Anasayfa / Hediye Fabrikası Blog / Tebrik Kartları | En Güzel 30 Tebrik Kartı
tebrik kartları

Tebrik Kartları | En Güzel 30 Tebrik Kartı

Pek çok konuda birilerini tebrik etme ihtiyacı duyarız ve yaşamın farklı zamanlarında farklı durumlarda tebrik kartına ihtiyaç duyarız. İşte bu durumda zor anlar yaşamamanız için size güzel tüyolar sunuyoruz. Tebrik kartı yazmanın sırları, önemli noktaları, hatta tebrik kartı örnekleri ve de hediye seçenekleri ile her türlü kutlamayı sizin için kolaylaştırıyoruz. Öncelikle tebrik kartı ne tür zamanlarda yazılır onu görelim. Başta doğum günü kutlaması akla geliyor. Ancak bunun yanı sıra bayramlar, mezuniyet, doğum, düğün, nişan ve benzeri olaylar ve günler tebrik edilesidir. Bu yüzden de bu tür zamanlarda tebrik kartı yazılması gerekir. Tebrik kartı nasıl yazılır sorusunun cevabı olarak verilecek pek çok tüyo söz konusu. Öncelikle kısa ve içten olması beklenir. Sonuçta bu bir mektup değil. İçtenlik ise kutlanan kişi ile kutlayan kişi arasındaki samimiyete ve yakınlığa göre değişebilir. Bir hitap şekli benimsenmeli ve yakınlık seviyesine göre tercih edilen bu hitabet kesinlikle kullanılmalıdır. Yer ve tarih belirtilebilirken, imza ile tebrik kartı sonlandırılmalıdır. Yazım ve noktalama kurallarına özen göstermeniz gerektiğini ise belirtmeye dahi gerek yok. Tebrik kartı hazırlama tüyoları başta bu tür detaylardır. Bunun yanı sıra örneğin doğum günü kutlama kartları söz konusu olduğunda farklı özellikler söz konusu olabilir. Bunun için vermiş olduğumuz örnekleri inceleyebilirsiniz. Ayrıca tebrik kartı yapımı ile ilgili de önemli süsleme fikirleri paylaşıyoruz ki, böylece el emeğinizi de hediyenize katabilin. Hadi öncelikle tebrik kartı yapımı ile başlayalım ve ardından tebrik kartı yazıları ile devam edelim.

Dikkatinizi Çekebilir ► Kişiye Özel Tebrik Hediyeleri

 

tebrik kartı

Tebrik kartı hazırlama sürecinin eğlenceli bir hal alması için kartınızı kendiniz hazırlamalısınız. Bunun için verebileceğimiz sevimli bir örnek ile karşı karşıyasınız. Bu sevimli kartı küçük büyük yakınlarınızın, sevgilinizin özel günlerinde kutlama amaçlı hazırlayabilir ve sunabilirsiniz. Tebrik kartı örnekleri arasında yer alan bu güzel tasarım için renkli kalınca bir ipe, lolipop çubuğu ya da çöp şişe, kurdele ve de yapıştırıcıya ihtiyacınız var. İpi tıpkı bir şeker gibi salyangoz şeklinde dolandırarak yapıştırın. Uç kısmına ise çubuğu yapıştırarak, şekerin çubuğunu oluşturun. Son olarak ise kurdelenizden fiyonk yaparak şekerinizi süsleyin. Sonuç mükemmel olacak! İşte bu kadar kolay bir şekilde el yapımı bir tebrik kartı oluşturabilirsiniz. İçerisine yazacağınız anlamlı bir kutlama mesajı, sizi bu özel günün unutulmazı kılacaktır. Erkeğe tebrik hediyesi seçenekleri, kadınlar için unutulmaz tebrik hediyeleri ve benzerleri için ise okumaya devam edin. Tebrik kartı örneklerinin ardından hediye önerileri ile karşı karşıya kalacaksınız.

