Anasayfa / Hediye Fabrikası Blog / Evde Tişört Boyama, Harika Tişört Boyama Fikirleri
tisort boyama

Evde Tişört Boyama, Harika Tişört Boyama Fikirleri

Siz de sıradan tişörtlerden sıkılmadınız mı? Ya da evde birbirine tıpa tıp benzeyen tişörtlerinizi değiştirmek istemez misiniz? O zaman sizin için evde uygulayabileceğiniz tişört boyama yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Hem sevdiklerinize armağan edebileceğiniz, hem de kendiniz için farklı tasarımlarla kombinleyebileceğiniz tişört boyama teknikleri ile istediğiniz, tişörtünüzü baştan yaratabilirsiniz. Evde hiç kullanmadığınız veya çok sevdiğiniz ama rengi solan tişörtlerinizi yeniden değerlendirebilirsiniz. Eski tişört yenileme yöntemi uzun zamandır yapılan bir işlem aslında. Uzun süre giyilen emektar tişört, eski tişört yenileme işlemi ile yeniden değerlendirilmiş oluyor. Atmaya kıyamadıklarınızı, eski tişört değerlendirme işlemi ile siz de tişörtlerinize farklı bir hava katabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir ► Kişiye Özel Tişört Modelleri

 

Günlük hayatta sıkça tercih ettiğimiz tişörtlerimizi seçerken kimi zaman o günkü ruh halimizi de yansıtmak isteriz. Ya da üzerinde baskısı veya mesajı ile karşımızdaki inşalara kendimiz hakkında belli belirsiz bilgiler veririz. Örneğin; en sevdiğimiz filmin baskısı, manzara baskısı, bir rock grubunun fotoğraf veya albüm kapağı baskısı ya da bir matematik probleminin esprili yazımı bile aslında ne kadar eğlenceli bir kişilik olduğumuzu yansıtabilir. Özellikle son dönemlerde kendi yaptığınız sevgili tişörtleri ile sevgilinizin bir kez daha kalbini çalabilirsiniz.

Tshirt seçerken bazen tam olarak ne istediğimize karar veremeyip daha düz ve sade tshirtleri tercih edebiliriz. Bazen aldığımız tshirtün modeli hoşumuza gider ama baskısını beğenmeyiz veya tam tersi baskısı hoşumuza gider ama tshirtün modelini beğenmeyiz, üstümüze tam oturmaz vs. vs. Bazen bir tshirt beğenip almak bile saatlerce düşünmemize sebep olabilir.

Peki, artık kendi tshirtlerinizi kendiniz tasarlayabilirsiniz desek? Hem de kolayca. Hemen hemen hepimizin evinde düz bir bisiklet yaka ya da v yaka baskısız tshirtlerden illa ki vardır. Şimdi tüm düz tshirtlerinizi dolaptan çıkarmanın tam vakti. Artık düz tshirtlerinizi yaratıcılığınızla buluşturarak farklı kombinler ve farklı tasarımlar yapabilirsiniz. Kendi tasarladığınız tshirtleri ister giyin, isterseniz arkadaşlarınıza, ailenize veya sevgilinize armağan edin. Aileniz için kendi çabanızla hazırladığınız ve tasarladığınız aile tişörtleri ile bir an da ailenin parlayan yıldızı olabilirsiniz. Aile içinde veya arkadaş çevrenizde bulunan hamile bir tanıdığınız varsa ona özel hamile tişörtleri tasarlayarak anne adayını mutlu edebilirsiniz.

Kendi zevkinize göre farklı şekillerle veya mesajlarla birbirinden ilginç tshirtleri yapmak artık çok kolay. İnternette kolayca bulabileceğiniz kumaş boyama örneklerine ait videoları ve kumaş boyama seti ile birbirinden farklı desenlerle ve farklı boyama teknikleriyle istediğiniz tshirtü tasarlayabilirsiniz.

