Anasayfa / Hediye Fabrikası Blog / En Güzel Öğretmenler Günü Hediyesi El Yapımı

En Güzel Öğretmenler Günü Hediyesi El Yapımı

Eğitim hayatımızın ne de önemli bir parçası. Öğretmenlerimiz ise en önemli nokta. Hayatımızı şekillendiren, biz fark etmesek bile hayatımızın merkezinde yer alan bu kişiler,  zaman zaman farkına varmasak da çok özeller. Belli bir yaştan sonra asıl öğretmenlerin değerini anlıyoruz. Oysa onlar, bir çocuk için okuldaki anne özelliğine sahip. Bu yüzden de öğretmenler günü, yılın en özel zamanlarından biri. Öğretmenler günü özenle kutlanmalı, öğretmenlere de hak ettikleri övgü gösterilmelidir. Bugün her ulusun en kıymetli unsurlarından biri öğretmenleridir. Çünkü eğitimciler geleceği belirler. Başarılı bireyler yetiştirmek hem bir görevdir hem de büyük bir gurur. Peki, öğrenciler ya da öğrenci velileri olarak bizim bu özel günlerde neler yapmamız gerekiyor. Her zaman hazır hediyeler ile öğretmenler günü kutlamak gerekmez. Her öğretmen de bundan hoşlanmaz zaten. Genellikle ise öğrencinin el emeği olan bir hediye tercih edilir. Çünkü daha anlamlı olacaktır. İşte bu noktada biz devreye giriyoruz ve size harika fikirler ile geliyoruz. Öğretmenler günü hediyeleri el yapımı seçenekleri listeledik ve işinizi kolaylaştırıyoruz. En anlamlı hediyeler ile siz de öğretmenlerinizi mutlu edebilirsiniz. İşte birkaç pratik hediye yapım tekniği…

Dikkatinizi Çekebilir ► Öğretmenlere Özel Hediyeler

 

 

Hayatımızdaki en önemli değerlerden biri de öğrendiklerimizdir. Anaokulu dönemi itibari ile öğrendiğimiz her şey ileride hayatımızı şekillendirmemize sonsuz bir katkı sağlayacaktır. Daha çocukluk zamanlarımızda öğrenmeye başladığımız tüm o bilgileri aradan seneler geçse bile unutmamız mümkün olmaz. Peki, bizleri sabırla ve sevgiyle harf harf, ilmek ilmek işleyen öğretmenlerimizin hatırı unutulur mu? Okulumuz evimiz, öğretmenlerimiz ise çoğu zaman annemiz, çoğu zaman babamız olur. Bu özel insanları, Öğretmenler günü gibi özel bir günle kutlayarak onlara olan vefamızı en içten şekilde belli etmeliyiz. Tüm öğretmenler, öğrencileri için yapmış oldukları fedakarlıklara karşı sonsuz bir saygıyı ediyor. Okula ilk başladığımız günden, son günümüze kadar bizlere bildiğimiz her şeyi öğreten bu yüce insanların en özel günlerini kutlarken dilerseniz Öğretmenler günü için el yapımı hediyeler yapabilir, dilerseniz seveceğini düşündüğünüz özel hediye fikirleri ile ona farklı sürprizler yapabilirsiniz.

Her derdimizde yanımızda olan, bize sonsuz bir sabır ve sevgiyle yaklaşam öğretmenlerimize  el yapımı öğretmenler günü hediyesi vererek onları mutlu edebiliriz. Evde kolaylıkla yapacağınız hem basit, hem şık hediyelerle öğretmenlerimize muhteşem sürprizler yapabilirsiniz. Öğretmenler günü için evde yapılabilecek hediyeler arasında tablolar, kurabiyeler veya el yapımı çiçekler bulunuyor. Yapım aşaması son derece kolay ve bir o kadar eğlenceli bu hediyeleri yaparken hem eğlenecek, hem de öğretmeninize kendi ellerinizle yapmış olduğunuz bir hediyeyi sunmanın haklı gururunu yaşayacaksınız. Bizleri bunca sene sabırla, itinayla koruyup kollayan, emek veren öğretmenlerimiz için sabırla ve kendi emeğinizle bir hediye armağan etmeyi ister misiniz? O zaman sizin için hazırladığımız Öğretmenler günü hediyeleri el yapımı hediye seçeneklerimize bir göz atabilir ve kendi öğretmeninizin en çok hoşuna gideceğiniz düşündüğünüz hediyeyi yapabilirsiniz.

