak arkadaşınıza verebilir ya da kendi odanıza değişik bir hava katmak için tercih edebilirsiniz. Sabahlara kadar edilen sohbetlerin en gizli tanığı olacak olan bu tatlı yastıklarla çevrenizi şaşırtmaya ne dersiniz? İşte size hem farklı, hem de esprili bir hediye seçeneği.

Kişiye Özel Kraliyet Yastıkları
 

Ev Hediyesi Espirili Çift Yastık

Emoji Yastık

emoji yastık yapımı

Artık çocuklarınızın odası daha renkli ve daha eğlenceli olacak. Son zamanlarda her yerde sıkça göremeye alışkın olduğumuz emoji yastıklarla çocuklarınızı mutlu etmeye ne derseniz. Emoji yastık yapımı için öncelikle sarı renkte bir kumaş ve yüz ifadeleri için biraz keçeye ihtiyacanız olacak. Emoji yastıklar şekil itibari ile genellike yuvarlak oldukları için öncelikle yuvarlak bir kalıp çıkarmanız gerekli. Çıkardığınız kalıp üzerinden kumaşınızı kesebilirsiniz. Bu işlemi yaparken kenarlarında dikme payı bırakmaya dikat etmelisiniz. Bıraktığınız paylardan kumaşı dikmeye başlayabilirsiniz. Yalnız kumaşın içine elyaf yerleştireceğiniz için biraz pay bırakmanız gerekebilir. En son elyafı da yerleştirdikten sonra kumaşı tamamen dikere kapatabilirsiniz. Emoji yastığın tamamlanması için geriye sadece keçelerden yapacağınız çeşitli yüz şekilleri kalıyor. Artık evinizin her yeri farklı ifadelerle süsleyeceğiniz emojilerle kuşatabilirsiniz.

Kişiye Özel Instagram Yastık

Kişiye Özel Instagram Yastık

Kişiye Özel Instagram Yastık

İnstagramdaki fotoğraf anılarınızdan oluşan bir yastığa ne dersiniz? Sosyal medyanın en önemli mecralarından biri olan İnstagram artık evinizin baş köşesinde… İnstagram konsepti ile hazırlanan bu özel yastığın üzerine tüm sevdiklerinizin fotoğraflarını baskılatarak, onlara son derece hoşlarına gidecek bu yastığı hediye edebilirsiniz. En güzel anılarınızın üzerinde yer alacağı fotoğraflardan oluşan, İnstagram konseptli bu şık yastığa tüm arkadaşlarınız bayılacak.

Kişiye Özel Instagram Yastık
 

Kişiye Özel Instagram Yastık

 Kalpli Yastık

kalp yastık yapımı

Sevgilinize özel el emeği göz nuru bir hediye yapmaya ne dersiniz? İşte tam da bununiçin biçilmiş kaftan olan bir önerimiz var. Sevdiğiniz insana olan aşkınızı kalp tasarımlı yastıklarla bir kez daha hissettirebilirsiniz. Evde kullanmadığınız çarşaf, gömlek veya tişörtlerinizi değerlendirerek kısa sürede yapabileceğiniz bu yastıklarla ona sımsıcak bir hediye verebilirsiniz. Kalpli yastık için yapmanız gereken öncelikle kalp şeklinde bir şablon çıkarmanız. Daha sonra çıkardığınız şablona uygun olarak belirlediğiniz kumaşı, kenarlarında dikiş payı olarak kesebilirsiniz. Kumaşı dikerken içerisine elyaf yerleştirebileceğiniz kadar bir kısmı açıkta bırakarak dikme işlemine devam edebilirsiniz. Son olarak elyafı kumaşın içine yerleştirerek son şeklini de verdikten sonra, kalan kısmı da dikebilirsiniz. Böylece sevgilinize özel tasarlamış olduğunuz kalp şeklindeki yastığınız artık hazır. Dilerseniz üzerine keçe veya farklı kumaş türlerinden süslemeler de yapabilirsiniz.

Sevgiliye Hediye Aşk Yastığı Emoji Yastık

Sevgiliye Hediye Aşk Yastığı Emoji Yastık

Sevgiliye Hediye Aşk Yastığı Emoji Yastık

Sevgilinize hediye almak istiyor ama bir türlü ne alacağınıza karar veremiyor musunuz? Hem çok eğlenceli hem de son derece anlamlı bir hediye seçeneği ile karşınızdayız. Sosyal platformlarda sıkça kullandığımız aşk emojisinden bir yastığa ne dersiniz? Eğlenceli ve değişik bir hediye seçeneği olarak sevgilinize doğum gününde veya sevgililer gününde hediye edebilirsiniz.

Sevgiliye Hediye Aşk Yastığı Emoji Yastık
 

Sevgiliye Hediye Aşk Yastığı Emoji Yastık

Polar Yastık

polardan yastık yapımı

Çocuklarınızın sizin yaptığınız sıcasık polar yastıklarda uyumasına ne dersiniz? İşte bunun için size muhteşem ve kolay bir önerimiz var. Polar yastık yapımı için dilerseniz dışarıda hazır satılan polar kumaşlarından alabilirsiniz, dilerseniz evinizde giymediğiniz pijama vb. gibi kıyafetleri değerlendirebilirsiniz. Polar yastık yapımı için farklı kalıplardan faydalanabileceğiniz gibi dikdörtgen veya kare şeklinde yapabilirsiniz. Öncelikle kumaşınızı belirlediğiniz bir kalıp üzerinden, dikiş payını da bırakarak kesmeniz gerekiyor. kestikten sonra içerisini elyafla doldurarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Çocuklarınıza özel olarak dilerseniz keçe veya farklı kumaş türlerinden süslemeler yaparak odasını daha da renkli bir hale getirebilirsiniz.