İşte evde kolayca uygulayabileceğiniz tişört boyama tekniklerinden bazıları

Kalemle tişört boyama

tişört boyama

Birçok farklı teknikle boyayabileceğiniz tişörtleriniz için en kolaylarından biri de, tişört boyama kalemleri ile gerçekleştiriliyor. Birçok siteden sipariş edebileceğiniz kumaş boyama kalemleri ile tişörtlerinize istediğiniz deseni ve rengi verebilirsiniz. Kopya kağıdı ile tişörtün üzerine çizdiğiniz deseni daha sonrasında istediğiniz renklerde boyayabilirsiniz. Bunun için sitelerde satılan kumaş boyama setlerinden faydalanabilirsiniz. Tasarımınız özel bir mesaj, bir film afişi, sevdiğiniz bir grup veya daha da ileri gidersek uzay temalı bir konsept olabilir. Farklı renklerde satılan bu kalemlerle hayal gücünüzün sınırlarını sonuna kadar zorlayabilirsiniz. Tişörtünüzün üzerine istediğiniz tasarımı kopyaladıktan sonra geriye sadece renklerin gücü kalıyor. Kumaş boyama kalemleri 60 dereceye kadar yıkanabiliyor. Bu yüzden boyadığınız tişörtlerinizi gönül rahatlığı ile yıkayabilirsiniz. Ayrıca özel kumaş boyama kalemleriyle sadece tişörtünüzü değil, bez ayakkabılarınıza da farklı bir hava katabilirsiniz. Tişört boyama işlemi yaparken çocuklarınız, arkadaşlarınız veya sevgilinizden yardım isteyerek hem eğlenebilir, hem de birlikte farklı tasarımlar yaparken güzel vakit geçirebilirsiniz.

 

Kişiye Özel Mesajlı Tişört

Kişiye Özel Mesajlı Tişört

Kişiye Özel Mesajlı Tişört

Uzay hepimiz için bilinmedik ama sürekli merak ettiğimiz, kafa karıştıran sorularla dolu bir bilmecedir. Sevdiklerinize “özel uzay tasarımlı kişiye özel mesajlı tişört” hediye ederek uzay boşluğunda salınmalarını izlemek istemez misiniz? Ayrıca bu tişörtlerin üzerine istediğiniz mesajı yazdırarak, uzay tasarımlı tişörtü daha da kişiselleştirebilirsiniz. Sevgiliniz, arkadaşlarınıza veya ailenize bu tasarım tişörtü almak için hemen sipariş vermeyi unutmayınız.

Kişiye Özel Mesajlı Tişört
 

Kişiye Özel Mesajlı Tişört

Çamaşır suyu ile tişört boyama

tişört boyama

Çamaşır suyunu sadece temizlik için kullananlara müjdeli bir haberimiz var! Hepimizin evinde temizlik amaçlı bulunan çamaşır suları, artık amaçlarını aşıyor ve tişört boyama gibi yeni bir boyut kazanarak karşımıza çıkıyorlar. Belki tişört boyama teknikleri içerisinde en basit ve en farklı olan tasarımları evimizin yardımcısı çamaşır suları yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şey; koyu renk bir tişört (yazılı veya yazısız) yapacağınız tasarıma göre karton veya dantel modelleri, biraz lastik ve tahta çubuklar. Çamaşır suyu ile tişört boyamanın iki farklı seçeneği var. Birincisi; karton veya dantel parçalarını keserek tişörtünüzün üzerine yerleştirebilirsiniz ve püskürtme yöntemi ile istediğiniz bölgeye uygulama yapabilirsiniz. Tişörtünüzü ne kadar çok çamaşır suyu ile bekletirseniz rengi o kadar çok açık olacaktır. Tişörtünüz iyice kuruduktan sonra yıkayıp, kullanabilirsiniz.  İkinci bir boyama tekniği ise; eğer tişörtünüzün yüzeyinde yazı veya herhangi bir baskı varsa tahta çubuğu tişörtün tam ortasına gelecek şekilde konumlandırıyoruz. Daha sonra tişörtü (yazılı kısmı içeri gelecek şekilde) bohça şeklinde lastiklerle paketliyoruz ve bu şekilde çamaşır suyu dolu bir kovada 20/30 dakika kadar bekletiyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra tişörtü kovadan çıkarıp kuruması için bekletiyoruz. Tişört kuruduktan sonra, yıkayarak yeni deseni ile giymeye hazır bir hale getiriyoruz. Bu basit işlem ile tişörtlerinizi dilerseniz bölgesel, dilerseniz tamamını boyayabilirsiniz. Farklı geometrik desenlerle, ya da hazırlamış olduğunuz kalıplarla (püskürtme yöntemi ile) farklı konseptlerle yeni tişörtlerinizi güle güle kullanabilirsiniz.

