Anasayfa / Hediye Fabrikası Blog / Kapı Süsü Yapımı için Harika 10 Model
kapı süsü yapımı

Kapı Süsü Yapımı için Harika 10 Model

Son yıllarda trend haline gelen el yapımı ürünler oldukça revaçta. Bu ürünlerin başında ise birbirinden farklı tasarımlarla yapılan kapı süsleri geliyor. Evinin içine özen gösterenler kadar, evin dışına da özen gösterenler birbirinden farklı kapı süsleri modelleri ile yaşadığınız alanlara farklı bir hava katabilirsiniz. Daha eve girmeden insanları karşılayan kapı süsü ile misafirlerinize son derece tatlı bir hoş geldin sürprizi yapabilirsiniz. Kapı süsü diyince aklınıza sadece dış kapı gelmesin, evinizin içerisinde yer alan kapılara da farklı süslemeler yaparak değişik bir konsept yakalayabilirsiniz. Kapı süsü yapılışı için birçok farklı örnekten faydalanabilirsiniz. Sevdiklerinizi şaşırtmayı ve ilginç hediyeler vermeyi seviyorsanız, kendi ellerinizle hazırlamış olduğunuz kapı süsleri el yapımı ile onlara değişik ve ilginç bir sürpriz yapabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir ► Ev Hediyeleri

 

Genellikle evin içinde daha çok kapı süsü bebek odası olarak tercih edilebiliyor. Yine yenidoğanlar için yapılan kapı süsü bebek odalarına da daha sevimli ve sıcak bir hava katıyor. Sadece bebekler için değil, kapı süsleri okul öncesi çocukların odası içinde son derece eğlenceli olabilir. Fakat yine de evinde değişikliği sevenler için birbirinden farklı kapı süsü örnekleri mevcut. Yaşadığınız evi farklı ve tasarım ürünlerle süslemeyi seviyorsanız kapı süsü nasıl yapılır makelemize mutlaka göz atmalısınız. Özellikle sevdiklerinize el yapımı hediye vermeyi seviyorsanız, bu yazımızda birbirinden farklı örneklerle kapı süsü nasıl yapılır anlatımlı şekilde bulabilirsiniz.

Kapı süsü yapımı her ne kadar zor bir iş gibi görünse de, aslında son derece eğlenceli bir uğraş olabilir. Yaratıcılığınızı, hayal gücünüzle birleştirerek kendi tasarımlarınızı yapabilir, hatta dekoratif hediyeler olarak sevdiklerinize armağan edebilirsiniz. Kapı süsleri yapılışı birçok farklı metaryeldan olabilir. Kapı süsü keçeden, kurdeleden hatta ağaçtan bile yapılabilir. Duruma biraz daha farklılık katmak isteyenler ise için kapı süsü aynalı veya kapı süsü isimli tasarımları tercih edebilir. Kapı süsü yapımı ile ilgili merak ettiğiniz, kapı süsü malzemeleri nereden bulunur, kapı süsü nasıl takılır veya kapı süsü halkası nasıl yapılır gibi sorularınızın yanıtlarını kapı süsü yapımı anlatımı makalemizde bulabilirsiniz.

Kozalaktan Kapı Süsü Yapımı

kapı süsü

Kozalak kapı süsü yapımı hem kolay hem de görüntü açısından son derece şık duruyor. Kozalaklardan oluşan kapı süsü yapımı için ihtiyacanız olan malzemeler tel bir çember, esnek ağaç dalları, küçük kozalaklar ve isteğinize göre son süslemeler için renkli yapraklar ve silikon. Tel çemberin etrafına esneyebilen ağaç dallarını sarmalısınız. Daha sonra tel çemberin etrafına doladığınız dalların üzerine renkli yaprakları ve kozalakları silikon yardımı ile yapıştırabilirsiniz. Dilerseniz mevsimine göre yetişen çiçeklerden veya süs bitkilerinden yapıştırarak tasarımınızı tamamlayabilirsiniz. Kozalaklardan yapmış olduğunuz son derece şık kapı süsünüz artık kullanıma hazır.

