Anasayfa / Hediye Fabrikası Blog / Hediye Kutusu Hazırlama

Hediye Kutusu Hazırlama

Hediye Kutusu Hazırlama

Hediye almak herkes için mutluluk verici bir olay. Bununla birlikte sevdiklerimizi sevindirecek hediyeler hazırlamak da son derece mutluluk vericidir. Hele de özenle el emeği ile hazırlanmış hediyelerse, kesinlikle mutluluk garantili olduğunu söyleyebiliriz. Annenize, babanıza, kardeşinize, arkadaşlarınıza ya da sevgilinize ne hediye alacağınıza karar veremediğinizde, pek çok minik hediyeden oluşan harika hediye kutuları hazırlayabilirsiniz. Hazırlık sürecine girdiğinizde bu işe gerçekten bayılacaksınız. Dilerseniz hediye kutusu seçiminizi hazır bir şekilde satılan kutular arasından yapabilirsiniz, isterseniz de el emeğiniz ile pratik teknikleri kullanarak özel kutular hazırlayabilirsiniz. Peki, kutunun içine ne koyabilirim diyorsanız, hayal gücünüz ile sınırlı sayıda seçeneğe sahipsiniz. Hem kendi duygu ve düşüncelerinizi ifade edilen hediyeler seçebilirsiniz, hem de kutunun asıl sahibinin zevklerine göre seçimler yapabilirsiniz. Hediyelik kutu boyutunu içerisine koyacağınız hediyelere göre seçmeye özen gösterdiğiniz takdirde hiçbir sorun ile de karşılaşmayacaksınız.

Dikkatinizi Çekebilir ► Kutulu Hediye Setleri

 

Birbirinden pratik hediye kutusu yapımı önerileri ile sürpriz kutularınızı doldurabileceğiniz hediye seçeneklerini sizler için derledik ve özel günleri keyiflendirmeniz için küçük tüyolar ekledik. Önemsiz gibi görünen bu tip hazırlıklar, minik detaylar, sevdiklerimizi tahmin etmemizin zor olduğu boyutta mutlu ederken, bizim için de duygularımızın basit fakat güçlü bir ifadesi olabilir. Çeşit çeşit kutu tasarımları, hediye seçenekleri yazımızın devamında sizi bekliyor. Mutlaka siz de istediğiniz gibi bir fikir ile karşılaşacak ve hayatınızın en güzel hediyesini hazırlayabileceksiniz.

Hediye Kutusu Nasıl Yapılır?

Hediye kutusu hazırlamanın pek çok yolu mevcut ama biz önce kalp şekilli kutumuzdan başlayalım. Özellikle sevgililere hazırlanan hediye kutuları için kalp şekli daha fazla tercih ediliyor. Kalp şeklinde kutunun nasıl yapılacağına gelecek olursak, aslında görselde de gördüğünüz üzere yapımı çok kolay. Ancak bazı püf noktalara dikkat etmediğiniz takdirde, sizin kalp şeklinde olması gereken kutunuzun şekli biraz kayabilir. Kalpli kutu yapımı, bu detaylara dikkat edilmediğinde biraz zor olabiliyor sadece. İlk dikkat etmeniz gereken şey, kutunuza kalp şeklini verecek olan alt ve üst kapak kartonu. Bu kalp şeklinin eşit ve düzgün olması, simetrik olması çok önemlidir. Bunun için internet üzerinden bir kalp şekli bularak çıktısını alabilirsiniz. Buna göre hareket ettiğinizde daha güzel sonuçlar ortaya çıkacaktır. Diğer taraftan, kullandığınız karton türü işinizi zorlaştırmamalı aksine kolaylaştırmalıdır. Esnettiğinizde kırılmayacak, kat kat görünmeyecek bir karton olursa, kutunuzun yüzeyi de pürüzsüz olur.

hediye Kutusu Hazırlama

 

Kalpli kutu yapımı için sonraki aşama, görselde gördüğünüz üzere, parçaların kesilerek hazırlanmasıdır. Kalp şeklinin düzgünce kesilmesinin ardından yan parçaları kesilmeli, ancak bir tarafından bırakılacak en az 1 cm’lik fazlalık ile yapıştırma alanı yaratılmalıdır. Zemindeki kalp ile yan parçalarını birleştirmede büyük kolaylık sağlıyor bu fazlalıklar gördüğünüz gibi. Daha sonra ise kapak için kestiğiniz kartonun kutuya birleştirilmesi kalıyor. Bunun için kâğıt bant ya da esnek olacak kumaş bantları tercih edebilirsiniz. Kapağı yapıştırdıktan sonra ise hediye kutusu süsleme işi sizin yaratıcılığınıza kalıyor. Hediyelik kutu yapımı aslında bu kadar basit bir işlemdir. Ayrıca ilk denemenizde sıkıntı yaşasanız da ikincisinde problemleri çözmüş olacaksınız.