 

Mesajlı İkili Sevgili Tişört Kombini

Mesajlı İkili Sevgili Tişört Kombini

Mesajlı İkili Sevgili Tişört Kombini

Monoton hediyelerden sıkıldıysanız, Sevimli Astronot Mesajlı İkili Sevgili Tişörtü tam size göre. Sevgilinizin doğum gününde, sevgililer gününde veya özel bir gün olmaksızın sadece onu mutlu etmek için astronot mesajlı ikili sevgili tişörtünü hediye edebilirsiniz. Sevgilinize veya eşinize farklı bir hediye almak istiyorsanı üzerinde “I love you to the moon and back” yazan tişörtlerden sipariş vermek için acele edin.

Mesajlı İkili Sevgili Tişört Kombini
 

Mesajlı İkili Sevgili Tişört Kombini

Kumaş boyası ile tişört boyama

kumaş boyası ile tişört boyama

Tişört boyama teknikleri arasında en bilindik ve en eski olan kumaş boyaları ile yapılan boyama türüdür. Farklı bir tişört tasarımı isteyenler için kumaş boyaları ile son derece farklı tasarımlara imzanızı atabilirsiniz. Kendiniz için veya sevdiklerinizin özel günlerinde armağan etmek için tişörtlerinizi değerlendirebilirsiniz. Böyle evde bir köşede duran eski tişörtlerinizi çöpe atmak yerine, kendi yapacağınız tasarımlarınızla değerlendirebilirsiniz. Kumaş boyamayı iki farklı teknikle yapabilirsiniz. Bunlardan birincisi herhangi bir kalıp vs. ihtiyaç duymadan tamamen hayal gücünüze bağlı çizimlerle yapabileceğiniz şekillerden oluşan boya tişörtler. Bir diğeri ise, “ben öyle gelişi güzel şekiller çizemem kalıpla yapabilirim” diyenler için kalıpla çalışılan çizimler. Kumaş boyama yöntemi için ihtiyacınız olan malzemeler; yumuşak uçlu bir resim kalemi, kopya kağıdı, mukavva karton, kumaş boyaları ve eski bir tişört. Kumaşın boyanacak yüzeyinin altına mukavva kartonu yerleştiriyoruz (dilerseniz kartonun kumaştan kaymaması için iğne ile tutturabilirsiniz). Mukavva kartonu, tişörtün altına yerleştirdikten sonra kopya kağıdı üzerine yerleştiriyoruz (yine kağıdın kaymaması için iğne ile tişörte tutturabilirsiniz). Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra, yumuşak uçlu çizim kalemi ile seçtiğimiz deseni kumaşın üzerine geçmeye başlıyoruz. Tüm deseni, kumaşın üzerine aktararak desenin belirginleşmesini sağlıyoruz. En son seçeceğiniz kumaş boyası ile tişörtümüzü boyamaya başlıyoruz. İlk tişört yapımınız için daha kolay ve sade desenleri tercih edebilirsiniz. Ya da hazır kalıp şeklinde satılan desenleri veya harfleri kullanabilirsiniz. Harfli olan hazır kalıplardan kendinize ya da sevdiklerinize mesajlı tişörtler yaparak armağan edebilirsiniz. Tişörtün boyama işlemi bittikten sonra, kuruması için 6 ila 8 saat kadar beklemesi gerekiyor. Tişörtün, boyayı iyice emmesi için son olarak kuruyan tişörtünüz ters çevirerek boyadığınız yerleri ütülemeniz gerekiyor. Püf noktası olarak, ütünüzün içerisinde su olmaması ve buharsız şekilde ütülemeniz gerekiyor. Son işlem olarak ütü yaptığınız tişörtünüz, boyayı iyice emerek kurumuş ve giyime hazır olacak. Tebrikler! Artık kendi ellerinizle farklı renkler ve desenlerle yaptığınız bir tişörte sahipsiniz.