tebrik kartı hazırlama

Hem ciddi ve resmi tebrik kartları hem de yakınlarınıza hazırlayacağınız tebrik kartları için tercih edebileceğiniz bir süsleme önerisi sunuyoruz. Üstelik yapımı son derece kolay… Bunun için sadece renkli bantlara ihtiyacınız var. Washi tape olarak da bilinen son zamanlarda dünyada oldukça yaygın olan bu bantlar ile istediğiniz tasarımı yapabilirsiniz. Tebrik kartı nasıl yapılır sorusunun iyi bir cevabı olan bu fikir için sadece birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli. Keseceğiniz farklı boyutlardaki renkli bantları istediğiniz kompozisyon ile kart üzerine yapıştırmalısınız. Görselde de gördüğünüz gibi, birbirinden çok farklı tasarımlar elde etmeniz mümkün. Tebrik kartı örnekleri arasında dikkat çekici bir görünüme sahip olan bu tasarım, bantların desenlerine de bağlı olarak ciddi bir kutlama kartı da ortaya çıkarabilir. Yani kullanım alanı oldukça geniş olacaktır. Bantları yapıştırdıktan sonra kart üzerine, tebrik ettiğiniz kişinin ismini yazabilir ya da birkaç kelimelik bir tebrik notu da iliştirebilirsiniz.

el yapımı tebrik kartı

Özel ve de romantik bir tebrik kartına ne dersiniz? Romantik detaylar ile süsleyeceğiniz kart, sevgiliniz için bir doğrum günü kutlaması da olabilir, yıldönümü tebriki de… Tebrik kartı örneği olarak karşımıza çıkan bu tasarımı hayata geçirmek için sizin ihtiyacınız olan temel şey ise büyük ve güzel bir kalp şablonu olsa gerek. Bunu internet üzerinden bulabileceğiniz gibi kendiniz de tasarlayabilirsiniz. Şablonu oluşturduktan sonra kalın bir tebrik kartı kâğıdı ile kartınızın yapımına başlayabilirsiniz. Ardından kalp şekli içerisinde işaretleyeceğiniz dikdörtgen içerisine tebrik mesajınızı yazmalısınız. Sonra ise dört köşesini katlayacağınız kalbin nasıl da güzel bir zarf olduğunu göreceksiniz. Bir ip ya da kurdele ile bağladıktan sonra küçük kalpler ile de hareketlendirebileceğiniz ve üzerine tebrik edilen kişinin ismini yazabileceğiniz kartınız hazır. Bu sevimli ve de romantik kartı, özel tebrik mesajınız ile mükemmel kılabilirsiniz. Ayrıca isterseniz bir de hediyeler ile günü taçlandırabilirsiniz. Örneğin ofis hediyeleri, aksesuarlar gibi seçimler yapabilirsiniz. Bu tür hediyeler herkes için ideal olacaktır. Sevgiliniz de ofisine uygun seçimler ile mutlu olur, patronunuz da bu hediyeden memnun kalır. Kısacası bu tür seçimler, beğenilmeme ihtimali pek de olmayan seçenekler olduğundan, garanti hediyeler olarak değerlendirilir. Peki, kartımız hazır, el yapımı bir kart hazırladık ya da güzel kelimeler ile doldurmak üzere bir kart aldık diyelim… Kartı nasıl dolduracağız, yani kısacası tebrik kartı nasıl yazılır? İşte birbirinden güzel örnekler… İster bunları kullanın ister kendi kelimeleriniz ile yazın, seçim sizin…

 

 • Dünyada her şeye kıymet biçilebilir belki ama bir öğretmenin emeğine ve de eserlerine kıymet biçilemez. Öğretmenler gününüz kutlu olsun öğretmenim.

öğretmenler günü tebrik kartı

 • Her gün sizi görüyor olmak ve her gün verdiğiniz bilgi damlacıkları ile beslenmek bizim için büyük bir gurur. Öğretmenler gününüzü kutlar, emekleriniz için teşekkür ederim öğretmenim.

öğretmen tebrik kartı

Doğum Günü Tebrik Hediyesi Kumbara

Doğum Günü Tebrik Hediyesi Kumbara

Doğum Günü Tebrik Hediyesi Kumbara

Küçük büyük herkesin birikim yapması önerilir. Bunun en güzel yollarından biri ise dikkat çekici tasarıma sahip kumbaraların edinilmesidir. Siz de çocuklara olduğu gibi yetişkinlere de tebrik hediyesi niteliği ile bu şık kumbarayı sunabilirsiniz. Ahşap kalitesi ile sunulan ürün, yeni doğan bebek için hediye arayışında olanlar için dahi mükemmel bir seçimdir. Şüphesiz ki herkes bebeği için birikim yapmak, geleceğine yatırım yapmak ister. Siz de hemen sadece 1 – 2 dakikanızı ayırarak sipariş vermek ister misiniz?

