Anasayfa / Hediye Fabrikası Blog / Evlilik Yıldönümü Sürprizleri | Romantik Yıldönümü Sürprizleri
evlilik yıldönümü sürprizleri

Evlilik Yıldönümü Sürprizleri | Romantik Yıldönümü Sürprizleri

Evlilik yıldönümü diğer özel günlerden biraz farklıdır. Örneğin; sevgilinizin doğum gününü biliyor olabilirsiniz. Sevgilinizin doğum günü için geri sayım yapar günleri sayarsınız, bir ay önceden başlayan hazırlıklarınız olur. Yalnız evlilik yıldönümünü ne zaman hatırlarsanız hatırlayın onun her zaman kendine özel bir hazırlığı vardır: Yaşanılanlar. Evlilik yıldönümünün kendisine ait olan bu özelliği onu en özel kılan özelliklerden birisidir. Son anda hazırladığın evlilik yıldönümü sürprizleri de olsa hazırlık yaptığın evlilik yıldönümü sürprizleri de olsa o anı dolduranın kendisi yaşanılanlar olarak yanınızda yerini alacaktır. Bir sandalye çeker gibi nazik ve gösterişli cümleler hazırlığında sohbetinize dahil olacaktır. Yıldönümü sürprizleri genellikle kutlanılan günün ortasında kendisine yer edinir. Yalnız evlilik yıldönümünde bu biraz daha değişir. Evlilik yıldönümü sürprizleri erkeğe veya evlilik yıldönümü sürprizleri kadına verilenler sohbetin kendisini oluşturmaktan ziyade o sohbeti besleyen birer dokunuş olacaktır. Peki evlilik yıldönümü sürprizleri olarak ne yapabilirim diye soruyorsanız size birkaç tane önerimiz olacak.

Dikkatinizi Çekebilir ► Evlilik Yıldönümü Hediyeleri

 

FOTOĞRAFLARINIZDAN OLUŞAN BİR DUVAR

evlilik yıldönümü sürprizi

Evlilik yıldönümü için yapılabilecek en güzel şeylerden birisi evinizdeki bir duvarı fotoğraflarınız ile kaplamaktır. Evinizin en büyük duvarlarından birisine de yapabilirsiniz, sizin için değerli olan ama küçük duvarlardan birisine de yapabilirsiniz. Evinizin içerisinde size ait olan, geçmişinize ait olan ve geleceğinize umutla bakmanızı sağlayan bir fotoğraf duvarı yapmak çok güzel bir hediye olacaktır. Özellikle fotoğrafların altına kırmız yapışkan kağıtlar ile birlikte düşüncelerinizi yazarsanız her ikinizin de kocaman gülerek ve yer yer de ağlayarak bu yıldönümü sürprizini yaşadığınızı göreceksiniz. Bu sürprizi hazırlayan için izlemesi hiç bitmesin diyebileceği sürpriz yapılan ise okuması ve bakması hiç bitmesin diyebileceği çok güzel bu sürprizi yapmak için çok büyük paralara ve hazırlıklara da gerek yok. Elbette ki maddi olarak yok. O kağıtların üzerine yazacaklarınız ise sizin için uzun zaman düşüneceğiniz bir şey olabilir. “Seninle ilk öpüştüğümüz yer” yazmak da var “Nefesini ilk defa bu kadar yakından, dudaklarından, hissettiğim yer” yazmak da var. Bunların hepsi sürprizi daha güzel kılacaktır.

Evlilik yıldönümü fikirleri arasında her zaman yaratıcı olanları da vardır alışılagelmiş ama hep hayali kurulanlar da vardır. Yıldönümü sürprizleri erkeğe yaparken çok fazla ihtiyacını duymadığınız yaratıcılık evlilik yıldönümü sürprizleri bayana yapılırken ihtiyaç duyabilirsiniz. Alışılagelmiş ama çoğunlukla hayali kurulduğu için yaşaması her iki kişiyi de rüyada gibi hissettiren evlilik yıldönümü sürprizlerinden bir tanesi de yatak odasını gül ve mumlarla donatmaktır.

Eşe Yıldönümü Hediyesi Notlu Kahve Kupası

Eşe Yıldönümü Hediyesi Notlu Kahve Kupası

Eşe Yıldönümü Hediyesi Notlu Kahve Kupası

Sevgilinize her zaman söylemek istediğiniz sözler var ve bunları söyleyecek fırsatınız yoksa bu sevgiliye özel not kupa tam size göre. Özellikle aranızda gelişen ve birbirinize söylediğiniz güzel kelimeler varsa bunları kupanın üzerinde bulunan not yerlerine yazabilirsiniz. En yorucu iş toplantılarında ya da en huzurlu akşamüzeri kahvelerinde her zaman sizin ona yazdığınız notların eşlik etmesi çok güzel bir hediye olacaktır. Beyaz kupa üzerinde renkli notların görünüşü de ayrı bir güzel.