el yapımı öğretmenler günü hediyesi

1 – Öğretmeninizin isminin yazacağı şık bir kapı süsü yapmaya ne dersiniz? Hem çok kolay hem de çok eğlenceli olacak. İhtiyacını olan basit malzemeler ile hızlıca el yapımı öğretmenler günü hediyesi hazırlayabilirsiniz. Öncelikle tuhafiye gibi çeşitli malzemeleri bir arada bulabileceğiniz bir dükkâna gidip, kapı süsü yapımında kullanılan yuvarlak köpüklerden ya da ahşap halkalardan almalısınız. Sonra üzerine yapıştırmak üzere boya kalemlerine ihtiyacınız var. Pastel boya uygun bir seçenek olabilir. Üzerine süslemeler yapmak için ise yaratıcılığınızı kullanın. Çeşitli kırtasiye malzemelerini kullanabilirsiniz. Kurdele, makas, ayraç ve benzeri olabileceği gibi, yazıcıdan çıktı alarak, çeşitli resimleri de kullanabilirsiniz. Tüm bu malzemeleri yaptığınız kombinasyona göre yapıştırıcı ile yapıştırmanız yeterli. Ebeveynlerinizden bu aşamada yardım almayı unutmayın. Bir de öğretmeninizin adını yazdığınızdan emin olmalısınız. Görseldeki gibi siyah kartlara yazmanız, kara tahta efekti verecek ve hoş olacaktır. Dilerseniz, sınıftaki her bir öğrencinin resmi de bu süsün bir parçası olabilir ve bu çok daha özel bir öğretmenler günü hediyesi olacaktır. Öğretmenler günü için evde yapılabilecek hediyeler, görüldüğü üzere pratik olduğu kadar da eğlenceli. Öğretmenlerinizin sevinci ise kelimeler ile ifade edilebilecek gibi değil. Özel hediyeler fikirleri ile insanı şaşırtıyor. Oysa yanıldığımız bir nokta var. Bu tip çalışmalar çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Sandığınız kadar zor değil.

el-yapımı-öğretmenler-günü-hediyeleri

2 – Öğretmenlerimize kalıcı bir hediye vermek istiyorsak, bize, okulumuz ve sınıfımıza dair pek çok bilgiye hediyemizde yer vermek gerek. Görseldeki ise hem çok özel bir çalışma, hem de çok kalıcı bir hediye. Öğretmenler günü el yapımı hediyeler konusunda en özel çalışmalardan biri olduğunu bile söylemek mümkün. Bunun için istediğiniz şekilde bir şablon oluşturmalısınız. Bu görseldeki gibi bir elma da olabilir, bir balon da ya da bir kuş da. Bu tamamen sizin isteğinize bağlı… Ancak cismin detayları çok fazla yer almayacağından, dış çerçevesinin net ve ne olduğunu belli eder cinsten olması gerek. Sadece dış çizgilerinden bunun bir kuş olduğunu anlamanız gerek örneğin. Şablonunuz hazır olduğunda içine isimleri yazmaya başlayabilirsiniz. Bunun için her öğrenci kendi kalemi ile el yazısını kullanarak kendi ismini yazabileceği gibi bilgisayar ortamında da yazım gerçekleştirilebilir. Görseldeki bir dijital çalışma olsa da, siz kendi el yazılarınız ile isimlerinizi yazmayı deneyin çok daha güzel sonuç alacaksınız emin olun. Öğretmene hediye el yapımı olduğunda anlam taşıyorsa, bu harika bir yol olacaktır. Öğretmenler günü için el yapımı hediyeler konusunda birbirinden özel çalışmalar dile devam ediyoruz. Siz de hala karar veremediniz değil mi?

