Anasayfa / Hediye Fabrikası Blog / Romantik Sevgililer Günü Hediyeleri El Yapımı

Romantik Sevgililer Günü Hediyeleri El Yapımı

Sevgililer Günü Hediyeleri El Yapımı

Yılın en romantik günü gelirken, kim bu tatlı telaşa kapılmaktan mutluluk duymaz ki? Sevmenin de sevilmenin de çok daha bir anlamlı olduğu bu özel güne hazırlanmak, hediyeler ve sürprizler ile ilgilenmek büyük bir keyif. Sevgilinizi mutlu etmenin yollarını ararken bu durumdan büyük bir keyif alırsınız. Diğer taraftan sevdiğinizin sizin için yaptığı hazırlığı da merak edersiniz. Kısacası sevgililer günü, yılın belki de en eğlenceli zamanıdır. Peki, hediye seçimi ya da sürpriz hazırlıkları nasıl olmalıdır? En orijinal fikirleri nasıl bulabilirsiniz? Cevaplar burada! Sizin için en güzel önerileri bir araya getirdik. Birbirinden güzel el yapımı hediyeler, özenli sürprizler ve sevdiklerinizin şaşkınlık ile karışık mutluluğu… Bu kompozisyona imza atmak için okumaya devam edin…

Dikkatinizi Çekebilir ► Sevgililer Günü Hediye Önerileri

 

 

  1. Hayaller Kavanozu

Çiftlerin en büyük zenginliği, sevdikleri ile birlikte kurdukları hayallerdir. Gelecekten birbiriniz için bekledikleriniz, planladıklarınız hediyenizin bir parçası olabilir. Üstelik bu son derece kıymetli bir hediye olacaktır. Sevgilinize hayallerinizi hediye edebilir, hatta bu hayallere bireysel hayallerinizi de dâhil edebilirsiniz. Şöyle ki; sevgiliniz için diledikleriniz, bir gün onunla birlikte gitmek istediğiniz yerler ya da izlemek istediğiniz filmler gibi hayaller bu kapsamda yer alabilir. Hayaller kavanozunu hazırlarken, öncelikçe notları hazırlayarak işe başlamalısınız. Notların çokluğuna göre büyüklüğü uygun bir kavanoz alabilirsiniz. Kavanozun dolu dolu olması hediyenizin daha dikkat çekici ve daha gösterişli olması demektir. Notları hazırlamak için renkli kâğıtları kullanabilirsiniz. İpler ya da kurdeleler ile bağlayabilirsiniz. Belki tek bir renk, belki de pek çok renk bir arada kullanılabilir. Notlar hazır olduktan sonra ise uygun boyutta bir kavanoz tercih ederek, son süsleme aşamasına geçebilirsiniz. Kavanozunuzu belki küçük bir not ile tamamlayabilir, fiyonk ya da sticker ile süsleyebilirsiniz. Zevkinize ve de hayal gücünüze göre hediyenizi sunuma hazır hale getirebilirsiniz.

sevgililer günü hediyeleri el yapımı

Usta Şef İsim Yazılı Mutfak Önlüğü

Usta Şef İsim Yazılı Mutfak Önlüğü
Usta Şef İsim Yazılı Mutfak Önlüğü

Usta Şef İsim Yazılı Mutfak Önlüğü

Hayaller kavanozuna eşlik edecek asıl hediyenizin de hayallerin bir parçası olması önemlidir. Bu yüzden belki de sevdiğinizin mutfak ile ilgili hayallerine destek olmak isteyerek bu şık önlüğü tercih edebilirsiniz. Basit bir mutfak önlüğünden söz etmiyoruz. Detayları ile kişiye özel hale gelmiş olan ve de kalitesi ile göz kamaştıran ürün, sevgilinizin da çok hoşuna gidecektir. Önlüğün renk seçenekleri ise size seçim hakkı tanıyor. Siyah ya da kırmızı rengi tercih edebilir, sevgilinize sürpriz yapabilirsiniz.