Eşe Yıldönümü Hediyesi Notlu Kahve Kupası
 

Eşe Yıldönümü Hediyesi Notlu Kahve Kupası

YATAK ODASINI SÜSLEMEK

evlilik yıldönümü sürprizi

Alışılagelmiş bir sürprizdir, kabul ediyoruz. Yalnız sürprizlerin içerisinde en çok hayal edileni ve her iki tarafın da kendisini en rahat hissettiği herhalde budur. Yatak odasındaki yatağın üzerine kırmızı gül yaprakları, yanındaki komodinlere mumlar ve aynaya rujla seni seviyorum yazısı. Gül yapraklarının kırmızı olması rüyayı tamamlayan bir fırça darbesidir ama ben herkesin yaptığı gibi yapmak istemiyorum diyorsanız yatak odasında kullandığınız yatak örtüsü ve nevresime göre uydurabileceğiniz farklı renkte gül yaprakları da olabilir. Yatak odanızda eğer beyaz renk ağırlıklı bir nevresim kullanıyorsanız bu nevresim üzerinde hangi renkte gül yaprağı olursa olsun güzel duracaktır. Örneğin mavi renkli gül yaprakları da çok güzel durabilir. Bunlara mumlar kırmızı gül yapraklarına eşlik ettiği gibi ürkek ve he fısıltıda şekil değiştirerek eşlik edecektir. Ayrıca mavi umudu da temsil etmesi açısından her zaman geleceğe işaret eder. Mumlar, gül yaprakları, aynaya yazılmış seni seviyorum yazısı… Bunların hepsi bir rüyanın hatta alışılagelmiş bir rüyanın çerçevesi. Ama dediğimiz gibi her çerçevede kendisini hayal eden bir çift mutlaka vardır ve bu siz de olabilirsiniz.

Evlilik yıldönümünde neler yapılabilir diye uzun uzun düşünürsünüz. Özellikle 1 evlilik yıldönümü heyecanını bu düşüncelerden alır. Bu yüzden bu düşüncelerin kendisi de evlilik yıldönümü sürprizleri kadına ve evlilik yıldönümü sürprizleri erkeğe olarak fark etmez. Peki nasıl olacak diye soruyorsanız hemen cevaplayalım: Evlilik yıldönümü için önceden mektuplar yazmak.

Eşe Yıldönümü Hediyesi Albüm Baskılı Kare Duvar Saati

Eşe Yıldönümü Hediyesi Albüm Baskılı Kare Duvar Saati

Eşe Yıldönümü Hediyesi Albüm Baskılı Kare Duvar Saati

Her anım seninle geçsin istiyorum. Her zaman yanımda olmanı istiyorum. Her zaman seni hatırlıyorum. Bunun gibi cümleleri sık sık kuruyorsanız şimdi bu cümleleri somutlamak için tam sırası. Kişiye özel albüm baskılı kare duvar saat ile eşinizle olan en güzel anlarınızdan bir albüm yaparak her saat başı bunları hatırlatacak bir saatiniz olması çok güzel. Özellikle bu albüm saati evlilik yıldönümü gibi özel bir günde alarak veriyorsanız hediyenin kendisi daha büyük bir anlam kazanacaktır.

Eşe Yıldönümü Hediyesi Albüm Baskılı Kare Duvar Saati
 

Eşe Yıldönümü Hediyesi Albüm Baskılı Kare Duvar Saati

 