Ev Hediyesi Dekoratif Tasarımlı Mumlu Cam Fener

Ev Hediyesi Dekoratif Tasarımlı Mumlu Cam Fener

Ev Hediyesi Dekoratif Tasarımlı Mumlu Cam Fener

Hemen hemen hepimizin evinde gerek akşam yemeğinde, gerekse dekoratif amaçlı kullandığı dekoratif mumlar artık farklı ve şık bir havaya bürünüyor. Dekoratif Tasarımlı Mumlu Cam Fener ile evinize hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz. Hem evinizin dekorasyonuyla uyumlu, hem de son derece şık bir duruşu olan tasarım cam feneri, sevdiklerinizle birlikte yediğiniz bir akşam yemeğinde ya da romantik bir gecede kullanarak gecenize farklı bir hava katabilirsiniz.

Ev Hediyesi Dekoratif Tasarımlı Mumlu Cam Fener
 

Ev Hediyesi Dekoratif Tasarımlı Mumlu Cam Fener

Çuvaldan Kapı Süsü

kapı süsleri el yapımı

Çuvaldan kapı süsü nasıl olur sizce? Görüntü açısından son derece tarz duran bu kapı süsünden yapmak için ihtiyacınız olan tel bir çember, çuval kumaşı, elyaf, tahta çubuklar ve son olarak üzerine süsleme yapabilmek için dekoratif olarak kullanabileceğiniz objeler ve yapıştırmak için silikon. Öncelikle tel çemberin etrafına elyafları yerleştirerek üzerinden çuval kumaşı ile sabitlemeniz gerekiyor. Sabitleme işlemini silikon yardımı ile yapabilirsiniz. Son olarak tahta çubukları, çuval kumaşından çıkardığınız bir parça iple bağlayabilirsiniz. Kapı süsünüzün iskeleti artık hazır! Bundan sonra nasıl süslemek yapmak istediğiniz tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Örnekte gördüğünüz şekilde üzerine farklı objeler yapıştırarak değişik tasarımlara imzanızı atabilirsiniz.

1000 Parçalı Kişiye Özel Fotoğraf Baskılı Puzzle

1000 Parçalı Kişiye Özel Fotoğraf Baskılı Puzzle

1000 Parçalı Kişiye Özel Fotoğraf Baskılı Puzzle

Sevdiğiniz insanlara farklı hediyeler almayı seviyorsanız, Kişiye Özel 1000 Parça Puzzle tam aradığınız hediye olabilir. Bu zamana kadar aldığınız standart hediyelerin dışına çıkarak sevdiklerinize tatlı bir sürpriz yapabilirsiniz.

1000 Parçalı Kişiye Özel Fotoğraf Baskılı Puzzle
 

1000 Parçalı Kişiye Özel Fotoğraf Baskılı Puzzle

Nazar Boncuğundan Kapı Süsü

kapı süsü modelleri

Nazar boncuğundan kapı süsü ile artık evinize hiç nazar değmeyecek. Nazar boncuğundan yapılan kapı süsleri hem çok şık duracak hem de evinizin ortamına ayrı bir hava katacak. Peki, nazar boncuğundan kapı süsü nasıl yapılır? Öncelikle biri ince, biri kalın olmak üzere iki adet dal parçasına ihtiyacınız olacak. Nazar boncukları ve diğer boncukları birbirine bağlayabilmek için bir parça çuval ipi. Öncelikle kalın dal parçasına büyük nazar boncularını çuval ipi ile sabitlemeniz gerekiyor. Yine aynı işlemi aşağıya doğru sarkan küçük boncuklar içinde yapmanız gerekli. Dilerseniz dal parçalarının arasına örgü veya dantel modeller ekleyerek tasarımınızı daha da farklılaştırabilirsiniz.

İsme Özel Ahşap Ev Anahtarlığı

İsme Özel Ahşap Ev Anahtarlığı

İsme Özel Ahşap Ev Anahtarlığı

Evinizin olmazsa olmazı anahtarlıklar ahşap tasarımlarla buluştu. Ahşap nesnelerin son zamanlarda revaçta olmasıyla birlikte birçok hediyelik eşya tasarımıyla evlerdeki yerini çoktan aldı. Hem kendiniz hem de sevdiklerinize armağan edebileceğiniz Ev Hediyesi Duvar Anahtarlığı ile anahtarlarınız artık emin ellerde. Nereye atmıştım, nerede bıraktım derdinden kurtulmak için ahşap anahtarlıktan sipariş verebilirsiniz.

