Anasayfa / Hediye Fabrikası Blog / Öğretmenler Günü Sözleri – Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler
öğretmenler günü sözleri

Öğretmenler Günü Sözleri – Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler

Öğretmenler günü sözleri, yaklaşmakta olan öğretmenler gününde, öğretmenlerimize minnet ve sevgimizi göstermek için kullandığımız ifadelerden oluşmaktadır. Hayatımızın her anında çocukluğumuza attığı imza ile anacağımız öğretmenlerimiz, her zaman vefa ve minnetle anılmaktadır. Hamurumuzda var olan potansiyeli açığa çıkaran, bizlere daha farklı bir dünyanın kapılarını aralayan öğretmenlerimiz için bu gün, minnetimizi ifade etmemiz için en güzel fırsatlardandır. Öğretmenlerimizin her zamanki güçlü ve kendinden emin duruşuna ek olarak bu gün ayrı bir gurur içinde olmaları bu yüzdendir. Öğretmenlerimiz için en güzel hediyelere ek olarak hazırlayacağımız öğretmenler günü ile ilgili sözler ile onlara en güzel hediyeyi vermiş olacağız. Aslen bir öğretmen için alınacak hediyeden çok, kendisine söylenen söz etkileyicidir. Bu nedenle öğretmenlerimiz için hazırladığımız sözler, onların daima aklında kalır. Öğretmenlerimiz için söyleyeceğimiz sözlerle onlara kendilerini daha yeterli ve mutlu hissettiririz.

Küçük yaşlardan itibaren potansiyelimizin ortaya çıkıp çıkmayacağı, nasıl bir insan olacağımız, karakterimizdeki son dokunuşlar ve görüşlerimizdeki çizgiler öğretmenimiz tarafından şekillendirilir. Öğretmenimizden duyduğumuz bir söz dilimizde kalır, bir nezaket ifadesini bize o öğrettikten sonra kullanmaya başlarız. Çoğu zaman söylediklerini değil, yaptıklarını yaparız. Zaman geçtikçe onun kişiliğindeki detayları kendimize kazırız. Bu nedenle öğretmen, çocuğun hamuru oturmadan önce son dokunuşları yapan bir eldir. Hamurumuzu öğretmenlerimizle oturtur, karakterimizin detaylarını onlarla kazanırız. Bu öğretmenler gününde, üzerimizde o kadar emeği geçen öğretmenler için en güzel sözleri söylüyoruz.

Öğretmenler Günü Tebrik Sözleri

24Kasım öğretmenler günü yaklaşırken, öğretmenlerimiz için en güzel tebrik sözlerini sizler için düzenliyoruz. Siz de öğretmenler günü için güzel sözler yazarak ya da söyleyerek öğretmeninizin çok mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.

 • Bana her zaman ilham kaynağı olduğunuz, bildiğim her harfe bir emek verdiğiniz, benim daha güzel bir insan olmamı sağladığınız için teşekkür ederim öğretmenim.

öğretmenler günü sözleri

 • Fikir özgürlüğü, insan özgürlüğüdür. Beni her zaman özgür bıraktığınız için teşekkür ederim öğretmenim.

öğretmenler günü sözleri

 • Kanatlarımı açmaya korkan bir ürkek kuşken beni uçmak için cesaretlendirdiniz. Ellerimi kaleme alıştırdınız, düşüncemi kibarlaştırdınız. Üzerime işlediğiniz her bir emekte imzanız vardır öğretmenim. İyi ki varsınız.

öğretmenler günü sözleri

 • Bugün ince bir kalemle özgürlüğe kanat çırpıyorsam, bir defter üzerinde dünyayı anlayabiliyorsam, her bir deniz dalgasından mana çıkarabiliyorsam sizin sayenizdedir. Hayatı anlamlandırmayı öğrettiğiniz için teşekkür ederim öğretmenim.

öğretmenler günü sözleri

 • Her gün ince bir emek izi hissettim üzerimde. Her gün ince bir ışık yol gösterdi ruhuma. Zamanla güçlendikçe çıktım gün yüzüne. Işığım oldunuz öğretmenim.

öğretmenler günü sözleri

 • Rüzgarı kim üfler, yağmuru kim döker, geceyi kim boyar diye düşünürken beni bilgi ile tanıştırdınız. Her öğrendiğimle size daha da hayran kaldım. Kalbimi bilgiye açtığınız için, iyi ki varsınız öğretmenim.