ÖNCEDEN MEKTUPLAR YAZARAK EVLİLİK YILDÖNÜMÜNDE VERMEK

evlilik yıldönümü sürpriz

Evlilik yıldönümünden önce belirli aralıklarla ya da son bir hafta, on günlük bir sürede mektup yazarak düşüncelerinizi anlatmak yapılabilecek en güzel sürprizlerden birisidir. Evliliğin kendisinin de uzun bir yol olduğunu hatırlatan ve sadece evlilik yıldönümünde verilip bitecek değil sonraki günlerde de evlilik yıldönümü sürprizinin heyecanını taşıyacak çok güzel bir sürpriz. Evlendikten sonra hayatınızda neler değiştiğini, tek kişilik yaşamdan çift kişilik yaşama geçerken nasıl değişiklikler yaşadığınızı tek tek anlatabileceğiniz kağıtlar doldurulmak için sizi bekliyor. Belki de kağıdın arkasına fotoğraflarınızdan filigran yaparak kağıtların üzerinde yazan gibi kağıdın kendisini de özel kılabilirsiniz. Hem de her kağıt için ayrı bir fotoğraf kullanacaksanız sürpriziniz çok daha güzel olacaktır. Mektubun üzerine gönderen ve alıcı kısımlarına da her mektup için farklı bir isim kullanabilirsiniz. İlk mektuba gönderen kocan alıcı karım diğer yollanacak mektupların üzerine gönderen sevgilin alıcı sevgilim gibi sıfatlar da kullanılabilir. Bütün aşamasını kendinize özel kılabileceğiniz bir sürpriz olarak düşünüldüğü zaman ortaya çok güzel bir anı bırakacaktır. Evlilik yıldönümü sürprizleri içerisinde “uğraştırması” açısından çok tercih edilmiyor olabilir ama yapıldığı zaman etkisinin günlerce süreceği kesin.

Evlilik yıldönümü notları çoğu zaman 1 evlilik yıldönümünü özel kılan en değerli şeydir. Evlilik yıldönümü notları hazırlamak insanın içerisinde saklı kalan duygularını açıklaması için bir fırsat olacaktır. Evlilik yıldönümü fikirleri farklılık gösterebilir belki ama duygularını açıklamak ve onları tazelemek için evlilik yıldönümü her zaman çok güzel bir fırsattır. Evlilik yıldönümü kutlaması olarak birçok farklı düşünce geliştirilebilir. Bu düşüncelere göre yıldönümü hediyeleri ve yıldönümü sürprizleri de değişir. Eğer evde evlilik yıldönümü kutlaması yapacaksanız dışarıda yaptığınızda eşinize veremeyeceğiniz bir hediyeyi verebilirsiniz. Eşiniz maç izlemeyi çok seviyor olabilir ya da eşinizle beraber film izlemeyi çok seviyor olabilirsiniz. Her iki durumda da dışarıda veremeyeceğiniz bir hediye olan televizyonu evinizde üzerine kırmızı bir kurdeleyi fiyonk yaparak bekletebilirsiniz. Sevgiliniz geldiği zaman da ona yıldönümü sürprizleri içerisinden seçerek aldığınız bu hediyeyi gösterebilirsiniz.

Eşe Yıldönümü Hediyesi İsme Özel Gümüş Kolye

Eşe Yıldönümü Hediyesi İsme Özel Gümüş Kolye

Eşe Yıldönümü Hediyesi İsme Özel Gümüş Kolye

Tek taş ve isme özel rose kaplama gümüş kolye tam da evlilik yıldönümü için düşünülmüş bir hediye olabilir. Hem eşinizin baş harfi hem de evliliğinizi başlatan tek taşı hatırlatacak olan bir kolye. Her şeyin başlangıcını ve her şeyi başlatan kişiyi sürekli olarak boynunda taşıyacak olmak bir eş için en büyük mutluluklardan birisidir. Bu ikisinin bir araya geldiği ve bu kadar estetik duran az sayıda kolye vardır.

Eşe Yıldönümü Hediyesi İsme Özel Gümüş Kolye
 

Eşe Yıldönümü Hediyesi İsme Özel Gümüş Kolye

 