Peki, hediye kutusunu ne ile dolduralım?

İşte bu konu da istek, arzu ve yaratıcılığınız ile ilgili bir konu olsa da sizin için harika önerilerimiz var. Hediye kutusunun el yapımı oluşu ya da farklı ve güzel oluşu, hediyenin önemli bir tamamlayıcısı hatta başlı başına bir hediye olsa da, kutunun içerisinden çıkacak olan da önemlidir. Kişinin ilgi ve isteklerine uygun olarak seçim yapmak ise sonuçta göreceğiniz mutluluğu katlayabilir.

Bu anlamda hediye kutusu hazırlama aşamasından sonra ilk akla gelen, kutuyu hediye sahibinin seveceği ufak tefek çok sayıda hediye ile doldurmak geliyor. Örneğin, genelde genç yaşlı her bayanın hoşuna gidecek olan, lezzetli kurabiye ve çikolatalar, minik aksesuarlar, belki bir iki tane bakım ürünü ve bir kitap muhteşem bir kutunun içine girdiğinde, sihirli bir hediyeye dönüşebilir. Bu sebeple bir bayan için bu tip ürünleri bir araya getirdiğiniz bir hediye ideal olabilir.

hediye Kutusu Hazırlama-1

 

Diğer taraftan kutunuzun içeriğini özel ilgilere göre şekillendirebilirsiniz. Kitap kurdu olan birine, bir kutu dolusu kitaptan güzel bir hediye olabilir mi? İçerisinde rengârenk çeşit çeşit kitap ayraçları, not kâğıtları, sevimli defterler ve birbirinden güzel kalemler de ekleyebilirsiniz. Belki kitap okurken içmesi için bir iki çeşit kahve ve çikolata da güzel olabilir. Hediye kutuları, maddi anlamda pahalı değil, manevi anlamda dolu olduğunda kıymetli olmaktadır ve mutluluk verici özellik kazanmaktadır.

Hediye kutusunun sahibinin ilgilerine göre içeriğini zenginleştirebileceğimizi söylemiştik ama saydığımız öneriler yeterli olmadıysa, bir iki önerimiz daha olacak. Biri kozmetik ve makyaj yapmaya ilgi duyan hanımlar için. Bugün çikolatalar, şekerlemeler çocuklar için ne ifade ediyorsa, çeşitliliğini ve tasarımlarını günden güne artıran kozmetik sektörü de kadınlar için aynı şeyi ifade ediyor. Dolayısıyla bakımlı olmaktan hoşlanan kadınlara bu tip bir hediye alınabilir. Ancak bu hediye erkeklerin vermesi duruma göre sakıncalı olabilir J Yanlış mesajlar vermemek için bu hediyeyi ilişkinizin ilerleyen dönemlerine ertelemenizi öneririz.

Peki, kalpli kutu yapımı bittikten sonra içini çikolatalar, şekerlemeler, kurabiyeler ve daha çeşit çeşit nefis atıştırmalıklar ile doldurmaya ne dersiniz? Muhtemelen bu küçük büyük herkesin seveceği bir hediye olacaktır. Hediyelik kutu hazırlamak aslında sadece iyi bir gözlemci olmak ile ilgilidir. Hediye sahibinin bu tip atıştırmalıklara olan ilgisini fark ettiyseniz, şüphesiz ki kolayca hazırlayacağınız bu hediye unutulmaz olacaktır.

hediye Kutusu Hazırlama-2

Hediye kutusu denildiğinde akla gelen klasik düşüncenin dışına çıkmak ister misiniz? Kutunuzun içerisine dünyanın en kıymetli hediyesini koymanızı öneriyoruz size. Anılarınızı, fotoğraflarınızı, güzel sözlerinizi, özel anlarınızı ve tüm güzel duygu ve düşüncelerinizi… İnsanların birbirine sevdiklerini söylemesinin aile içinde bile zor olduğu bu dönemde, duyguları saklamanın yanlışlığını fark edip, hediyeyi vereceğiniz kişinin sizin için önemini anlatan bir hediye hazırlayın bu kez. Böylece dünyanın en kıymetli hediyesini hazırlamış olacaksınız. Üstelik hediye kutusu yapımı için bu kez biraz farklı bir teknik önereceğiz size.