Soy Ağacı Tasarımlı İsim Yazılı Hediye Yastık

Soy Ağacı Tasarımlı İsim Yazılı Hediye Yastık

Soy Ağacı Tasarımlı İsim Yazılı Hediye Yastık

Ailenize hediye edebileceğiniz belki de en anlamlı ürünlerden birisi. Soy ağacı tasarımlı yastık ile ailenize duygusal bir armağan verebilirsiniz. Özellikle anne ve babaların kalbini çalacak olan bu yastığın üzerine, aile bireylerinizin ismini yazdırabilirsiniz. Böylesine özel ve duygusal bir hediyeyi anneler günü, babalar günü veya ailenizin en özel günlerinde hediye edebilirsiniz.

Sevgiliye Hediye Aşk Yastığı Emoji Yastık
 

Soy Ağacı Tasarımlı İsim Yazılı Hediye Yastık

Yuvarlak Yastık Yapımı

yuvarlak yastık yapımı

Klasik tarzdan şaşmayanlar için son derece şık ve kullanışlı bir yastık modeli olan yuvarlak yastıklar, artık sizin ellerinizde hayat bulacak. Yuvarlak yastık yapmak oldukça kolay ve bir o kadar da eğlenceli. Bunun için tek yapmanız gereken evde kullanmadığınız kumaşlarınızı çıkarmak. Öncelikle yuvarlak bir kalıp çıkararak kumaşı bu kalıba uygun olarak, kenarlarında dikiş payı olacak şekilde kesmelisiniz. Kestiğiniz kumaşı dikerken içine elyaf yerleştirebileceğiniz kadar pay bırakmayı unutmayın. Elyafı da kumaşın içine yerleştirdikten sonra, son kalan kısmı da kesebilirsiniz. Böylece yuvarlak yastığınız artık hazır. Eğer yastığınıza farklı bir konsept yapmak istiyorsanız, yine evde kullanmadığınız dantelleriniz varsa bunları yastığınızın üzerine dikerek farklı bir hava katabilirsiniz. Salonunuzun baş tacı olacak olan yuvarlak yastıklardan sevdiklerinize de yaparak onlarında kalbini çalabilirsiniz.

Kişiye Özel Yazılı Yastık Kılıfı

Kişiye Özel Yazılı Yastık Kılıfı

Kişiye Özel Yazılı Yastık Kılıfı

Sevgilinize bugüne kadar aldığınız hediyelerden farklı bir hediye almak istiyorsanız, kişiye özel yastık kılıfı tam size göre. Üzerine yazdıracağınız özel bir notla, ona olan duygularınızı bir kez daha anlatabilirsiniz. Sevdiğiniz kişinin her gece sizin hediyenizle uyuyup, her sabah sizin hediyenizle uyansın istemez misiniz? Sevdiğinizin belki de en rahat uykularını bu yastıkla uyuyacak kim bilir.

Kişiye Özel Yazılı Yastık Kılıfı
 

Kişiye Özel Yazılı Yastık Kılıfı

Vintage Yastık

dantelli yastık yapımı

Eskiden annelerimizin veya annanelerimizin evinde olan yastıkları hatırlıyor musunuz? İsterseniz bu şık yastıklardan sizin de evinizde olabilir. Yapımı son derece kolay olan vintage yastıklar için dilerseniz evinizde var olan yastıkları kullanabilir veya kendi yastığınız kalıplarla kendiniz yaparak elde edebilirsiniz. Evde kullanmadığınız dantellerinizi hazır yastık veya kalıp üzerinden yapmış olduğunuz yastıkların üzerine dikerek muhteşem bir görünüz elde edebilirsiniz. Vintage yastıklarla geçmişin sıcaklığını evinizde hissedebilirsiniz.

Çiftlere Özel Sonsuzluk Yastık

Çiftlere Özel Sonsuzluk Yastık

Çiftlere Özel Sonsuzluk Yastık

Romantik hediyelerin vazgeçilmez insanları için son derece farklı bir seçenek. Çiftlere özel sonsuzluk yastığı ile ona olan aşkınızın ölümsüz olduğunu hissettireceksiniz. Bu yastıkların en büyük özelliği yan yana geldiğinde sonsuzluğun simgesini oluşturması. Tıpkı siz ve biricik aşkınız gibi. Üzerine isim yazılabilen bu yastıklarla, dünyanın en rahat uykularına birlikte dalabileceksiniz. Bu son derece romantik ve bir o kadar da rahat yastıklardan sipariş vermek için acele edin.

Çiftlere Özel Sonsuzluk Yastık
 

Check Also

anneler günü hediyeleri

Anneler Günü Hediyesi | Anne Tasarımlı En Güzel Hediyeler

Dikkatinizi Çekebilir: Anneler Günü Hediyeleri Anneler günü hediyesi almak için geç kalmadan güzel seçenekleri değerlendirmeli …

Bir cevap yazın