GÜN İÇERİSİNDE MESAJLAR VE KÜÇÜK HEDİYELER

evlilik yıldönümü sürprizi

Evlilik yıldönümü kutlaması olarak gün içerisinde hem evlilik yıldönümü notları gönderebilirsiniz hem de bu notlarla birlikte farklı yıldönümü hediyeleri gönderebilirsiniz. Eğer evlilik yıldönümü kutlamasını akşama hazırladıysanız ve o gün hafta sonuna denk gelmiyor yani ikinizin de işi varsa sevgilinizin işyerine küçük ve farklı yıldönümü hediyeleri gönderebilirsiniz. Bu akşamki buluşma için heyecanı sürekli olarak yükseltecek güzel bir hareket olacaktır. Sevgilinizin işyerine bir demet çiçek yollayabileceğiniz gibi onun sevdiği farklı hediyeler arasından işyerine yollanabilecek şekilde hediye de seçebilirsiniz. İşyerinde herkesin ortasında pırlanta kolye hediye edecek kadar da abartmazsınız tabi. Onun seveceği ve mutlu olabileceği, şaşıracağı ve akşamki buluşma için sabırsızlanacağı küçük hediyelerden bahsediyoruz. Aynı şekilde bu yıldönümü sürprizleri yanında güzel notlar da hazırlayabilirsiniz.  Bunlar işin duygusallığını da arttıracaktır. “Seninle yaşamak çok bekledim. Hatırlıyorum. Şimdi aynı yerde yaşasak bile ayrı kaldığımız zamanlar. İlk günkü heyacanımla. Seni bekliyorum.” Bu tür cümleleri yolladığınız hediyelerin yanına koyduğunuz zaman daha duygusal bir kutlama olacaktır. “Kendi hayatımın üzerine bir hayat daha edindim diye düşünürdüm. Oysa kendi hayatımı senin hayatınla birleştirmişim. Şimdi aynı hayatın içerisindeyiz sevgilim. İyi ki varsın. Seninle geçsin günlerim.” Bu da sevgilinize hediye gönderirken kullanabileceğiniz notlardan birisi. Bu notlardan birkaç tane daha yazarak sevgilinize hediye yollarken yardımcı olmak ve bir fikir vermek iyi olacaktır. “Sonraki zamanlarımı sana ayırdığımdan bilirim. İlk zamanların gölgesinde seni beklemişim. Şimdi bütün sıcaklığında kavruluyor bedenim. Hep birlikte olmak dileğiyle sevgilim.” “Seninle çıktığımız bir yoldu evlilik. Hep ilerisini görmek hevesiyle ele ele yürüdük. Arada bir geriye dönmek istediklerim. Bir daha aynı yolları beraber, el ele yürüyelim diye sevgilim. Seni çok seviyorum.” “Duygularımı anlamakta zorlandığım zamanlardan seninle geçirdiğimiz her dakikanın duygusunu tekrar yaşama isteğine döndüren evlilik ve bu evliliğin prensesi sen. Seni seviyorum birtanem” “Bütün günlerimi yanında geçirmek istiyorum demiştim. Şimdi bütün saatlerimi yanında geçirmek istiyorum. Evlilik her zaman yan yana olacağımızı düşündürürdü bana hep. Öyle değilmiş. Her dakika aklında olacağı bir şeymiş. Seninle evlenmek her saniyemi özel kıldı. Seni seviyorum sevgilim. Bu yıl da diğer yıllarda olacağı gibi her beraber olalım.”

Yıldönümü sürprizleri erkeğe yapılsa da evlilik yıldönümü sürprizleri kadına yapılsa da her zaman çiftlerin birbirini sevdiğini gösterebilmesi ve o günü özel kılabilmesi çok güzeldir. 1 evlilik yıldönümü onun için uğraşan iki kişiden daha fazlası değildir. Evlilik yıldönümünde neler yapılabilir sorusu her ikisinin aklında olduğu sürece evlilik yıldönümünün kendisinde olan hazırlığı yaşamak hep o anı özel kılacaktır.

Yıldönümü Hediyesi Kişiye Özel Yastık

Yıldönümü Hediyesi Kişiye Özel Yastık

Yıldönümü Hediyesi Kişiye Özel Yastık

On dakika yatağa geç gelse bile onu özlüyorum. Bazı zamanlar ayrı kalmak zorunda kalıyoruz ve onu çok özlüyorum. Her zaman ona bakarak uyumaya çok alıştım. Bunun gibi cümleleri sık sık kullanıyorsanız sevgiliye özel kalplerin olduğu saten yastık tam size göre. Özellikle evlilik yıldönümü gibi özel günlerde alabileceğiniz ve her zaman yanındayım duygusunu verebileceğiniz bu yastık hem çok güzel hem de çok anlamlı.