İsme Özel Ahşap Ev Anahtarlığı
 

İsme Özel Ahşap Ev Anahtarlığı

Dallardan Kapı Süsü

kapi süsü nasıl yapılır

Dallardan ve süs bitkilerinden kapı süsü yapmaya ne dersiniz. Son derece basit ve şık bir görünüme sahip olan dallardan yapacağınız kapı süsü ile evinize vintage bir görünüm sağlayabilirsiniz. Yapımı açısından son derece kolay bu kapı süsü ihtiyacınız olan şeyler; öncelikle kapı süsünün iskeletini yapabilmek için orta kalınlıkta 6 adet dal parçası, iskeletin üzerine sarmak için kolay esneyebilen dal parçaları, son olarak üzerini süslemek için mevsimine göre süs bitleri. Kapı süsünün iskeletini yapmak için öncelikle dal parçalarını kare şeklinde birleştirmeniz gerekiyor. Bunu isterseniz çuval ipi ile, isterseniz dal parçalarının kenarlarını keserek ve yapıştırarak yapabilirsiniz. Daha sonra esnek dal parçalarını kare iskeletin içerisine sarmanız gerekiyor. Son olarak elinizde bulunan süs bitkileri de dalların arasından geçirebilirsiniz. Dilerseniz tasarımınızın üzerine farklı objeler yapıştırarak son şeklini verebilirsiniz.

Dönen Işıklı Dünya Küresi

Dönen Işıklı Dünya Küresi

İsme Özel Ahşap Ev Anahtarlığı

Dünyayı gezme fikrine kimse hayır demez! Peki, size tüm dünyayı gezebileceğiniz Dönen Işıklı Dünya Küresi ile çok eğleneceksiniz desek? Hem eğlenceli, hem eğitici küreyi ister dekoratif amaçlı evinize, isterseniz çok seyahat eden arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz. Herhangi bir metaryele bağlı kalmadan dönebilen ışıklı dünya küresi ile en yakın arkadaşlarınızla veya sevgilinizle seyahat planları yapabilirsiniz.

Dönen Işıklı Dünya Küresi
 

Dönen Işıklı Dünya Küresi

Deniz Kabuklarından Kapı Süsü

Kapı süsleri yapılışı

Deniz kabuklarından oluşan bu şık kapı süsü ile evinizin dekoruna farklı bir hava katmaya ne dersiniz? Bunun muhteşem kapı süsü için ihtiyacınız olanlar esneyebilen dal parçaları, biraz file parçası ve bolca deniz kabuğu ve yapıştırıcı. Eğer balık figürleri veya deniz yıldızı gibi objelerden hoşlanıyorsunuz bunlarıda tasarımınıza son dokunuş olarak ekleyebilirsiniz. Deniz kabuğundan kapı süsü yapmak için; öncelikle esnek dalları yuvarlak bir şekle sokarak iple sabitlemeniz gerekli. Daha sonra üzerine file parçasını silikon yardımı ile yapıştırabilirsiniz. Son olarak deniz kabuklarını, file parçasının üzerine yapıştırarak kapı süsünüzün yapımı bitirmiş olacaksınız. Ek olarak üzerine balık, deniz yıldızı veya farklı objeler yapıştırarak son haline getirebilirsiniz.

İpli Askılı Mandallı Fotoğraf Albümü

İpli Askılı Mandallı Fotoğraf Albümü

İpli Askılı Mandallı Fotoğraf Albümü

Evinizin dekoruna önem verenlerden ama klasik çizgisinden şaşmayanlardan mısınız? İşte bu hediye önerimiz tam siz göre. Fotoğraflarla biriktirdiğiniz o en güzel anılarınızı artık çekmecelerden çıkarma vakti geldi. İpli Askılı Mandallı Fotoğraf Albümü ile en sevdiğiniz fotoğraflar gün yüzüne çıkıyor. Evinizin istediğiniz köşesine asacağınız bu dekoratif ve son derece sevimli albüm ile sevdiklerinizin fotoğraflarını her dakika görebilirsiniz.

İpli Askılı Mandallı Fotoğraf Albümü
 

İpli Askılı Mandallı Fotoğraf Albümü

Odundan Kapı Süsü

kapı süsü nasıl yapılır anlatımlı

Günümüzde ahşap ürünler son derece revaçta. Siz de farklı bir tasarım yapmak istiyorsanız odundan yapılan kapı süsü tam size göre olabilir. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler; 2 adet aynı kalınlıkta odun, bir parça çuval kumaşı, silikon, biraz kuru dal ve süslemeleri için kuru çiçek. Öncelikle odunları aynı incelikle kesmeniz gerekiyor. Kestiğiniz odunları yan yana koyarak silikon yardımı ile yapıştırabilirsiniz. İlk sıradaki odunlar kuruduktan sonra aynı işlemi bir üst katmandaki odun parçaları için yine aynı şekilde tekrarlamanız gerekiyor. Odunların iyice yapıştığından emin olduktan sonra, üzerine çuval kumaşı ve kuru çiçeklerden oluşan son süslemeleri de yaparak, kapı süsünüzü hazır hale getirebilirsiniz.