Usta Şef İsim Yazılı Mutfak Önlüğü
 

Usta Şef İsim Yazılı Mutfak Önlüğü

  1. Rengârenk Planlama

Planlı ve programlı olma isteği herkeste mevcut olmasına karşın, bunu hayata geçirmek pek de kolay olmuyor. Oysa planlı olmayı kolaylaştıracak bazı tüyolar mevcut. Siz sevgiliniz için bunu mümkün kılabilirsiniz mesela. El emeğiniz ile özenli bir şekilde hazırlayacağınız şık bir planlama tablosu işleri kolaylaştırabilir. Renkli ve eğlenceli olacak olan tasarım, sevgilinize özel olacağı gibi küçük notlarınız ve göz kamaştıran detayları ile planlı olmayı bir alışkanlık haline getirecek. Lafı çok uzatmadan tablomuzun yapımına dair bilgiler verelim. Tercih ettiğiniz büyüklükte bir çerçeve bularak işe başlayabilirsiniz. Bu çerçevenin içerisine yerleştirilebilecek boyutta bir kâğıt ya da kartona ihtiyacımız var. Kartonu istediğimiz planlama çizelgesi ile güzelleştireceğiz. Duvar boyası seçiminde kullanılan renk kartelaları bunun için harika bir malzeme olabilir. Görseldeki gibi renkler ile cıvıl cıvıl hale gelmiş bir planlama tablosu için siz de bu tür kartelaları kullanabilirsiniz. Günleri ve ayı yazabileceğiniz alanlar, belki not alanları oluşturabilirsiniz ama ne ayı ne de tarihleri yazmamalısınız. Sürekli, her yıl her tarihte kullanılabilecek bir çizelge olacağından bu tür bilgileri çerçevenin iç kısmına yazmamak gerek. Hazırladığınız çizelgeye, kalpler, belki küçük aşk notları eklemeniz mümkün. Böylece sevgilinize sürekli pozitif enerjinizi hissettirebilirsiniz. Üstelik sevgililer gününde verilecek olan bir hediyenin aşk kokmaması mümkün mü? Beyaz yazı tahtalarında kullanılan kalemlerden de birkaç tane aldınız mı hediyeniz hazır. Çerçevenin camı üzerine istediklerinizi yazıp silebilirsiniz. Silme aşamasında en pratik çözüm ıslak mendil olsa da çeşitli hazır malzemeler bu noktada tercih edilebilir. Hediyenizi sevgilinize sunmadan önce birlikteliğinizin özel bir tarihini çizelge üzerine yazabilir, yıl ay ve günü işaretleyebilirsiniz. Notlar kısmına ise tüm güzel duygu ve düşüncelerinizi yazmayı unutmayın. Sevgililer günü hediyeleri el yapımı olduğunda, tam da böyle güzel detaylara sahip olmalı ve de sürekli kendini hatırlatmalıdır. Bu yüzden ideal bir seçim yapıyorsunuz.

el yapimi sevgiliye hediye

Çiftlere Özel Sevgililer Günü Duvar Saati

Çiftlere Özel Sevgililer Günü Duvar Saati
Çiftlere Özel Sevgililer Günü Duvar Saati

Çiftlere Özel Sevgililer Günü Duvar Saati

Sevgilinizin odasını süsleyecek, belki de eşinize evinizin en romantik parçası olacak olan bu hediyeyi verebilir ve sevgililer gününün çok şık bir hatırasına sahip olmanızı sağlayabilirsiniz. Sevgililer günü hediyesi erkek için el yapımı biraz zaman alan ve de fikir bulmanın zor olduğu bir konu. Bu yüzden de bu tip hediyeler erkekler için de çok uygun olmakta. İsim ve mesajların yer alması ile birlikte tam anlamı ile eşsiz bir hediye seçmiş olacaksınız.