Yıldönümü Hediyesi Kişiye Özel Yastık
 

Yıldönümü Hediyesi Kişiye Özel Yastık

ROMANTİK BİR AKŞAM YEMEĞİ YEMEK

evlilik yıldönümü akşam yemeği sürprizi

Evlilik yıldönümü için alışılagelmiş ama her zaman yapılabilecek ve her iki tarafı da memnun edebilecek sürprizlerden birisi romantik bir akşam yemeğine çıkmaktır. Eşinizi alarak güzel bir restoranda romantik bir yemek her çift için akıllara ilk gelen kutlamalardan ama aynı zamanda en çok zevk alınan kutlamalardan birisidir. Yemeğe çıkmadan önce evde yemeği özel kılacak şeyler hazırlamaktan işyerine yollanan ve akşam yemeğini özel kılacak hediyelere kadar birçok farklı organize etme şekli mevcut. Sadece bir akşam yemeği deyip de geçmemek lazım. Evde eşiniz evden çıkmadan kapıya doğru yapışkan kağıtların üzerine ok çizmek ve kapıya geldiği zaman akşam yemeğine çıkalım mı yazan bir başka yapışkan kağıt bulmak çok romantik bir başlangıç olacaktır. Özellikle önceden hazırladığınız yani rezervasyon yaptığınız bir restoran varsa bunları hepsini düşünmüş olmanız eşiniz açısından çok mutlu olacak hareketlerdir. Bir başka başlangıç şekli de işyerine gün boyunca küçük hediyeler yollamak ve her bir hediyeye “Akşam yemeğini beraber dışarıda yiyelim mi?” cümlesinden kelimeler koymak olabilir. Her giden hediyede bir kelime hediyelerin sonunda bir cümle olmak üzere güzel bir akşam yemeği teklifi edebilirsiniz. Böylelikle akşam yemeği ne kadar alışılagelmiş bir kutlama biçimi gibi de dursa siz onu bambaşka bir şekilde kurgulamış olacaksınız.

Evlilik yıldönümü sürprizleri ne kadar farklı olursa ve ne kadar heyecanlı bir şekilde yapılırsa o kadar güzel olur. Evlilik yıldönümü günleri de o kadar güzel geçer. Evlilik yıldönümü gelmeden beklemeye başlamak, bütün gün onun heyecanı ile bir şeyler yapmak ve sonrasında huzurlu bir mutlulukla eşine sarılarak uyumak. Evlilik yıldönümünde heyecan kaybolmadığı sürece sıradanlaşmak gibi bir kaygı da olmamalı. Her seferinde tekrar aynı heyecanla bu kaygıdan uzak durulabilir. Yıldönümü sözleri bu heyecanı ortaya çıkartır ve her zaman anıları canlı tutar, yeni anılar ekler. Özellikle iyi düşünülmüş ve her iki tarafın da içerisinde kendisini bulabildiği yıldönümü sözleri için bu daha çok geçerlidir. Aynı şekilde evlilik yıldönümü sürprizleri de bu heyecana ortak olur ve bu anıları yaşatır. El emeği olsun ya da olmasın düşünülerek hazırlanmış ya da alınmış evlilik yıldönümü sürprizleri de heyecanın artmasına katkı sağlar. Herkesin heyecanla beklediği ve şaşırsa da şaşırmasa da kutladığı zaman mutlu olduğu evlilik yıldönümü sürprizlerini yaşaması dileğiyle…

Eşe Hediye 12 Bölmeli Ayakkabı Saklama Çantası

Eşe Hediye 12 Bölmeli Ayakkabı Saklama Çantası

Eşe Hediye 12 Bölmeli Ayakkabı Saklama Çantası

Eşinizin çok fazla ayakkabısı var ve bir türlü nereye koyacağınızı bilemiyor musunuz? Hatta ayakkabılar yüzünden bazen kavga edecek bir noktaya kadar bile geliyor musunuz? İşte on iki bölmeli ayakkabı saklama çantası tam size göre. Özellikle evlilik yıldönümünde ne kadar uzun bir yolculuğa çıktığınızı düşündüğünüzde bazı problemlerin bazen çok basit bir çözümü olduğunu görmek ve bunu da bir hediye olarak almak çok güzel.

Eşe Hediye 12 Bölmeli Ayakkabı Saklama Çantası
 

Yıldönümü Hediyesi Seni Sevmemin 32 Sebebi Çikolata

Yıldönümü Hediyesi Seni Sevmemin 32 Sebebi Çikolata

Yıldönümü Hediyesi Seni Sevmemin 32 Sebebi Çikolata

Sevgimi anlatmaya çalışsam destan olur ama sen şimdilik otuz iki kartla idare et çünkü yanında çikolata da var diyorsanız bu hediye mükemmel bir seçenek. Eşinize olan sevginizi ifade ederken bir yandan onu çikolata ile damak tadına zevk katacak bir yandan da onu ne kadar çok sevdiğinizi anlatabileceksiniz. Özel günlerin etkisinin diğer günlerde de devam etmesini sağlayan bu farklı renkteki ve farklı nedenlerin yazılı olduğu çikolata çok güzel bir hediye.

Yıldönümü Hediyesi Seni Sevmemin 32 Sebebi Çikolata
 

Yıldönümü Hediyesi Seni Sevmemin 32 Sebebi Çikolata

Check Also

Kişiye Özel Viski Bardağı Modelleri – İsimli 15 Viski Bardağı

Eğer hediye sahibinin zevkleri hakkında bilginiz varsa, alabileceğiniz en prestijli hediyeler arasında bulunan viski  bardağını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.