Anasayfa / Hediye Fabrikası Blog / Sürpriz Yumurta Hediyesi

Sürpriz Yumurta Hediyesi

Sürpriz Yumurta Hediyesi

Sürpriz yumurta denilince heyecanlanmayanınız var mı? Aslında sürpriz denilmesi bile yeterli. Küçük büyük hepimiz sürprizlerden hoşlanırız. Hele de yumurtalısıysa bayılırız. Aslında çocuklar için üretilen ve içinden minik oyuncak çıkan çikolatalı sürpriz yumurtaları aslında çocuklardan çok yetişkinlerin satın aldığı da bir gerçektir. Çünkü yetişkinler olarak, bayılıyoruz bu minicik sürprizlere. İçinden ne çıkarsa çıksın yaşattığı mutluluk sabit oluyor bizim için. Bu sebeple sürpriz yumurtalar mutluluk garantili hediyeler olarak da düşünülebilir. Yumurtanın neyden yapıldığı değil ya da içinden ne çıktığı değil yaşattığı merak ve mutluluk önemlidir. Ancak biz sizler için daha önce görülmemiş sürpriz yumurta fikirleri derledik. Eğer birilerini gerçek anlamda şaşırtmak ve dolayısıyla mutlu etmek istiyorsanız, bu fikirler tam size göre. Hazır olarak satılan bildiğimiz sürpriz yumurtaların dışına çıkmaya ne dersiniz? Belki de bu kez gerçek yumurta kullanırsınız. Birbirinden çılgın sürpriz yumurtalar için hazır mısınız?

Dikkatinizi Çekebilir ► Çocuğa Sürpriz Hediyeler

 

Yumurtalar, çikolatalar, birbirinden renkli ve lezzetli şekerlemeler, romantik notlar hazırlayacağınız kâğıtlar ve kurdele ve benzeri çeşitli süsleme malzemelerini hazırlayıp yazının devamını okuyabilirsiniz. Çılgın projeler ile birilerini şaşırtmaya hazırlanıyoruz. Yumurtalar hazırsa başlıyoruz! J

Çikolatalı Yumurta Yapalım!

Öncelikle içindeki değil de yumurtası sürpriz olanla başlayalım. Yani sürpriz yumurtaların içinden çok dışını sevenler için kolları sıvayalım. Her sabah kahvaltıda afiyetle yediğimiz, tatlılarımızda kullandığımız mucizevi yumurtayı, son derece sevimli ve tatlı hale getirelim. Peki, son derece kırılgan ve zayıf bir yapıya sahip olan yumurta nasıl kırılmadan içi boşaltılacak. Çok zor bir iş gibi görünse de aslında bu işlem oldukça kolay. İhtiyacınız olan tek şey iğne. Yumurtanın kabuğunu iğne ile uç noktasından deldikten sonra içindeki çiğ yumurtayı akıtabilirsiniz. Beyazı kolayca akacaktır ama sarısı biraz sizi zorlayabilir. Yumurtanın sarısını akıtmak için top gibi bir arada duran sarısını iğne ile patlatmanız yeterli olacaktır.

Ayrıca yumurtalarınızı yıkamanız gerekiyor. Yüzeyinde hiçbir pürüz olmaması için bu önemli. İsterseniz içini boşaltmadan önce, isterseniz de içini boşalttıktan sonra bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İçini boşalttığımız yumurtaların sıradaki işlemine geçebiliriz sonra. Öncelikle zevkinize göre beyaz çikolata, sütlü ya da bitter çikolata alıp bunları eritmelisiniz. Daha önce çikolata eritmediyseniz, önerilerimize kulak verin çikolatalar ziyan olmasın. Büyükçe bir cezve ya da tencereye su koyup ocağa yerleştirin ve altını açın. Su ısınmaya başladığında üzerine koyacağınız ısıya dayanıklı bir kaba çikolatalarınızı parçalayarak atın. Bu arada ocak kısık ateşte olmalı ki su fokurdamasın. Buharı alan üstteki kap ısınacak ve çikolatalarınızı da kontrollü bir şekilde eritecektir. Aksi takdirde, doğrudan bu kabı ateş ile buluştursaydınız, çikolatalarınız muhtemelen dibine yapışacaktı ve yanacağı için kaptaki çikolatanın tamamını atmak zorunda kalacaktınız. Son derece hassas ve ısıya karşı dayanıksız bir malzeme olan çikolata bu şekilde kontrollü olarak eritilmelidir. Eritme işlemini tamamladığınızda ise çikolatanızı yumurtalarınızın içine doldurmak için hazırsınız.