öğretmenler günü hediyesi

3 – Öğretmenler gününe el yapımı hediyeler hazırlamak gerekiyorsa, neden seçimimiz atıştırmalıklardan yana olmasın. Çocuklar nasıl bu tür şeylere bayılıyorsa, öğretmenler de bayılacaktır. Özenle seçeceğiniz atıştırmalıkları tek tek süslemeye ne dersiniz? Unun için biraz tül, biraz kurdele ve de sevimli notlarınız için etiketlere ihtiyacınız var. Öğretmenler günü için hediyeler nasıl yapılır diye soruyor ve çok zor olduğunu sanıyorsanız, yanıldığınızı bu çalışma ile görebilirsiniz. Çünkü basit bir süsleme aşamasından sonra hediyemiz hazır olacak. Belki tamamen tüller ile sararak, belki de sadece üzerlerine kurdele bağlayarak süslemeyi tamamlayabilirsiniz. Etiketleri ise iğneler ya da bant ile üzerlerine tutturabilirsiniz. Önemli olan anlamlı ve eğlenceli öğretmenler günü sözleri bulmanızdır. Öğretmenler günü için hediyeler nasıl yapılır? İşte bu kadar kolay bir şekilde yapılabilir. Hazırladığınız atıştırmalıkları bir sepet, kutu ya da saksıya doldurmayı unutmayın. Hatta seçtiğiniz bu gereci de aynı şekilde süslemeniz mümkün. Sizce de çok sevimli olmaz mı? İşte bu yılki öğretmenler günü hediyeniz, tüm orijinalliği ile hazır!

öğretmenler günü için pasta

4 – Herkes güzel görünen yemeklere bayılır. Hele de tatlılar, pastalar söz konusu ise sevimliliği ile göz kamaştıran şeyler yemek isteriz. Belki de sevimli görünen her şeyi “Yerim seni!” diyerek sevmemiz de bundandır. Nihayetinde güzel görünen yiyecekler adeta birer hediyedir insana. Son yıllarda sık sık duyduğumuz bir kavram olan butik kurabiyeyi ise öğretmenler günü hediyesi olarak da tercih etmek mümkün. Öğretmene el yapımı hediyeler denilince, genellikle resim ve benzeri kalıcı hediyeler akla geliyor. Peki, neden kurabiye gibi tüketilebilir bir şeyler olmasın? Klasik bir butik kurabiye tarifi, biraz şeker hamuru ve de bir kurabiye kalıbı işinizi görecektir. Tabi bunun için abla, anne ya da teyze gibi birinden yardım almanızda fayda var. Kurabiye hamurunu eşit kalınlıkta açtıktan sonra, kalıp ile keserek tepsilere diziyoruz. Üzerlerine de şeker hamurunu aynı kalıp ile keserek yerleştirdik mi iş bitiyor. Görselde sonucun ne kadar da mükemmel olduğunu görebilirsiniz. Öğretmenler günü için hediye yapımı, hem zevkli, hem eğlenceli hale getirilebilir. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey, yaratıcı bakış açısı.

öğretmene-hediye-fikirleri

5 – Öğretmenler günü hediyesi nasıl yapılır? İlla kalıcı ve unutulmaz bir şeyler mi olmalı? Bu lezzetli çilekler de unutulmaz olabilir bize göre. Dilerseniz çileklerinizin yanına bir de isme özel hazırlanmış hediye tercih edebilirsiniz ama çikolatalı çileklerin yeri apayrı olacaktır. İhtiyacınız olan ise çikolata, çilek ve kürdan. Süsleme fikirleri ise size kalmış. İlk olarak çilekleri güzelce yıkayıp kurulamanız gerekiyor. Sonra kürdanları batırıp buzlukta beklettiğiniz çilekleri çıkarıp, sıcak çikolata ile buluşturabilirsiniz. Çikolata sıcakken çileklerin soğuk olması, çikolatanın çilek üzerinde hemen tutunup donmasını sağlayacaktır. Dilerseniz üzerine ekstra bir çikolata ya da krema ile de süsleme yapabilirsiniz. Belki, şekerlemeler yapıştırabilirsiniz. Donan çikolata bu tip süslemeleri tutacaktır. Daha sonra ise şeffaf plastik bardaklar ya da kutulara alacağınız çilekleri, tüller, kurdeleler ile sarabilirsiniz. Kesinlikle notunuzu eklemeyi unutmayın. Öğretmenler günü programında neler yapılabilir? Hediyeler verilir, şiirler okunur… Güzel ve anlamlı öğretmenler günü mesajları ise hediyelere iliştirilir. Böylece öğretmenimiz okudukça mutlu olacaktır. Öğretmenler günü için hediye yapımı işte bu kadar keyifli olacaktır sizin için. Belki bir arkadaşınız ile birlikte hazırlamayı dahi düşünebilirsiniz.