Doğum Günü Tebrik Hediyesi Kumbara
 

Doğum Günü Tebrik Hediyesi Kumbara

 • Büyük insanlar olmadan, büyük başarılar da ortaya çıkmaz. Senin büyük bir insan olup, büyük başarılara imza atacağına eminiz. Başarılarının devamını biliyoruz… Karaçay Ailesi

tebrik kartı

 • Yeni yaşının dilediğin tüm güzellikleri ayaklarına sermesini dilerim. Güzel sürprizlerin bu yıl kapından ayrılmamasını temenni ederim. Doğum günün kutlu olsun.

tebrik kartı

 • Yeni yılda hayatı tutabilmek, sevgiyi kaçırmamak, keşke dememek için düşlerini ikiyle çarp bu kez. Bir de onları gerçekleştirecek zamanı ayır kendine. Yeni yılın kutlu olsun…

tebrik kartı

 • Anneciğim tüm yaramazlıklarıma katlandığın, beni her şeye rağmen çok sevdiğin için teşekkür ederim. Anneler günün kutlu olsun. Seni çok seven oğlun…

anneler günü tebrik kartı

Dart Tutkunlarına Hediye Birincilik Ödülü

Dart Tutkunlarına Hediye Birincilik Ödülü

Dart Tutkunlarına Hediye Birincilik Ödülü

Dart büyük bir keyiftir ve özellikle de birkaç arkadaş bir araya gelindiğinde, son derece keyifli bir uğraş haline gelir. Bu konuda tartışılmaz bir üstünlüğe sahip olan arkadaşlarınızı ise doğum günü ve benzeri zamanlarda bu ödül ile mutlu edebilirsiniz. Ödül üzerine kişinin ismini ve unvanını da yazarak, ona özel bir sürpriz yapabilirsiniz. Kişiye özel hediye de tam anlamı ile böyle olur. Gelecekte de sık sık hatırlayacağınız güzel bir kutlama, bu sayede kolayca organize edilebilir.

Dart Tutkunlarına Hediye Birincilik Ödülü
 

Dart Tutkunlarına Hediye Birincilik Ödülü

 • Yüreğine damla damla umut, günlerine binlerce tatlı mutluluk, gözlerine de yıldızları kıskandıran ışıltılar dilerim. Yeni yaşın mutlu olsun, doğum günün kutlu olsun…

tebrik kartı

 • Ramazan bayramının tüm İslam âlemine huzur, mutluluk ve sağlık bahşetmesini diliyorum. Ramazan bayramınız kutlu olsun, mübarek olsun, Rabbim gelecek yıl da hep birlikte görmeyi nasip etsin.

tebrik kartı

 • Öğretmenim, varlığınız sayesinde öğrendik bir okumayı. Sabrınız sayesinde büyüdük bir yılda. Sevginiz ile ışıldadı gözlerimiz, bilginiz ile aydınlandı beyinlerimiz. İyi ki varsın, sizi çok seviyoruz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun… 5/A Sınıfı Öğrencileri

tebrik kartı

 • Nerede yaşam varsa, orada umut da vardır. Yeni yılda tüm ümitler ve başarılar seninle olsun. Sana ve ailene mutlu yıllar diliyorum.

tebrik kartı

Tebrik Hediyesi Kalem Seti

Tebrik Hediyesi Kalem Seti

Tebrik Hediyesi Kalem Seti

Şık bir kalem seti, hele de böylesine özel bir marka ise herkes için mükemmel bir hediye olacaktır. Özellikle ofis çalışanları, hem iş arkadaşlarına hem de patronlarına bu tür tebrik hediyeleri alabilirler. Diğer taraftan, öğretmen, avukat, doktor ve benzeri mesleklere sahip olan yakınlarınızı da çeşitli kutlamalarında hediyeniz ile yalnız bırakmayacaksınız. Kolayca sipariş verebileceğiniz set, şık kutusu ile birlikte sunulmaktadır. Hemen şimdi yakınlarınızı mutlu kılmak için bu özel seti sipariş edebilirsiniz.