Yeni Evlilere Ev Hediyesi Işıklı Biblo

Yeni Evlilere Ev Hediyesi Işıklı Biblo

Yeni Evlilere Ev Hediyesi Işıklı Biblo

Sevgilime özel bir hediye almak istiyorum ama klişelerden de sıkıldım diyorsanız tam size göre son derece romantik bir hediyemiz var. Bankta Oturan Romantik Aşıklar Figürlü Işıklı Biblo ile ona sımsıcak ve romantik bir hediye verebilirsiniz. Birbirine aşık bu figürlere baktıkça sevgilinizin aklından çıkmayacaksınız. Onun evindeki en güzel köşede sizin hediye ettiğiniz bu romantik biblonun yer almasını istiyorsanız hemen sipariş vermeyi unutmayınız.

Yeni Evlilere Ev Hediyesi Işıklı Biblo
 

Yeni Evlilere Ev Hediyesi Işıklı Biblo

Keçeden Kapı Süsü Yapımı

keçeden kapı süsü yapımı

Keçe ile son zamanlarda yapılan birbirinden farklı objelere bir yenisi olarak kapı süsü eklendi. Peki keçeden kapı süsü nasıl yapılır? Yapımı açısından son derece kolay olan bu kapı süsü için ihtiyacınız olanlar; farklı renklerde keçeler, küçük boncuklar, vereceğiniz şekle bağlı olarak kalıp kağıtları, iğne ve iplik. Öncelikle kapı süsünüz için nasıl bir şekil istediğinize karar vermelisiniz. Birbirinden farklı kalıp seçenekleri içerisinde, örnek olarak sizin için bir kuş motifi seçtik. Kalıbınıza karar verdikten sonra kağıt üzerine çizerek, keçenizi bu kalıba yerleştirip şekli çiziniz. Daha sonra çizdiğiniz şekil üzerinden keçeyi özenle kesmelisiniz. Diğer renkli parçaları da kestikten sonra, birbirinden farklı rengarenk ipliklerle keçeleri üst üste dikmeye başlayabilirsiniz. Kuş şekli için verdiğimiz örnekte, kuşların gözleri için boncuk dikebilirsiniz. Son olarak bir yapıştırıcı yardımı ile kuşları ipe sabitleyebilirsiniz. Artık kuşlardan oluşan rengarenk ve eğlenceli bir kapı süsüne sahipsiniz.

Projeksiyon Gece Lambası Star Master

Projeksiyon Gece Lambası Star Master

Projeksiyon Gece Lambası Star Master

Artık hiçbir geceniz karanlık olmayacak! Projeksiyon Gece Lambası Star Master hediye seçeneği ile sevdiklerinizin gecelerini aydınlatmalarını sağlayabilirsiniz. Bu muhteşem gece lambası ile geceleriniz aydınlanacak ve evinize farklı bir hava katacak. Rengarenk ışıkları izlerken uykuya dalarak tüm yorgunluğunuzu atabilir veya düşler alemine huzurlu bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Projeksiyon Gece Lambası Star Master
 

Projeksiyon Gece Lambası Star Master

Bebek Odası Kapı Süsü

kapı süsü bebek odası

Yenidoğan bebeğinin odası için özel bir kapı süsü yapmak isteyen anneler bu örnekten yararlanabilir. Bulut şeklindeki kapı süsünün yapımı son derece kolay ve bir o kadar pratik. Bulut şeklinde yapacağınız kapı süsü için birkaç parça renkli keçe, bulut şeklinin içini doldurabilmek için bir parça elyaf ve sonrasından kenarlarından dikebilmek için iğne ve iplik gerekiyor. Öncelikle bulut şeklinde bir kalıp çıkararak, beyaz renkteki keçeyi dikme payı kalacak şekilde kalıba uygun olarak kesmeniz gerekiyor. Daha sonra bir tarafı açıkta kalacak şekilde, içerisine elyaf doldurarak dikim işlemine başlayabilirsiniz. Bulutunuzdan aşağıya sarkması için uçan balonlar veya yağmur damlaları şeklinde yer alan kalıplardan faydalanarak yine aynı işlemleri uygulayabilirsiniz.  Son olarak bulutun alt tarafına doğru sarkıtacağınız ipliklerin ucuna yağmur damlası veya uçan balonlardan oluşan şekilleri dikebilirsiniz. Yenidoğan bebeğinize özel olarak farklı ve tasarım kapı süsleri yapabilirsiniz.