kendin yap öğretmenler günü hediyesi

6 – Öğretmenler günü hediyeleri el yapımı denilince ilk olarak çiçekler canlanıyor gözümüzde. Çünkü el yapımı çiçeklerin güzelliği anlatmakla bitmez. Üstelik belki de derslerimizde çoğu zaman bu tip çalışmalara yer verilmiştir. Peki, nasıl yapalım, nereden başlayalım? Öncelikle renkli kâğıtlara ihtiyacımız var. Bunun için karton gibi biraz kalın olan türleri tercih etmek gerek. Çiçek şeklinde kâğıtları keserek hazırlıyoruz. Kurşun kalemleri hazır ettikten sonra, toplu iğnelerin yardımı ile çiçekleri bu kalemlerin arkasına sabitlemek gerekiyor. Kalem kullanmak isterseniz ise pipet daha kolay bir malzeme olacaktır. Öğretmenler günü el yapımı hediyeler konusunda sık sık karşımıza çıkan kullanımı pratik bir malzemedir pipet ve bu kez çiçeklerimizin sapı olacak. Kurdeleler ya da tüller yardımı ile belki kumaş kullanarak süsleme de yapabiliriz bu noktada. Minik bir saksı, metal bir kova, belki de konserve kutusu iş görecektir. Bu kabın içerisine beyaz köpük doldurup, pipetli ya da kalemli çiçeklerimizi de bu köpüğe batırarak sabitleyebiliriz. Üzerini ise yeşil kâğıt parçaları ile doldurup, çimen havası verebilirsiniz. Öğretmenler günü için el yapımı hediyeler hazırlamak güzel ama bunun bir de mesaj boyutu var. Öğretmenler günü mesajları ya da şiiri seçerken özenli davranmak gerekiyor. Duygularınızı en iyi ifade eden mesaj ya da şiirleri seçerek, siz de çiçeklerinizi süsleyebilirsiniz. Bunları isterseniz saksı üzerine yapıştırın, isterseniz de görseldeki gibi bir kart üzerine yerleştirin. İki şekilde de hoş görüntüsü ile öğretmeninizi etkileyecektir.

24 kasım öğretmenler günü el yapımı hediyeler

 

7 – Öğretmeninize romantik dekor ürünleri yapmaya ne dersiniz. Bunları isterse sınıfınızda, isterse evinde isterse de öğretmenler odasında kullanabilir. Şık görünümü ile gülümseten, insanın içini ısıta sevimli ip toplarını yapmak çok kolay ama yanınızda yine de bir yetişkin bulunmalı. El yapımı öğretmenler günü hediyesi yapmanın en güzel yanlarından biri de budur aslında. Sevdikleriniz ile belki aile üyeleriniz, belki arkadaşlarınız ile eğlenceli bir aktivitenin içerisinde bulursunuz kendinizi. Böylece hediyeniz daha da anlamlı hale gelir. Öğretmene hediye el yapımı çok mu zordur derseniz, hayır şimdi anlatıyoruz ve siz de ne kadar pratik olduğunu göreceksiniz. Öncelikle ihtiyacınız olan malzemelerden başlayacak olursak istediğiniz renkte bir yumak ip gerekiyor. Balonlar ve de tutkal ise olmazsa olmaz. Tutkalı kolayca sürmek için fırçanızı hazır etmeyi de unutmayın. Öncelikle tutkalı bir plastik kaba alın ve balonlarınızı istediğiniz büyüklükte şişirmeye başlayın. Ardından ise ipin ucunu tutkallayarak balon üzerine yapıştırın. İpi gelişigüzel balon etrafında dolandırırken, fırça yardımı ile bolca tutkallamayı da unutmayın. Nihayet istediğiniz kadar ipi dolandırdığınızda, ucunu iyice yapıştırıp, her noktasının yeterince tutkallandığından emin olun. Ardından ise balonlarınızı kurumaya bırakmalısınız. Diğer malzemelerinizi ise toplayabilirsiniz. Öğretmenler günü için evde yapılabilecek hediyeler arasında yer alan bu fikir gördüğünüz üzere sanıldığından çok daha kolay bir şekilde uygulanıyor. Tutkallı ipler kuruduğunda balonu iğne ile patlatarak içerisinde çıkarabilirsiniz. Elinizde yuvarlak halde bir kafes kalmış olacak. Bu kafesleri ise isterseniz bu hali ile süs olarak kullanmanız mümkün, isterseniz de bir tarafını biraz açık bırakıp, içerisine tealight koymanız mümkün. Öğretmeninize hediye ettiğinizde, o nasıl kullanmak istediğine karar verecektir. Siz ise istediğiniz büyüklükte birkaç tane hazırlamayı düşünebilirsiniz.