Sürpriz Yumurta Hazırlama

 

Çikolataları doldurmadan önce, yumurtalarınızın içini yıkarsanız daha iyi olacaktır. Ayrıca üzerini de yıkayıp temizlemiştik. Bundaki asıl amacımızın sürpriz yumurta hediyesi için boyama aşamasına hazırlanmaktı. Akrilik boya, sulu boya, guaj boya ve hatta oje bile kullanabilirsiniz yumurtalarınızın üstünü süslemek için. Bunu ister son aşama olarak yapın, isterseniz de çikolatayı doldurmadan önce. Biz önce çikolatayı doldurduğunuzu varsayalım. İğne ile deldiğiniz noktadan sıvı hale gelen çikolatanızı akıtarak yumurtanızın içini tamamen çikolata ile doldurabilirsiniz. Sonra ise donması için bir yumurta kabına sürpriz yumurtalarınızı dizin. Çikolatalar akmadan bu şekilde donacaktır.

Son olarak da yumurtaları boyama aşamasına geçebilirsiniz. İsterseniz düz tek renk boyayabilir, isterseniz desenler yapabilirsiniz. Hatta üzerlerine notlar dahi yazabilirsiniz. Gerisi sizin yaratıcılığınıza kalmış. Bu tekniğin son derece şaşırtıcı ve eğlenceli bir sürpriz yumurta yapımı olduğunu söyleyebiliriz. Böylece hem şaşırtıp hem de eğlenebilirsiniz.

En Kolay Sürpriz Yumurta

Bu kadar uğraşa gelemem, zaten elim de yatkın değil bu işlere, bana daha kolay sürpriz yumurta yapımı tarifleri ile gelin diyorsanız, sizi de unutmadık. Sürpriz yumurtalar küçük büyük herkese mutluluk veriyor ne de olsa. Az ya da çok uğraşmanız değil, sürpriz yumurta ile yaşattığınız mutluluk önemlidir.

Gelelim basit bir yumurta sürprizi yapımına. Bunun için hazır olarak satılan çikolatalı sürpriz yumurtalardan satın almalısınız istediğiniz kadar. Bir iki tane de yedek alsanız fena olmaz hatta. Yumurta sürpriz amacını taşıyor ama asıl sürpriz içindeki olacak. Bu yüzden içine ne koymak istediğinize karar verin. İsterseniz çeşitli şekerlemeler, birbirinden sevimli küçük çikolatalar ya da özel notlar koyabilirsiniz. Buna göre alışverişinizi tamamladıktan sonra eve gelip yumurtalarınızın ambalajlarını açın. Genellikle bu çikolata yumurtaları kırmadan, iki eşit parça halinde açmak zor oluyor. Siz kendinize güveniyorsanız bu şekilde açabilirsiniz. Kazalara karşı yedek almıştık ne de olsa. İşinizi kolaylaştırmak için ise basit bir tekniği kullanmanız yeterli. Ocakta hafifçe ısıtacağınız bıçağı, çikolatanın üzerindeki ayrım çizgisine hafifçe bir kez sürttüğünüz anda, çikolata yumuşayarak kırılmadan açılacaktır. Aman dikkat bıçak çok sıcak olursa, çikolatanın şekli bozulur. Tamamen erir gider. Sürpriz yumurta hediyesi hazırlananın her zaman bir zorluğu oluyor gördüğünüz gibi. Ancak ilk denemeden sonra sorun yaşamadığınızı anlayacaksınız.

Sürpriz Yumurta Hazırlama-1

 

Yumurtanızın içini şekerleme, çikolata parçalar ya da güzel sözler ile doldurduktan sonra ise kenarlarını yine aynı şekilde sıcak bıçak yardımı ile yumuşatıp, iki parçayı birleştirebilirsiniz. Sonra da bu şekilde çikolatanın donmasını beklemeniz gerekiyor. İster orijinal ambalajı ile isterseniz de kendi süslemeleriniz ile paketledikten sonra hediyeniz hazır olmuş olacak. Kolay bir sürpriz yumurta yapımı da böylece sona ermiş oluyor.

Yumurta Savaşına Hazır mısınız?