Çiftlere Özel Sevgililer Günü Duvar Saati
 

Çiftlere Özel Sevgililer Günü Duvar Saati

  1. Duvarlarınız aşkla dolsun

Fotoğraflar olmazsa olmazımız. Hem evlerimizin olmazsa olmazı hem de her hediyemizi güzelleştirmek için fotoğrafları tercih ediyor onlardan vazgeçemiyoruz. Çünkü güzel anılarımız yüzümüzü gülümsetiyor ve de mutluluğumuzu, sahip olduğumuz güzellikleri bize her zaman hatırlatıyor. Bu sebeple siz de aşkla dolu fotoğraflarınızı eşsiz bir hediyeye dönüştürme fikrini tercih edebilirsiniz. Sevgililer günü yaklaşırken, neden siz de sevgilinize fotoğraflarınız ile bir sürpriz yapmayasınız değil mi? Bunun için en güzel fotoğraflarınızı bastırmalı ya da Printer aracılığı ile çıktı almalı ve de tasarımınıza uygun boyutlarda bir çerçeve edinmelisiniz. Görseldeki gibi uzun ve dikdörtgen şekilli çerçeveler isimleriniz ve kalbi içine alacak uygun seçimler olacaktır. Fotoğraflarınızı harf şablonlarını kullanarak harf şeklinde kesmelisiniz. Bu harf şablonları kırtasiyelerde bulunabilir ya da kendiniz de kartondan bu tür şablonlar yapabilirsiniz. Biraz da göz zevkinizi kullanarak, isimlerinizi en güzel şekilde yazacağınızdan eminiz. Fotoğraflarınızı renkli de kullanabilirsiniz, görseldeki gibi siyah beyaz da tercih edebilirsiniz. Her şekilde göz kamaştırıcı sonuçlar ortaya çıkacaktır. Dilerseniz, çerçeve üzerinde de çeşitli süslemeler yapmanız mümkün. Belki çiçekler ile süsleyebilir, kozalak ve kuru yaprakları kullanabilirsiniz. Fotoğrafları beyaz bir zemine yerleştirip, çerçeve içerisine sabitledikten sonra eserinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Sevgiliniz de hediyesine bayılacaktır. Odasını süsleyecek olan anılarınız, böylece daha uzun süre canlı kalacak, size mutluluk vermeye devam edecektir.

Sevgililer Günü Hediyesi Kolye

Sevgililer Günü Hediyesi Kolye
Sevgililer Günü Hediyesi Kolye

Sevgililer Günü Hediyesi Kolye

Romantik sonbaharın etkilerini gösteren ancak aşk dolu bir hediye… Sevgililer gününün en güzel seçimlerinden biri olan gümüş kolye, sevgilinizin boynundan çıkarmak istemeyeceği kadar güzel. Sevgililer günü hediyesi olarak bundan daha iyisi düşünülemezdi herhalde! Çünkü hem özel bir tasarıma sahip, hem dikkat çekici hem de son derece romantik bir havası var. Unutulmaz, baktıkça hatırlatıcı olacak bir hediye… Sevgilinizin mutluluğunu her halinden anlayabileceğiniz bir hediye için doğru seçim bu olacaktır.

Sevgililer Günü Hediyesi Kolye
 

Sevgililer Günü Hediyesi Kolye

  1. Eskimeyen aşk mektupları

Yazının bulunduğu dönemlerden beri aşk mektubu kavramı vardır ve aşk mektubunun kıymetini ne mücevherler gizleyebilir ne de çok daha kıymetli hediyeler. Aşk mektubu öylesine kıymetlidir ki, sevenin gözünden ondan daha değerlisi yoktur. İşte bu yüzden, çağımızda mektup kavramı çok da gündemde olmasa da, siz mektuplarınız ile aşkınızı anlatmayı tercih edebilirsiniz. Sevgililer gününde sevdiğinize bir dizi mektup hazırlayabilirsiniz. Her birinin özel bir anlamı olsun ve her biri sevdiğinize farklı bir anında destek olsun. Belki üzgün olduğu anlarda okuyabileceği bir mektup yazabilirsiniz, belki hayal kırıklığına uğradığında destek olacak bir mektup ve belki de sadece sevildiğini hissetmek istediğinde okuyabileceği bir mektup… Sayısı istediğiniz kadar çok olabilir. Belki bir yıla yayılacak kadar çok mektup olabilir. Bu mektup seti, sevdiğiniz kişi için büyük bir hazine olacaktır. Renkli zarflar, renkli kâğıtlar belki renkli kalemler kullanılabilir, zevke göre mektuplar hazırlanabilir. Aşk mektupları eskimeyen hediyeler olduğundan, el yapımı sevgililer günü hediyesi arayanlar için de en güzel seçenek olacaktır. Sevgililer günü el yapımı hediyeler ile daha anlamlı, mutlaka tercih ettiğiniz hediyenin yanına emeğinizin güzelliğini yansıtan el yapımı bir detay da eklemelisiniz. Aşkı böyle yaşamak, sevgililer gününü bu samimiyet ile kutlamak çok daha güzel.