Bayan Öğretmene Özel Hediye Seti

Bayan Öğretmene Özel Hediye Seti
Bayan Öğretmene Özel Hediye Seti

Bayan Öğretmene Özel Hediye Seti

Bayan öğretmenlere hediye almak isteyenler ve de el yapımı bir hediyenin yanına farklı bir şeyler almak isteyenler bu seti tercih edebilir. Şıklığı ile göz kamaştıran kolye, isim ve not yazılan ayna ile harika bir set oluşturuyor. Son derece kullanışlı ve de büyüleyici bir hediye olacağına hiç şüphe yok. Hazırladığınız kâğıt çiçeklerin yanına neden siz de böyle bir set almayasınız ki?

Bayan Öğretmene Özel Hediye Seti
 

Öğretmenlere Özel İsimli Kalem

Öğretmenlere
Öğretmenlere Özel İsimli Kalem

Öğretmenlere Özel İsimli Kalem

İsme özel olarak tasarlanan hediyelerin kıymetini anlatmaya kelimeler yetmiyor. Sık sık kalem ihtiyacı olan öğretmeninizin en çok beğenisini kazanacak olan hediye de yine bir kalem olacaktır. Ancak kalem hediyenizi diğerlerinden farklı kılmak için üzerine öğretmeninizin adını yazdırabilirsiniz. Bu şekli ile öğretmeninizin kullanmaya kıyamayacağı bir hediye hazırlamış olacaksınız. Belki kalpli kurabiyelerinizin yanına almak istersiniz bu kalemi…

Öğretmenlere Özel İsimli Kalem
 

Öğretmenler Günü Duvar Saati

Öğretmenler Günü Duvar Saati
Öğretmenler Günü Duvar Saati

Öğretmenler Günü Duvar Saati

Öğretmenler günü çeşitli mesajlar, şiirler ve sözler ile değeri ifade edilen özel bir zaman. Peki, bu mesajları, şiirleri nereye yazmak gerek? Duvar saati üzerinde olsa mesela? Sizce de harika olmaz mı? Bunun için sipariş verirken öğretmeninizin ismi, tarih ve de mesajınız gibi özel bilgileri paylaşmanız yeterli. Şık tasarımı ve özel yazıları ile öğretmeninizin unutamayacağı bir hediye olacak. Üstelik seçeceğiniz pek çok hediyeye göre çok daha kullanışlı olduğunu söylemek mümkündür.

Öğretmenler Günü Duvar Saati
 

Öğretmene Hediye Kristal Anahtarlık

Öğretmene Hediye Kristal Anahtarlık
Öğretmene Hediye Kristal Anahtarlık

Öğretmene Hediye Kristal Anahtarlık

Bir anahtarlık ne kadar özel bir tasarıma sahip olabilir ve ne kadar göz kamaştırabilir ki? İşte bu kadar! Kristalin ışık ile dansı, öğretmeninizin resmini ortaya çıkaracak. Büyüleyici anahtarlık tasarımı, son derece dikkat çekici bir hediye olacaktır. Öğretmenler günü çiçek yapımı fikri ile birlikte, harika bir ikili olabilir bu şık tasarım. Hem el emeği hem de tasarımı ile göz kamaştıran birer hediye hazırlamış olursunuz.