 

Anne Adayına Hediye Hamile Tişörtü

Anne Adayına Hediye Hamile Tişörtü

Anne Adayına Hediye Hamile Tişörtü

Tüm kadınlar için hayatının en özel ve en unutlmaz anlarını esprili bir tişörtle pekiştirmeye ne dersiniz? Anne adaylarının bu en zorlu, stresli ve bir o kadar da kutsal dönemlerinde, yüzünde tebessüm yaratmasına neden olacak ilk anneler günü hediyesini vermeye ne dersiniz? Üzerinde “first mother’s day as a mommy” yazılı bir tişörte hiç bir anne adayı dayanamaz. Eşinize veya en yakın arkadaşınıza bu özel tişörtten sipariş vermek için tıklayınız.

Anne Adayına Hediye Hamile Tişörtü
 

Anne Adayına Hediye Hamile Tişörtü

Sprey boya ile tişört boyama

eski tişört yenileme

Grafitilerle aranız nasıl? Hemen hemen hepimiz sprey boyalarla oynamayı severiz. Sokak duvarlarında sprey boyalarla yapılan grafitileri, artık tişörtlerinizde uygulayabilirsiniz. Sprey boyalarla oynamak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Sprey boya ile tişört boyamak için ihtiyacınız olan tek şey bir adet tişört ve bir adet sprey boya! Evet, evet hepsi bu kadar… Gerçi isteğinize göre birden farklı sprey boya ile farklı renk seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Sprey boya ile boyama işlemi için hazır olarak satılan kalıplardan faydalanabileceğiniz gibi, kendi yaptığınız tasarımlarınızla ya da sprey boyaları gelişi güzel sıkarak da değişik bir tişört tasarımı elde edebilirsiniz. Kumaşlar için özel üretilen sprey boyaları internet sitelerinde veya el işleri satan dükkanlarda bulmanız mümkün. Öncelikle boyanacak olan tişörtü düz bir zemin üzerinde sabitlemeniz gerekli. Sonrasında hazır veya kendi hazırladığınız kalıpları üzerine yerleştirmeniz gerekli. Son olarak 15/20 cm’lik bir mesafeden sprey boya ile boyama işlemini yapabilirsiniz. Sprey boya ile farklı renkler ve tasarımlar yaparak tişörtleriniz değişik bir hava katabilirsiniz. Bunun için internette yayınlanan uygulama videolarından faydalanabilirsiniz. Koyu renk tişörtleriniz için neon renklerde satılan sprey boyalarla festival havasında rengarenk tişörtler tasarlayabilirsiniz. Sprey boya ile tasarladığınız tişörtlerinizi ister siz giyin, isterseniz en yakın arkadaşınıza armağan edin. Hatta işi bir adım daha ileri götürerek, kankanız ve kendiniz için özel bir kardeşlik tişörtü tasarlayabilirsiniz.