sevgililer günü seni seviyorum notları

 

Kız Arkadaşa Sevgililer Günü Hediyesi USB Kalem Seti

Kız Arkadaşa Sevgililer Günü Hediyesi USB Kalem Seti
Kız Arkadaşa Sevgililer Günü Hediyesi USB Kalem Seti

Kız Arkadaşa Sevgililer Günü Hediyesi USB Kalem Seti

Her ne kadar mektupların nostaljisine bayılsak da, teknoloji yaşamımızın olmazsa olmazı ve de önemli bir ihtiyacı. Bu sebeple USB gibi gereklilikleri yaşamımızın dışında kabul edemeyiz. Sevgilinize gün içerisinde en çok ihtiyacı olan ürünleri hediye etmek isterseniz, şıklığı ile göz kamaştıran bu seti tercih edebilirsiniz. Rengi ve ışıltısı ile dikkat çeken set kalem ve USB’den oluşuyor. Son derece kullanışlı olması ise cabası. Sevgiliye ilginç hediyeler arayanlar tercihini bu setten yana kullanabilir.

Kız Arkadaşa Sevgililer Günü Hediyesi USB Kalem Seti
 

Kız Arkadaşa Sevgililer Günü Hediyesi USB Kalem Seti

  1. Büyük bir sürpriz için

Gerçekten de sürprizin büyüğü böyle olur. Devasa bir hediye paketi… Görüntüsü ile beklentileri yükselten ve de güzelliği ile göz kamaştıran paket bir anda özellikle de bayanların hayır diyemeyeceği balonlar ile sürpriz yapıyor. Hele de uçan balonları tercih etmek hediyenizi daha da sürprizli bir hale getirecektir. Kalp şeklindeki balonlar ile son derece romantik bir kutlama organize edebilirsiniz. Kurdeleler bağlanmış olan balonlar ve balonların ucuna asılmış olan bir not, sevgiliniz üzerinde harika bir etki yaratacaktır. Kutunun içerisine tüm hediyelerinizi de yerleştirebilirsiniz. Belki el yapımı başka bir hediye, belki ona özel olarak aldığınız bir hediye bu kutunun en altında yer alabilir. Balonların ardından sevgilinizin gözüne çarpacak ve de şaşırtacaktır. Hele de ilk sevgililer gününüzü kutlayacaksanız, bu sürpriz mükemmel bir etki yaratacaktır. Hiç endişelenmeden tercih edebilir, sevgililer gününe sayılı günler kala gecikmemek için hazırlıklara başlayabilirsiniz. Aşkınızı anlatmanın bin bir yolundan biri olan bu fikir, sevgililer günü için el yapımı hediyeler arasında en özel seçeneklerden biridir. Dolayısıyla beğeni garantili fikri, içiniz rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz.

sevgililer günü sürprizleri

Bayana Sevgililer Günü Hediye Önerisi Tekli Kalem

Bayana Sevgililer Günü Hediye Önerisi Tekli Kalem
Bayana Sevgililer Günü Hediye Önerisi Tekli Kalem

Bayana Sevgililer Günü Hediye Önerisi Tekli Kalem

Eskimeyen hediye seçeneklerinden biri olarak göze çarpan ancak kişiye özel olması ile dikkatleri çeken kalem, hem şık, hem kaliteli hem de çok özel. Şık kutusu, isim yazılması ile şıklaşan tasarımı çok özel bir hediye isteyenlerin tercihi olacaktır. Sevgililer günü hediyeleri erkek için el yapımı öneriler konusunda bazen sıkıntı yaratabiliyor ve karar vermek zor olabiliyor. Bu durumda el yapımı bir hediyeyi aratmayacak olan kalem adeta hayat kurtarıcı etki yaratacaktır. Bu hediye ile aşkınızı sevgilinize her zaman hatırlatabilirsiniz.