öğretmenler günü ile ilgili sözler

 • Ruhuma emek işleyen ellerinizle dokundunuz. Ömrüm boyunca okuduğum her harfte adınızı hatırlayacağım. Edindiğim her bilgide isminiz olacak. Öğrettiğiniz tüm hayat için teşekkürler öğretmenim.

öğretmenler günü ile ilgili sözler

 • Kişiliğimin hamuru kurumak üzereyken bana şekil verdiniz. Kabaydım, yonttunuz. Karaydım, ışık verdiniz. Bilmiyordum, siz öğrettiniz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

öğretmenler günü ile ilgili sözler

 • Bir sanatçı gibi ince ince işlediniz karakterimizin eksik kalan parçalarını. Sayenizde ömrümüze bir altın iplik işlendi. İşlediğiniz her bir iplik için, iyi ki dokudunuz öğretmenim.

öğretmenler günü ile ilgili sözler

 • Bilginin kutsallığını, sabrın önemini, öğrenmenin kıymetini sizden öğrendim. Hayatım boyunca unutamayacağım öğütler aldım varlığınızdan. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

öğretmenler günü ile ilgili sözler

 • Soruma yanıt aradınız, sorunuma çözüm buldunuz, varlığınızla var ettiniz. Dokunduğunuz ömrümüzde çiçek açtırdınız öğretmenim.

öğretmenler günü için güzel sözler

Otoriter Öğretmenlere Öğretmenler Günü Kutlama Sözleri

24 kasım yaklaşırken, öğretmenlerimize ne alsak ne söylesek de düşünüyoruz. Öğretmenler günü için sözler söylemek, öğretmenlerimiz için çok anlamlı ve onları mutlu edecek bir davranış olacaktır. Onların geri kalan günlerdeki sabrının ve emeğinin karşılığı olarak bu gün söyleyeceğimiz sözler, onları mutlu etmelidir. Öğretmenler günü özlü sözler konusunda bu kadar zengin olmasına rağmen, öğretmenlerimizi en çok kendi duygumuzu yansıtan sözler mutu eder. onlara olan minnetimizi bu gün, aramızdaki bağ elverdiğince ifade etmeye çalışırız. Çok yakınsak detaylıca anlatır, onlara sarılırız. Mesafeli bir ilişkimiz varsa tebrik eder, öğretmenler gününü kutlarız. Ancak ne olursa olsun değişmeyen tek şey vardır: Öğretmenlerimizin üzerimizdeki emeği, takdir edilmeye değer… Öğretmenler günü ile ilgili kısa sözler söyleyerek mesafeli öğretmenlerimizin de gönlünü alabiliriz. İşte öğretmenler günü ile ilgili en kısa sözler:

 • Merak etmek ve düşünmek konularında bana yol gösterdiğiniz için teşekkürler öğretmenim.

öğretmenler günü için güzel sözler

 • Her merakımda, her sorumda ve her yanıtımda sizi hatırlayacağım. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

öğretmenler günü için güzel sözler

 • Bu öğretmenler gününde yanınızda olduğum ve öğretmenler gününüzü kutladığım için gururluyum. İyi ki sizi tanımışım öğretmenim.

öğretmenler günü için güzel sözler

 • Her zaman öğütleriniz, destekleriniz ve fikirleriniz bize yol gösterecektir. Düşüncelerimizin en önemli noktalarında izleriniz bulunacaktır. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

öğretmenler günü için güzel sözler

 • En güzel örnek, en iyi eğitmen, en kutsal rehber ve en ilham verici duruş ile hayatımıza yön çizdiniz. Her zaman yanımızda kalacaksınız öğretmenim.

öğretmenler günü için güzel sözler

 • Hayatımızın en güzel zamanlarında sizlerle tanışmak bu güzelliğin değerini arttırdı. Güzelliğimize değer kattığınız için teşekkür ederiz öğretmenim.