 

Babaya Hediye Esprili Tişört

Babaya Hediye Esprili Tişört

Babaya Hediye Esprili Tişört

Babalara ve baba adaylarına hediye edebileceğiniz esprili ve unutulmaz bir hediyeye ne dersiniz? Her babalar günü kıymetlidir fakat en özeli ilk kutlanan babalar günüdür. Siz de dilerseniz babanıza, dilerseniz eşinize “ilk babalar gününe özel hediye esprili tişörtten satın alabilirsiniz. Hatta anne adayları, çıtayı bir tık daha yükselterek bu esprili hediye ile eşinize baba olacağını müjdeleyebilirsiniz.

Babaya Hediye Esprili Tişört
 

Babaya Hediye Esprili Tişört

Batik tişört boyama

tişört boyama örnekleri

 

Batik tişört boyama tekniği de yine çok eskiden beri kullanılan tekniklerden birisidir. Tişörtleri farklı bir hava katan bu boyama tekniği ile yazın oldukça havalı gözükmenizi sağlayacak tasarımlar yapabilirsiniz. Yine, diğer boyama teknikleri gibi sizi çok fazla uğraştırmadan en güzel tasarımları elde etmenizi sağlayacak batik tişört boyama tekniği ile yaptığınız tişörtleri dilerseniz arkadaşlarınıza, dilerseniz sevgilinize hediye edebilirsiniz. Batik tişört boyama tekniği için ihtiyacınız olan malzemeler; kumaş boyası, fiske ya da tuz, paket lastiği, leğen veya kova ve son olarak açık renklerde eski bir tişört. Öncelikle tişörtü istediğimiz yerlerden (gelişi güzel bile olabilir) paket lastikleri ile tutturuyoruz. Kullanacağımız kumaş boyasını, içerisinde su bulunan kova veya leğene döküyoruz. Rengin yoğunluğu için boyanın miktarını azaltarak veya çoğaltarak ayarlayabiliyoruz. Yine boyanın daha kalıcı olmasını sağlamak için kovanın içerisine tuz veya fiske döküyoruz. Kova içerisindeki sulu karışımın birbirine geçmesi için bir çubuk yardımı ile hafifçe karıştırıyoruz. Daha sonra paket lastiği ile bağladığımız tişörtümüzü boyalı kovanın içerisinde bırakarak 2/3 saat bu şekilde bekletiyoruz. Suda bekleyen tişörtü çıkararak duruluyoruz. Böylece batik tekniği ile boyadığınız tişörtünüz artık giyilemeye hazır. Dilerseniz 2/3 farklı renk kullanarak daha farklı tasarımlar da yapabilirsiniz.

 

Baba Çocuk Tişört Kombini

Baba Çocuk Tişört Kombini

Baba Çocuk Tişört Kombini

Her çocuğun hayatındaki en önemli erkek hep babası olmuştur. Erkek çocukları için ayrı, kız çocukları için apayrı bir yeri vardır hayatlarında. Peki eşinize ve çocuğunuza babasının kopyası olduğunu söylemenin farklı bir yolunu göstermeye ne dersiniz? Babasının kopyası çocuk T-shirt ile eşinize ve çocuğunuza esrpili bu t-shirtlerden sipariş vermek için hemen tıklayınız.

Baba Çocuk Tişört Kombini
 

 

Gizli Yazılar Tasarımlı Baskılı Hediye Tişört

Gizli Yazılar Tasarımlı Baskılı Hediye Tişört

Gizli Yazılar Tasarımlı Baskılı Hediye Tişört

Sadece arkadaşlarınıza ve size özel bir tişört olduğunu söylesek! En yakın arkadaşınıza hediye edebileceğiniz “gizli yazılar tasarımlı baskılı tişört” ile artık aranızda kimsenin bilmediği bir sır daha olacak. Bu esprili tişörtün en büyük özelliği yazıların tam ortasındaki boşluktan tutarak ikiye katladığınızda ortaya çıkıyor. Sadece en samimi olduğunuz arkadaşlarınıza bu espirili tişörtten hediye ederek son bir sır tutmaya daha dersiniz?