Bayana Sevgililer Günü Hediye Önerisi Tekli Kalem
 

Bayana Sevgililer Günü Hediye Önerisi Tekli Kalem

  1. Sinema Gecesi

Sevgililer gününü baş başa keyifli bir şekilde geçirmeye ne dersiniz? Sevdiğiniz filmleri izler, sohbet eder, geleceğe harika bir anı bırakırsınız. Böylece hem masrafsız hem özel bir kutlama yapmış olacaksınız. Peki, sinema gecesine nasıl hazırlanmak gerek? Hem bir hediye niteliğinde olacak, hem de gecenin keyfini organize edecek olan kutumuzu hazırlayarak başlayalım. Bunun için büyükçe bir kutuya ihtiyaç var. Ne kadar büyük olursa o kadar iyi. Çünkü içini doldurmak gerçekten keyifli olacaktır. İster hazır olarak satılan, pek çok kırtasiye ya da kitapçıda bulabileceğiniz süslü kutuları tercih edin, isterseniz de sıradan bir kutuyu alarak süsleyin. Sinema gecesine vurgu yapan çeşitli yazı ve resimler hediyenizi eğlenceli kılacağından unutulmamalıdır. Bu tür detayları kutu üzerine yapıştırarak kutunun iç hazırlığına geçebilirsiniz. Seçtiğiniz filmleri kutu içerisine yerleştirerek işe başlayın. Belki sizin için özel olan filmleri ya da tekrar izlemekten keyif alacağınız filmleri de tercih edebilirsiniz. Seçeneğinizin bol olması güzel olur. Bunun yanı sıra patlamış mısır film gecesinin olmazsa olmazıdır. Bunun için tıpkı sinema salonlarında satılanlar gibi karton kutular da hazırlayabilirsiniz. İnternet dünyası bu anlamda oldukça zengin… Patlamış mısırın yanı sıra çeşitli yiyecek ve içecekler, atıştırmalıklar kutunuzda yer alabilir. Belki birkaç güzel not da sürprizin bonusu olabilir. Kutuyu karıştıran sevgiliniz, eline geçen notlar ile gülümseyecek, mutlu olacaktır. Sizce de harika olmaz mı? Erkeğe sevgililer günü hediyesi el yapımı ancak bu kadar güzel olabilir. Keyifli bir gece için, sevgili ile film izleme keyfini bir kutlamaya dönüştürmek için siz de böyle sevimli bir kutu hazırlayabilirsiniz. Hala sevgililer günü hediyeleri erkek için el yapımı nedir nasıl olur diyorsanız, bir de kişiye özel seçeneklerin yer aldığı şık hediye önerilerimize göz atın!

sevgililer gunu kendinyap hediye onerileri

Eşe Sevgililer Günü Hediyesi Fotoğraf Baskılı Abajur

Eşe Sevgililer Günü Hediyesi Fotoğraf Baskılı Abajur
Eşe Sevgililer Günü Hediyesi Fotoğraf Baskılı Abajur

Eşe Sevgililer Günü Hediyesi Fotoğraf Baskılı Abajur

Güzel karelerin evinizi süsleyeceği özel bir tasarım… Eşsiz bir abajura sahip olabilir, evinizi eşinizin da bayılacağı bu parça ile süsleyebilirsiniz. Sevgiliniz ise odasında bu özel ürünü kullanmaktan mutluluk duyacaktır. Hem şık hem de kullanışlı bir hediye tercih etmek isteyen ve sevgililer günü anısına fark yaratan bir seçim yapmak isteyenler fotoğraf baskılı abajuru tercih edebilirler. Kolayca sipariş verebileceğiniz bu ürün, el yapımı hediyenizin harika bir parçası olacak, günü anlamlı kılacaktır.