Tebrik Hediyesi Kalem Seti
 

Tebrik Hediyesi Kalem Seti

 • 2017 yılı acılarımız ile sevinçlerimiz ile geride kalıyor. Umuyorum ki 2018 yılı hepimiz için daha fazla umut, daha fazla sevinç ve daha fazla başarı getirir. Size ve ailenize güzel bir yıl temenni ederim.

tebrik kartı

 • Yine bir yılbaşı yaklaşıyor. Bu yılı sevdikleriniz ile huzurlu ve mutlu bir şekilde karşılayın. Güzel bir başlangıç ile sevgiyi hissedin. Size ve sevdiklerinize mutlu yıllar dilerim.

tebrik kartı

 • Tüm yaşantınız boyunca en güzel günleri, en neşeli anları ve en başarılı günleri görmeniz dileğiyle. Başarılarınızın devamını diler, sizi tebrik ederim.

tebrik kartı

 • Başarının ellerinde zerre zerre arttığı, mutluluğunun da onunla birlikte çoğaldığı bir ömür dilerim. Başarılarının devam edeceğine adım gibi eminim. Seni en içten duygularım ile tebrik ederim arkadaşım.

tebrik kartı

 • Sevgili can yoldaşlarım, bu özel günde, nişan merasiminizde yanınızda olamadığım için çok üzgünüm. Ancak kalbimin sizinle birlikte attığından emin olabilirsiniz. Sizi canı gönülden tebrik eder, rabbimin tamamına erdirmesini dilerim. Mutluluklar…

tebrik kartı

Tebrik Hediye Önerisi Kaligrafi Yazı Seti

Tebrik Hediye Önerisi Kaligrafi Yazı Seti

Tebrik Hediye Önerisi Kaligrafi Yazı Seti

Kaligrafi ne güzel ve ne özel bir sanattır. Ancak bu sanata hâkim olabilmek herkes için mümkün değil. Eğer etrafınızda bu sanata vakıf olan birileri varsa, onları bu set ile çok mutlu kılabilirsiniz. Her bir parçası ile çok kıymetli olan set, şık bir kutu içerisinde sergileniyor. Hem ofis çalışanları, hem öğretmenlik ve benzeri mesleklere sahip olanlar, bu set ile mükemmel eserler ortaya çıkarabilirler. Siz de bu mutluluk ve gurura sahip olmak için, yakınlarınıza bu hediyeyi sunabilirsiniz.

Tebrik Hediye Önerisi Kaligrafi Yazı Seti
 

Tebrik Hediye Önerisi Kaligrafi Yazı Seti

 • Evliliğinizin ömür boyu sürmesi, size ve çevrenize mutluluklar dağıtması dileklerimle. Tebrik ediyor, size uzun bir birliktelik temenni ediyorum.

tebrik kartı

 • Hiç unutur muyum biricik arkadaşımın doğum gününü? Sana senin kadar tatlı, senin kadar sevimli bir kart ile ulaşmak istedim. Doğum günün kutlu olsun arkadaşım!

tebrik kartı

 • Hak ederek elde ettiğiniz ve uzun zamandır size yaraşan bu terfiinin, başarılarınızı devam ettirmesini dilerim.

tebrik kartı

Çeşitli sebepler ile günlük yaşantımızda tebrik kartlarına ihtiyaç duyabiliyoruz ve de bu tür tebrik sözleri ile yakınlarımızın yanında olduğumuzu hissettirmek istiyoruz. Belki yakınımızda olan sevdiklerimiz, iş arkadaşlarımız, belki de uzakta olan dostlarımız için çeşitli kutlama vesileleri ile kart hazırlayabiliyoruz. Bu kartların pek çok sebebi olabileceği gibi, pek çok farklı tasarımı da söz konusu olabilir. Ayrıca tebrik kartı örnekleri üzerinde de gördüğümüz üzere önemli bir nokta yazılacak olan tebrikin kısa ve öz olmasıdır. Bu şekilde hazırladığımızın bir tebrik kartı olduğunu söyleyebiliriz. Aksi halde daha uzun bir metin ile bu bir mektuba dönüşecektir. Bunun önüne geçmek için bir iki cümlelik mesajlar hazırlıyoruz. Verdiğimiz pek çok örneğin yanı sıra, farklı kutlama sebeplerine hitap eden örnekler ile devam ediyoruz. Hala aradığınızı bulamadığınızı düşünüyorsanız, okumaya devam etmelisiniz. İşte tebrik kartı içerisine yazılabilecek özel kutlama metinleri!