Gizli Yazılar Tasarımlı Baskılı Hediye Tişört
 

 

Kişiye Özel Mesajlı Siyah TShirt

Kişiye Özel Mesajlı Siyah TShirt

Kişiye Özel Mesajlı Siyah TShirt

Sevgilinize, arkadaşınıza veya babanıza farklı ama esprili bir hediye almak istiyorsanız, kişiye özel mesajlı siyah tshirt tam da aradığınız hediye olabilir. Sevdiklerinize alacağınız siyah Tshirt’ün üzerine istediğiniz esprili bir yazıyı baskılatarak farklı bir hediye sunabilirsiniz. İster esprili, isterseniz sizin için anlamlı bir mesaj ile ona ne kadar özel olduğunu hissettirebilirsiniz. Siyah Tshirt’ün üzerine yapılan baskı ile sevdiklerinize istediğiniz mesajı verebilirsiniz.

Kişiye Özel Mesajlı Siyah TShirt
 

 

Fotoğraf Baskılı İsme Özel Tişört Kombini

Fotoğraf Baskılı İsme Özel Tişört Kombini

Fotoğraf Baskılı İsme Özel Tişört Kombini

Unutulmaz bir doğum günü ya da sevgililer günü hediyesi almak isteyenler için kaçırılmaz bir fırsat! İkili sevgili kombini ile sevgilinize veya eşinize muhteşem bir hediye sunma fırsatı. Size ve sevgilinize özel olarak hazırlanacak olan bu tişört için tek yapmanız gerek mutlu anılarınızı paylaşmak. Birlikte çektirdiğiniz fotoğraflardan oluşan bu tişört ile sevgilinizi şaşırtacak ve duygusal anlar yaşamasına sebep olacaksınız.

Fotoğraf Baskılı İsme Özel Tişört Kombini
 

 

Babaya Hediye Baskılı T-shirt

Babaya Hediye Baskılı T-shirt

Babaya Hediye Baskılı T-shirt

Babalara ve baba adaylarına özel olarak hazırlanan babaya hediye element baskılı t-shirt ile farklı bir hediye vermeye ne dersiniz? Babanızın veya eşinizin doğum gününde ya da eşinize ilk baba olacağını söyleyeceğiniz, ama farklı bir dille anlatmak istediğiniz o muhteşem an da işte tam da ihtiyacınız olan t-shirt! Kimya dersinde sıkça gördüğümüz 56. element olan Baryum’un, Ba simgesinin yan yana yazılımından oluşan bu esprili t-shirt ile babalara ve baba adaylarına ilginç bir hediye sunabilirsiniz.

Babaya Hediye Baskılı T-shirt
 

 

Kişiye Özel Fotoğraf Baskılı Beyaz tShirt

Kişiye Özel Fotoğraf Baskılı Beyaz tShirt

Kişiye Özel Fotoğraf Baskılı Beyaz tShirt

Sevgilinize, ailenize veya en yakın arkadaşınıza farklı bir sürpriz yapmak ister misiniz? Kişiye özel fotoğraf baskılı tshirt ile sıradan hediyelerden kurtulabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey, birlikte geçirilmiş güzel bir günün ardından çekilen sıcak ve samimi bir fotoğraf. İster birlikte çekildiğiniz, isterseniz sadece sevdiklerinize özel olan bu fotoğraf baskılı tshirt ile sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Kişiye Özel Fotoğraf Baskılı Beyaz tShirt
 

Editörün Seçimi

bileklik yapımı

Bileklik Yapımı için Harika 10 Öneri – El Yapımı Bileklikler

Dikkatinizi Çekebilir: Hediyelik Kolye Modelleri   Hayatımızın her alanında erkek ve kadınların dönem dönem tercih …