Eşe Sevgililer Günü Hediyesi Fotoğraf Baskılı Abajur
 

Eşe Sevgililer Günü Hediyesi Fotoğraf Baskılı Abajur

  1. Duvarlar boş kalmasın

Dekor ürünleri her zaman en iyi hediye seçeneklerindendir. Çünkü bu tür ürünler sürekli göz önündedir ve hediye edildiği günü hatırlatır. Sevgililer gününde hediye olarak sunacağınız özel tasarım panolar, hem sizin el emeğinizi yansıtacak hem de güzel duruşu ile göz kamaştıracak. E tabi bir de sevdiğinize verdiğiniz değeri de ifade edecektir. Bu şık panoların yapımı ise son derece kolay! Özellikle de beyler kolayca bu projeyi hayata geçirebilirler. Mevcut çerçevelerinizi, belki de antikacılarda bulacağınız estetik çerçeveleri bu projede kullanabilirsiniz. Çerçevelerin iç kısmında kullanacağımız telleri ise hırdavatçılarda son derece uygun fiyatlara bulabilirsiniz. İstediğiniz ölçülerde, çerçevelere uygun olarak kestikten sonra arka kısımlarından çeşitli aparatlar ile belki de sadece küçük çiviler ile kolayca sabitleyebilirsiniz. Renk seçimleri ise size kalmış. Bir birinden canlı renkler ile panolarınıza hayat verebilirsiniz. Eşiniz ya da sevgiliniz, sevdiğiniz kişi bu özel tasarım ürünlere bayılacaktır. Sevgililer günü hediyeleri el yapımı öneriler ile daha keyifli bir özel gün haline geliyor. Bu yüzden siz de bu tür el yapımı hediye fikirlerini hayata geçirebilirsiniz. Sonuç ise her zaman mükemmel olacaktır. Çünkü sizi seven bir kalp, elinizin değdiği her hediyeyi sevecektir. O halde zaman kaybetmeden harekete geçmek gerek.

el yapımı sevgiliye hediye önerileri

 

Romantik, fazla fazla romantik bir gün değil mi? Kötü haber mi iyi haber mi bilemeyiz ama sevgililer gününe az kaldı. Orijinal hediyeler, el yapımı hediyeler, manevi değeri yüksek hediyeler, hepsine birden bakar oldunuz. Saatlerinizi internetten hediye bakarak geçiriyor da olabilirsiniz. Peki ya hiç kendiniz yapmayı düşündünüz mü? Sevgililer günü hediyesi almak konusunda epey kararsızsanız, araştırmaya devam edin. Mutlaka sevgilinizin hoşuna gidebilecek tarzda ilginç bir şeye rastlayacaksınız. Hediyenizin el yağımı olmasını istiyorsanız da biraz yardım almanın kimseye zararı dokunmaz aslında. Mesela farklı ve yaratıcı hediyelere göz atın, içinde sizin de emeğiniz olabilecek tarzda olanlara özellikle! Hediyenizin hem özel hem de ilginç olması için sevgililer günü el yapımı hediyeler tam size göre. Hayatınızda daha önce hiç bu denli hediye araştırması yapmamış olabilirsiniz ama zamanla bu konuda uzmanlaşacağınızı söyleyebiliriz. Mesela her sevgililer gününde sevgilinizi daha yakından tanımış, neyi sevip sevmediğini daha iyi biliyor olacaksınız. Bu da karakter analizi yapma konusunda size yol gösterecek. Sevgililer günü hediyesi seçerken tüm bu detaylar birleşerek aslında hediyenin bütününü oluşturuyor.

Hediyenin küçüğü büyüğü olmaz derler ya hep, hakikaten ne kadar doğru bir söz… Maddiyat şöyle bir köşede dursun. Bütçenizi geri plana atmayın hiçbir zaman. Az parayla çok büyük işler de yapılıyor unutmayın. Aşkınızı anlatmanın bin bir çeşit yolu var. Romantik sevgililer günü hediyeleri el yapımı olsun istiyorsanız şayet ilk araştırmanız gereken şey yapabileceğiniz türde olanlar olmalı. Yani malzemeleri bulabilesiniz ki hediyeyi yapabilesiniz. Bunun için de internetten yardım almanızda fayda var. Değişik hediyelere kendiniz de katkıda bulunarak ortaya tam bir şaheser çıkarabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan şey biraz sabır ve bolca emek. Sevginizin gücü hepsinin üstesinden gelecektir buna emin olabilirsiniz.

Check Also

atatürk hediyeleri

Mustafa Kemal Atatürk İmzalı En Güzel 20 Hediye – Atatürk Hediyeleri

Son yıllarda sevdiklerimiz için tercih ettiğimiz hediyeler arasında zirveye yerleşen Atatürk hediyeleri bu yerini hiç …