öğretmenler günü için güzel sözler

 • Yaşamın en zor yollarında her zaman öğrettiğiniz bilgilerle yolumuzu bulacağız. En zor anlarımızı sizi düşünerek aşacağız. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

öğretmenler günü için sözler

 • Bu öğretmenler gününü sizinle kutladığım için kendimi şanslı sayıyorum. Bir ömür bana değer katan sözlerinizi hatırlayacağım. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

öğretmenler günü için sözler

 • Yeni nesli şekillendiren, her sözünde yol göstermeyi hedefleyen, her hareketinde bize örnek olmak için çabalayan öğretmenim. İyi ki sizin öğrencinizim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

öğretmenler günü için sözler

 • Bir öğrencinin hayattaki en büyük şansı, doğru ve yol gösterici bir öğretmenle çalışmaktır. Yol gösterici tavrınızın ışığından ömür boyu ilham alacağım. Varlığınıza minnettarım.

öğretmenler günü güzel sözler

 • Öğrencilik hayatımı taçlandıran duruşunuzla her zaman hatırlanacaksınız. Zorluklar karşısında mücadele ederken sözlerinizi rehber edineceğim. Öğretmenler gününüzü kutlarım.

öğretmenler günü güzel sözler

 • Bir öğrenci olarak en büyük gayretim çabanıza layık olabilmektir. En güzel yolları izinizde yürüyeceğim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

öğretmenler günü güzel sözler

 • Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığını yansıtan tavrınızla ilham kaynağımızsınız.bu ilhamı her zaman çabanıza layık işlerde kullanacağız. Öğretmenler gününüzü kutlarım.

öğretmenler günü güzel sözler

 • Eğitimci olmanın donanımını ve öğretmen olmanın çabasını yansıtan öğretmenim, öğretmenler gününüzü kutluyoruz.

öğretmenler günü güzel sözler

 • Bilginizin ışığında ve güçlü karakterinizin önderliğinde, ışık ve umut dolu bir yolda yürümenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bizim öğretmenimiz olduğunuz için kıvanç duyuyoruz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

24 kasım öğretmenler günü sözleri

 • Size baktıkça sizden öğrenecek ne kadar çok şeyimiz olduğunu düşünüyoruz. Bir öğrenci olarak en büyük hayalimiz sizin gibi ilham verebilmektir. Öğretmenler gününüzü en içten dileklerimizle kutlarız.

24 kasım öğretmenler günü sözleri

 • Yeni nesli şekillendiren ellerinizden eğitim almak bir övünç kaynağı. Bastığınız yerde bıraktığınız izlerle yolunuzdan yürüyecek biz öğrencileriniz, öğretmenler gününüzü kutluyoruz.

24 kasım öğretmenler günü sözleri

 • Bir öğretmenin sahip olması gereken özellikleri sizin üzerinizde gördüğümüz için, bize bakarken gözlerinizde beliren ışığı fark ettiğimiz için, çabanızda yansıyan umudu gördüğümüz için, hayatımızda her zaman yeriniz olacaktır. öğretmenler gününüz daima kutlu olsun.

24 kasım öğretmenler günü sözleri

Samimi Öğretmenleriniz İçin Öğretmenler Günü Sözleri

Samimi olduğunuz öğretmenler için söyleyeceğiniz öğretmenler günü sözleri, diğer öğretmenlere kıyasla daha uzun ve samimi olacaktır. Hepimizin hayatında özel olarak dikkat ettiğimiz, özel olarak görüşlerini önemsediğimiz öğretmenlerimiz vardır. Bu öğretmenler sayesinde pek çok  konuda cesaret bulur, pek çok alanda kendimizi geliştiririz. 24 Kasım öğretmenler günü sözleri ya da hediyeleri söz konusu olduğunda da aklımıza ilk bu öğretmenlerimiz gelir. Bu nedenle bu öğretmenler gününde tüm öğretmenlerimizin gününü kutlasak da, onlara daha candan sarılmak isteriz.

Özellikle lise döneminde bir abla/ ağabey olarak öğretmenlerimizle birlikte kalır, onları dinleriz. Bazen en yakın arkadaşımız yerine öğretmenlerimizle sorunlarımızı paylaşırız. Amacımız her zaman çözüm bulmak değildir, bazen sadece anlaşılmak isteriz. Kendimizi yalnız hissettiğimiz anlarda öğretmenlerimizden destek alırız. Her insanın hayatında ergenliğinin çalkantılarını atlatmasına yardımcı olan, ailesinden biri gibi hissettiği en az 1 öğretmeni olmuştur. Öğretmenler günü için anlamlı sözler söylemek istediğimizde onları düşünür, en güzelini onlara söylemeyi düşünürüz. Öğretmenler günü en çok o öğretmenlerimize kutlu olsun isteriz. Bugün en çok onlar sevinsin, en çok onlar hediye alsın, onlar mutlu olsun diye düşünürüz. Ergenliğimizin dalgalarına yol göstererek yardımcı olan en samimi öğretmenlerimiz için öğretmenler günü kutlama sözleri sizlerle buluşuyor!