hediye Kutusu Hazırlama-3

 

Görselde de mevcut olan şablon ile hazırlayacağınız kutu, basit bir hediye kutusu görünümüne sahipken, açıldığında bambaşka bir şekil alıyor ve içerisinden güzel anılar dökülüyor. İçerisini şekillendirmek ise sizin yaratıcılığınıza kalmış. Hem notlar, hem fotoğraflar hem de mektuplar sığabilir bu hediye kutusu içerisine.

Hediye kutusu her zaman sürpriz anlamına gelir. Heyecanı daha da arttırmak için ise hediyelik kutu içerisine koyacağınız hediyeleri de tek tek paketleyebilirsiniz. Hediye kutusu hazırlama önerileri arasında değerlendirebileceğiniz bu fikir ise minik hediyeler için pratik fakat şık sonuç veriyor. Kâğıt havlu ya da tuvalet kâğıdı gibi ürünlerin içerisinde yer alan kâğıt rulolar bu paketleme tekniği için ideal olacaktır. Eşit büyüklükte ve nizami paketler hazırlayabilirsiniz. Renkli kâğıtlar, kurdeleler, sticker ya da kumaşlar ile dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz de. Yapımı ise son derece kolay! İki ucunu birbiri üzerine görseldeki gibi kapatarak, minik bir paket şeklini almasını sağlayabilirsiniz. Gerisi ise tamamen süsleme meselesi.

hediye Kutusu Hazırlama-4

 

Son olarak ise hediye kutuları için minik bir önerimiz olacak. Özellikle sevgiliye hazırlanan hediye kutuları, bu şekilde daha romantik ve daha sevimli hale gelebilir. Romantik bir hediye için kalpler olmazsa olmazdır. İsterseniz kalpli kutu yapımı tekniğimizi uygulayabilirsiniz isterseniz hediyenizde bu detaya yer verebilirsiniz isterseniz de böyle minik ve sevimli çok sayıda kalp hazırlayarak kutunuzu doldurabilirsiniz. Origami tekniği ile hazırlayacağınız bu kalpler için kare şeklinde hazırlanmış kâğıtlara ihtiyacınız var. Renk olarak ise şüphesiz ki en ideali kırmızıdır. Görselde aşama aşama anlatılmış olan minik kalpler, kutunuzu hem daha sevimli hale getirecek, hem daha romantik olmasını sağlayacak hem de hem de daha dolu dolu olmasında etkili olacak.

hediye Kutusu Hazırlama-5

 

Siz de böyle pratik bilgiler ışığında hediye kutusu hazırlayabilirsiniz. Hediye kutusu yapımı sandığınız kadar zor olmamakla birlikte, yarattığı mutluluk şüphesiz ki çok fazladır. Dolayısıyla siz de sevdiklerinize el emeğinizi ve gerçek duygularınızı hediye etmeyi tercih edebilirsiniz. Böylece belki de sevdiğiniz kişiye hayatının en özel hediyesini vermiş olabilirsiniz. Mutluluk bu kadar kolay sunulabilirken, neden siz de doğum günü, yıl dönümü gibi özel zamanları birer mutluluk şölenine çevirmeyesiniz. Anlam taşıyan, gülümseten hediyeleriniz ve el emeğinizi verdiğiniz kutu ya da süslemeleriniz sandığınızdan daha büyük bir etki yaratacaktır. Hediye kutusu ile uğraşacak zamanınız yoksa hazır aldığınız kutuyu da özelleştirebilmeniz mümkün. Yeter ki isteyin!