Adı sürpriz yumurta ise hediyemizin ve bu yumurta sürpriz amacı taşıyorsa, yapacağı sürprizi çeşitlendirmek de bizim yaratıcılığımıza kalıyor. Peki, yumurta savaşı kulağa nasıl geliyor? Çok da hoş değil sanki. Tam da bu düşünceye sahipken kırılan yumurtalardan simler, ışıltılar dökülse nasıl olur? Tam bir sürpriz olurdu herhalde.

Oldukça basit bir yöntem ile siz de bu tip sürpriz yumurtalar hazırlayabilir ve arkadaşlarınızı şaşırtabilirsiniz. Çiğ yumurtanın başlarından aşağıya dökülmesini beklerken, simler ile karşılaştıklarında tepkileri ne olacak acaba? Şimdi bakalım içinden simler dökülen sürpriz yumurta yapımı nasılmış. Öncelikle daha önceki sürpriz yumurta yapımı örneklerinde de kullandığımız teknik ile yumurtanın içini boşaltmamız gerekiyor. Bir iğne yardımı ile yumurtanın içini başka bir kaba alabiliyoruz. Sonra yumurtanın içini yıkayıp kurumasını beklemeliyiz. Islak haldeyken simleri dökersek, simler öbek halinde kalabilir ve sonuç o kadar da mükemmel olmayabilir. Yumurtanın içi kuruduktan sonra ise içinde simlerimizi doldurabiliriz. İğne ile oluşturduğumuz delikten simlerin dökülmemesi için de kâğıt yapıştırarak kapatabiliriz. Bu şekilde hazırlayacağımız bir sepet yumurta, harika bir eğlencenin başlangıcı olacaktır. Üstelik hazırlamak çok da zamanınızı almayacak. Bir arkadaşınız ile birlikte yaptığınız sürece, sürpriz yumurta yapımı da harika bir eğlence olabilir sizin için. Şaşırtıcı sürpriz yumurtalar için çok fazla düşünmenize gerek yok. Önerilerimiz arasından seçim yapıp harekete geçebilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Hazırlama-2

 

Kahvaltıda Yumurta Anlayışını Değiştirecek Bir Sürpriz!

Bu seferki sürpriz yumurta önerimiz gerçekten şaşırtıcı. Normal bir güne uyanıyorsunuz. Kahvaltı masasına oturup yumurtanızı soymaya başlıyorsunuz. O da ne, yumurtanın içinde yumurta yok! J Ama lezzetli ve rengârenk jöleler var. Gerçekten şaşırtıcı ve de şen kahkahaların yükseleceği bir sürpriz olacak bu. Fazlasını da isteyecekleri için yaparken fazla fazla olmasına özen gösterin deriz. Yapımı ise diğerlerinden çok da farklı değil aslında.

İlk olarak yumurta kabuğuna ihtiyacımız olduğu için içini boşaltmamız gerekiyor. İçiyle de omlet yapabilirsiniz hatta kahvaltı sofrası yumurtasız kalmamış olur. J Yumurtayı iğne ile delip, oluşturacağınız küçük boşluktan içini akıtabilirsiniz. Su ile yıkayıp içinin kuruması için biraz bekletmeniz gerek. Yumurta kabukları beklerken siz de jöle hazırlayabilirsiniz. Bunun için hazır pakette toz halde satılan jöleyi alıp, yine kutusunun üzerinde yazan tarife göre hazırlayabilirsiniz. Sıvı halde iken jöleyi, yumurta kabuklarının içine doldurup, donması için de yumurtaları sabit durabileceği bir yumurta kabına koymalısınız. Bir süre sonra yumurtanın üzerindeki delikten, içindeki renkli jöleyi görebileceksiniz. Aldığınız jöle yeterince renkli gelmediyse sizi hazırlama aşamasında gıda boyası da kullanabilirsiniz. Unutmayın ki sadece kürdan yardımı ile alacağınız toz gıda boyası jöle için yeterli olacaktır. Fazlası pek de hoş olmaz.

Sürpriz Yumurta Hazırlama-3

 

Yumurtalarınız hazır ise yumurta kaplarına ters bir şekilde yerleştirip, yani delik kısmı alta gelip görünmeyecek şekilde koyup tepkileri bekleyebilirsiniz.

 

Check Also

atatürk hediyeleri

Mustafa Kemal Atatürk İmzalı En Güzel 20 Hediye – Atatürk Hediyeleri

Son yıllarda sevdiklerimiz için tercih ettiğimiz hediyeler arasında zirveye yerleşen Atatürk hediyeleri bu yerini hiç …