Öğretmene Hediye Kristal Anahtarlık
 

Öğretmenler Gününe özel Fotoğraflı Kristal

Öğretmenler Gününe özel Fotoğraflı Kristal
Öğretmenler Gününe özel Fotoğraflı Kristal

Öğretmenler Gününe özel Fotoğraflı Kristal

Adeta bir kaya şekline getirilmiş olan kristal içerisine fotoğraf yerleştirilmesi ile şık bir dekor ürününe dönüşüyor. Siz de öğretmenler gününde bu kayayı tercih edebilir, sınıf olarak öğretmeniniz ile birlikte çekinmiş olduğunuz bir resmi bu ürün içerisinde kullanabilirsiniz. Öğretmene el yapımı hediyeler vermek elbette en güzelidir ama bu tip bir hediyenin de sınıf anısı olacağını, sizden öte sınıfı temsil edeceğini unutmamak gerekir.

Öğretmenler Gününe özel Fotoğraflı Kristal
 

Öğretmenler Günü Hediyesi Kişiye Özel Termos

Öğretmenler Günü Hediyesi Kişiye Özel Termos
Öğretmenler Günü Hediyesi Kişiye Özel Termos

Öğretmenler Günü Hediyesi Kişiye Özel Termos

Çay kahve öğretmenlerimiz için ne büyük ihtiyaç. Sürekli konuşuyor halde olmak onları gerçekten çok yorabiliyor ve hele de soğuk kış günlerinde seslerini kaybetmelerine dahi sebep olabiliyor. Oysa bizim hediye edeceğimiz bu özel termos, onların en çok kullandıkları eşyaları haline gelecektir. Üzerine hem öğretmeninizin ismini yazdırabilirsiniz, hem de kalitesi ile öğretmeninize kullanışlı bir ürün hediye edebilirsiniz.

Öğretmenler Günü Hediyesi Kişiye Özel Termos
 

Öğretmenlere Özel Hat Yazılı Kalem

Öğretmenlere Özel Hat Yazılı Kalem
Öğretmenlere Özel Hat Yazılı Kalem

Öğretmenlere Özel Hat Yazılı Kalem

Hat özel ve etkileyici bir sanattır. Özellikle Türkçe, Edebiyat öğretmenlerinizin bu sanata ilgisinin olması muhtemeldir. Bu tür bir ilgisini bildiğiniz öğretmenleriniz için kesinlikle bu kalemi alabilirsiniz. Kalem üzerine öğretmeninizin ismini yazdırabilecek olmanız ise cabası. Sizce de çok etkileyici değil mi? Eşsiz bir hediye arayanlar için ideal seçenek hat yazılı deri kalem olacaktır.

Öğretmenlere Özel Hat Yazılı Kalem
 

Öğretmene Hediye Minyatür Bahçe

Öğretmene Hediye Minyatür Bahçe
Öğretmene Hediye Minyatür Bahçe

Öğretmene Hediye Minyatür Bahçe

Minyatür bir bahçe, büyük bahçe hayali kuranlar içindir. Doğaya âşık, özgürlük düşkünü ve yeşilin her tonunu seven öğretmeniniz, bu bahçe ile her canı sıkıldığında ferahlayacak. Kendini bu bahçe içerisinde hayal edip, rahatlayacak. Tüm stresini bu bahçe içerisinde bırakıp, mutlu olabilecek. Ona bu mutluluğu vermek ise size düşüyor. Yapmanız gereken tek şey online sipariş vermek. Öğretmeninizin ismini yazdırmayı unutmayın.

Öğretmene Hediye Minyatür Bahçe

Check Also

anneler günü hediyeleri

Anneler Günü Hediyesi | Anne Tasarımlı En Güzel Hediyeler

Dikkatinizi Çekebilir: Anneler Günü Hediyeleri Anneler günü hediyesi almak için geç kalmadan güzel seçenekleri değerlendirmeli …

Bir cevap yazın