Seni Seviyorum Çünkü Mesaj Kartlı ve Çikolatalı Kalp Kutu

Seni Seviyorum Çünkü Mesaj Kartlı ve Çikolatalı Kalp Kutu
Seni Seviyorum Çünkü Mesaj Kartlı ve Çikolatalı Kalp Kutu

Seni Seviyorum Çünkü Mesaj Kartlı ve Çikolatalı Kalp Kutu
Sevgilinizi romantik bir hediye seçeneği ile şaşırtın. Ona en özel günlerde sunacağınız Seni Seviyorum Çünkü Mesaj Kartlı ve Çikolatalı Kalp Kutu içeriği birbirinden romantik sözlerle bezenmiş kalp şeklindeki kartlarla dopdolu. Leziz mi leziz bir çikolata eşliğinde kırmızı kalp kutu içerisinde sevgilinizin beğenisine sunulacak bu hediye ile onun sevgisini tekrardan kazanmanız mümkün.

Seni Seviyorum Çünkü Mesaj Kartlı ve Çikolatalı Kalp Kutu
 


Anneye 41 Kere Maşallah Kartları ve Doyumsuz Lezzetler Kutusu

Anneye 41 Kere Maşallah Kartları ve Doyumsuz Lezzetler Kutusu
Anneye 41 Kere Maşallah Kartları ve Doyumsuz Lezzetler Kutusu

Anneye 41 Kere Maşallah Kartları ve Doyumsuz Lezzetler Kutusu
Kırmızı kalp kutunun içerisi annenizi mutluluktan havalara uçuracak birbirinden özel ve güzel hediyelerle dopdolu. Sadece anneniz için hazırlanacak bu kutu içerisindeki 41 kere maşallah kartları annenize duygu dolu anlar yaşatırken yine kutu içerisindeki lezzetler keyifli anlar yaşamasına sebep olacaktır. Sizde annenizi şımartmak adına bu özel hediyeye tercih edebilir, sevgi dolu bir hediye verebilirsiniz.

Anneye 41 Kere Maşallah Kartları ve Doyumsuz Lezzetler Kutusu
 


Bayana Hediye Pembe Konseptli Hediye Kutusu

Bayana Hediye Pembe Konseptli Hediye Kutusu
Bayana Hediye Pembe Konseptli Hediye Kutusu

Bayana Hediye Pembe Konseptli Hediye Kutusu
Pembe rengin büyüsüne kendini kaptıran biricik arkadaşınız için sevimli mi sevimli bir hediye alternatifi; Bayana Hediye Pembe Konseptli Hediye Kutusu. Birbirinden şirin ürünlerin yer aldığı bu kutu arkadaşınızın aklını başından alacak, sepet içerisindeki hediyeleri bir ömür aynı heyecanla saklayacak. Sürpriz niteliğinde bir hediye olabilecek pembe konseptli kutumuz ile arkadaşınızın kalbini yeniden kazanmanız mümkün.

Bayana Hediye Pembe Konseptli Hediye Kutusu
 


Sevgiliye Özel Romantik Hediyeler Kutusu

Sevgiliye Özel Romantik Hediyeler Kutusu
Sevgiliye Özel Romantik Hediyeler Kutusu

Sevgiliye Özel Romantik Hediyeler Kutusu
Sevgiliye Özel Romantik Hediyeler Kutusu, biricik aşkınıza en özel günlerinizde tercih edebileceğiniz harika bir ürün. Kalp figürleri ile detaylandırılan birbirinden özel ürünlerin birarada olduğu bu hediye kutusu ile birden çok hediye vermenin keyfini yaşayabilirsiniz. Hediye kutusunun sevgilinizin aklını başından alacağından emin olabilirsiniz.

Sevgiliye Özel Romantik Hediyeler Kutusu
 


Havlu ve Lezzet Dolu Lüx Hediye Kutusu

Havlu ve Lezzet Dolu Lüx Hediye Kutusu
Havlu ve Lezzet Dolu Lüx Hediye Kutusu

Havlu ve Lezzet Dolu Lüx Hediye Kutusu
En sevdiklerinize en özel günlerinizde alışılmışın dışında farklı ve keyifli bir hediye vermek istiyorsanız tercihinizi Havlu ve Lezzet Dolu Lüx Hediye Kutusu’ndan yana kullanarak en doğru kararı verebilirsiniz. Çikolatalar, kahveler ve şık 3 adet havlu ile dolu bu hediye kutusunun heyecanını bir ömür koruyacağına şüphemiz yok.

Havlu ve Lezzet Dolu Lüx Hediye Kutusu
 


Check Also

Romantik Kar Küresi Modelleri, Işıklı & Müzikli Kar Küreleri

Kar küresi modelleri sayesinde sevdiklerinize son derece sevimli ve hoş sürprizler yapabilirsiniz. Kar küreleri görünümleri …