 • Bugün ne mutlu bir gün! Bir melek indir dünyaya, annesinin kucağında uyuyor mışıl mışıl. Güzel arkadaşım, sana bebeğin ile birlikte güzel bir ömür diliyorum. Rabbim ayağınızı taşa değdirmesin…

tebrik kartı

 • Küçük bir meleğin gelişi ile aydınlandı dünya. Size bebeğiniz ile birlikte güzel bir ömür diler, tebriklerimizi sunarız.

tebrik kartı

 • Dünyanın en kıymetli varlıkları olan bebeklerimizi tüm kötülüklerden korusun Allah. Size ise yavrunuz ile kusursuz bir ömür, sınırsız bir mutluluk dileriz. Küçük bebeğinizin büyüyüp damat olduğu, evlat sahibi olduğu zamanları da görmek nasip olsun.

tebrik kartı

Yeni İş için Tebrik Hediyesi Mause Pad

Yeni İş için Tebrik Hediyesi Mause Pad

Yeni İş için Tebrik Hediyesi Mause Pad

Fotoğraflar her zaman her yerde güzel anıların hatırlatıcısıdır ve güzel duyguların da birer temsilcisidir. İşte bu yüzden de sevdiğiniz kişileri, her hangi bir sebep ile tebrik etmek, mutluluğuna ortak olmak istediğinizde fotoğrafları kullanmalısınız. Bu Mouse pad hem ofis çalışanları için hem de gün içerisinde sık sık bilgisayar kullananlar için güzel bir seçenek olacaktır. Yeni bebeği olan dostlarınız için de sipariş edebileceğiniz tasarım, seçeceğiniz güzel bir fotoğraf ile dünyanın en güzel hediyesi olacaktır.

Yeni İş için Tebrik Hediyesi Mause Pad
 

Yeni İş için Tebrik Hediyesi Mause Pad

 • Doğum gününüz vesilesi ile size iyi dileklerimizi sunar, mutluluk, sağlık, huzur ve başarı temenni ederiz.

tebrik kartı

 • Düğün gününüzde yanınızda olamamak benim için büyük bir üzüntü. Ruhum orda ama bedenim yok ne yazık ki… Sizlere huzurlu, mutlu, sağlık ve sevinçle dolu bir evlilik diliyorum. Canı gönülden tebrik ediyorum.

tebrik kartı

 • Tebrikler! Yeni yaşını kutlar, sana huzur ve mutluluk dolu bir yıl dilerim. Bu arada başarılarının da devam edeceğine eminim. Sen bizi hayal kırıklığına uğratmazsın. Nice mutlu senelere…

tebrik kartı

 • Bugün 23 Nisan, yani çocukların bayramı. Benim gibi bayramını kutlayan tüm çocukları tebrik ediyorum. Her yıl aynı coşku ile kutlanmasını diliyorum.

tebrik kartı

 • Bugün benim kahramanımın günü. Babacığım babalar günün kutlu olsun. Her zaman beni güçlü kolların ile sarıp sarmaladığın, sıcacık kalbin ile ısıttığın için teşekkür ederim.

tebrik kartı

 • Anneler günü geldi çiçeklendi her yer. Anneler günü geldi aydınlandı dünya. Anneciğim anneler günün kutlu olsun, dünyanın bütün çiçekleri senin olsun.

tebrik kartı

 • Bugün küçük bir melek indi dünyaya ve aydınlandı her yer. O melek kollarında uyuyor şimdi. Bebeğin ile size unutulmaz güzellikte bir ömür temenni ediyorum. Tebrikler…

tebrik kartı

 • Bugün çocukların bayramı ve bugün tüm çocuklar gülümsüyor. Senin de gülümsemen hiç eksik olmasın yavrum. Nice güzel senelerin, sayısız güzel anın olsun. Bayramın kutlu olsun.

tebrik kartı

 • Karnende yüksek notların, yüzünde gülümsemen ve elinde takdir belgelerin ile tamamlayacağın güzel bir eğitim yılı diliyorum. Başarılarının devamını dilerim güzel yeğenim.

tebrik kartı

 • Sevgili babacığım, sen benim kahramanımsın, ilk aşkımsın ve biriciğimsin. Babalar günün kutlu olsun. Seni çok seven kızın…tebrik kartı

Editörün Seçimi

bileklik yapımı

Bileklik Yapımı için Harika 10 Öneri – El Yapımı Bileklikler

Dikkatinizi Çekebilir: Hediyelik Kolye Modelleri   Hayatımızın her alanında erkek ve kadınların dönem dönem tercih …