Tripod Stand Panjur Kapaklı Yazı Tahtası

Tripod Stand Panjur Kapaklı Yazı Tahtası

Tripod Stand Panjur Kapaklı Yazı Tahtası

Sevgilinize ne hediye alsam diye kara kara düşünmeye son. Tripod Stand Panjur Kapaklı Yazı Tahtası ile ona unutamayacağı bir hediye verebilirsiniz. Ahşaptan üretilen bu özel tasarım ürünle sevgilinize hoş bir sürpriz yaparak onu şaşırtabilirsiniz. Panjur kapakların altında yer alan yazı tahtasına yazacağınız romantik bir mesajla hediyeniz daha da anlam kazanmış olacak. Sevgiliniz, evinde veya ofisinde muhteşem duracak bu romantik hediyeye her baktığında sizi hatırlayacaktır.

Tripod Stand Panjur Kapaklı Yazı Tahtası
 

Tripod Stand Panjur Kapaklı Yazı Tahtası

Düş Kapanı Kapı Süsü Yapımı

kapı süsleri

Günümüzde sıkça gördüğümüz düş kapanı modelleri artık yerde var. Siz de evinizde düş kapanından yapılmış tasarım bir kapı süsü olsun istemez misiniz? Düş kapanından kapı süsü evinizin dekoruna ayrı bir hava katacaktır. Düş kapanı kapı süsü yapmak için ihtiyacınız olanlar; yuvarlak bir kasnak, kullanmadığınız bir dantel, kuş tüyleri, parçaları birbirine bağlamak için kalın bir ip,silikon ve son olarak istediğinize göre süsleme için kuru çiçekler. Öncelikle kasnağın içine yerleştirilen dantel parçasını kenarları gerilecek şekilde kasnağa sabitlemeniz gerekiyor. Daha sonra kuş tüylerini kasnağın alt bölümüne gelecek şekilde iplerle bağlayarak sabitleyebilirsiniz. Son olarak kuru çiçekleri silikonla yapıştırarak düş kapanı kapı süsünüze son şeklini verebilirsiniz. Bu muhteşem kapı süsüne tüm misafirleriniz bayılacak.

Ahşap 2li Dikiş Kutusu

Ahşap 2li Dikiş Kutusu

Ahşap 2li Dikiş Kutusu

Nostaljik hediyeleri sevenlerden misiniz? Geçmişten günümüze gelen vintage bir hediye seçeneği ile sevdiklerinize değişik bir sürpriz yapabilirsiniz. Annenize, en yakın arkadaşınıza veya kız kardeşiniz dikiş, nakış işleriyle haşır neşirse Ahşap 2’li Dikiş Kutusu aradığınız hediye olabilir. Nostaljik hediye arayanlar veya eskilerden hoşlananlar için ahşap dikiş kutusu son derece hoş bir armağan olacaktır.

Ahşap 2li Dikiş Kutusu
 

Dekoratif Vücut Tasarımlı Yazı Tahtası

Dekoratif Vücut Tasarımlı Yazı Tahtası

Dekoratif Vücut Tasarımlı Yazı Tahtası

En yakın arkadaşınıza sevimli bir hediye almaya ne dersiniz? Tebeşir İle Yazılabilir Dekoratif Vücut Tasarımlı Yazı Tahtası hediyesi ile en yakın arkadaşlarınıza hoş bir süpriz yapabilirsiniz. Vücut tasarımlı bu yazı tahtasına esprili yazılar yazabilir ve onun güne en güzel şekilde başlamasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca tahtaya her yazı yazıp sildiğinde sizi hatırlayacağına emin olabilirsiniz.

Dekoratif Vücut Tasarımlı Yazı Tahtası
 

Dekoratif Vücut Tasarımlı Yazı Tahtası

Check Also

anneler günü hediyeleri

Anneler Günü Hediyesi | Anne Tasarımlı En Güzel Hediyeler

Dikkatinizi Çekebilir: Anneler Günü Hediyeleri Anneler günü hediyesi almak için geç kalmadan güzel seçenekleri değerlendirmeli …

Bir cevap yazın