 • Her yolumu kaybettiğimde bana ışık oldunuz. Her izi kaybettiğimde bana yol gösterdiniz. Hayatım boyunca bana öğrettiklerinizle kararlar verecek, ilhamınızla üreteceğim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun öğretmenim!

24 kasım öğretmenler günü sözleri

 • Karakterimiz yavaş yavaş şekil alırken en ince ayrıntılar sizin elinizde can buldu. Sizden öğrendiklerimizle öğrenmeyi sevdik, sizden gördüklerimizle kararlar verdik. Sizden anladıklarımızla yaşamımızı sürdüreceğiz. İyi ki varsınız öğretmenim!

öğretmenler günü kısa sözler

 • Bir öğrenci olarak ilhamınızdan yararlanmak benim için gurur verici. Gelecekte gibi olmak için çabalayacağım. Hayatıma dokunan en özel insansınız. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

öğretmenler günü kısa sözler

 • Yeri geldi sayenizde uçurtma oldum, göklerde süzüldüm. Yeri geldi kalem oldum, sözümü yazdım. Bir gün geldi asker olup savaşmayı öğrendim, bir gün oldu bayrak oldum gökte dalgalandım. Hepsini sizden aldığım ilhamla başardım. Öğretmenler gününüz kutlu olsun öğretmenim.

öğretmenler günü kısa sözler

 • Kalemimdeki söz, kağıdımdaki yazı, ayağımdaki koşu… Hepsi sizin eseriniz. Her sözümde altında imzanız olan kelimeleri kullanacak, her günümde ilhamınızla yolumu bulacağım. İyi ki varsınız öğretmenim.

öğretmenler günü kısa sözler

 • Bir mum gibi alevinizden yararlanarak çoğalmak, bilginizden yararlanarak ışığımı bulmak isterim. Her gün biraz daha fazla öğrenmek isterim. Her gün yeni bir merak, her an yeni bir soru sormak isterim. Tüm bu isteğimin nedeni sizden öğrenmeyi sevmemdir. Bana öğrettiğiniz için teşekkür ederim öğretmenim.

öğretmenler günü kısa sözler

 • Sorduğum tüm soruların cevabını nerede bulacağımı öğrettiğiniz için, merak etmeyi ve sorgulamayı anlattığınız için, omzumdaki elinizle güven verdiğiniz için teşekkür ederim. Ailemden biri olduğunuz için teşekkür ederim. Kalbimdeki yeriniz her zaman aynı kalacaktır. Öğretmenler gününüz kutlu olsun öğretmenim.

öğretmenler günü kutlama sözleri

 • Gökte süzülmeden kuş olmanın nasıl olduğunu öğrendim. İpimi koparmadan uçurtmanın nasıl uçtuğunu öğrendim. Kalem olmadan kağıda nasıl değeceğimi öğrendim. Bunların hepsinde sizin büyük emekleriniz gizli. Her bir emeğinize şükran borçluyum öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

öğretmenler günü kutlama sözleri

 • Bir gün evlenip çocuk sahibi olduğumda, bir gün hayatımın en mutlu günü olduğunda ya da aşık olduğumda aklıma geleceksiniz. En güzel anlarımda size haber vermek isteyeceğim. Her zaman ışığınız yolumu aydınlatacak. Öğretmenler gününüz kutlu olsun öğretmenim.

öğretmenler günü kutlama sözleri

 • Hayattaki en büyük şansı öğretmeninde harcamak… Ailemin kan bağım olmayan bir ferdi gibisiniz. İyi ki varsınız öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

 öğretmenler günü kutlama sözleri

Check Also

İsim Yazılı Rakı Bardağı Modelleri, Kişiye Özel Rakı Kadehi

Sohbetlerin, eğlencenin, yer yer üzülmenin en özel eşlikçisi olan rakının tadı özel olduğu kadar içme …

Bir cevap yazın