Anasayfa / Hediye Fabrikası Blog / Kendin Yap El Yapımı Yılbaşı Kartları
Kendin Yap El Yapımı Yılbaşı Kartları

Kendin Yap El Yapımı Yılbaşı Kartları

El Yapımı Yılbaşı Kartları

Yeni bir yılın gelişini mutluluk ve umut ile karşılamamak ne mümkün. Herkes derininde bir yerlerde geleceğe dair güzel umutlar besler ve bu umutları sevdikleri ile paylaşmaktan, büyütmekten de mutluluk duyar. İşte bu yüzden önemlidir yılbaşı kartları. Güzel duygularımızı, dileklerimizi dile getiremesek de güzel bir kartta her şeyi en sade ama en güzel şekli ile ifade edebiliriz. Üstelik biri için zaman ve emek harcayıp el yapımı bir yılbaşı kartı hazırlamak ne de büyük bir hediyedir. Zaman bir insan için ne kadar da kıymetli ve biri sizin için zamanını harcıyor… İşte bu yüzden bizler de sevdiklerimize sevgimizi ifade etmek için yılbaşı kartları yapabilir, zamanımız yoksa bile hazır bir kart alarak, kendi el yazımız ile doldurmalı ve güzel sözler ile süslemeliyiz.

Dikkatinizi Çekebilir ► Yılbaşı Hediyesi

 

 

Yılbaşı kartı yapımı konusuna gelecek olursak ise hiç sorun değil. Çünkü sizin için birbirinden güzel ve de yapımı kolay kart önerisini bir araya getirdik. El yapımı yılbaşı kartları sanıldığı kadar da zorlayıcı olmuyor. Basit bazı detayları bilmeniz, bir iki deneme yapmanız, muhteşem sonuçlar ortaya çıkarmanız için yeterli. İşte yılbaşı kartları nasıl yapılır sorusunun cevapları… Birbirinden güzel kartlar yapmaya hazır mısınız? Eminiz ki her birini denemek isteyecek, bu yılbaşında sevdiklerinizi, yeni yıl kartlarınız ile mutlu edeceksiniz. Hadi o zaman hemen işe koyulalım!

el yapımı yılbaşı kartı
el yapımı yılbaşı kartı

 

Düz bir zemin oluşturacak olan kart, farklı renk ve büyüklüklerdeki düğmeler, farklı renkte bir kâğıt, belki biraz sim ve de yapıştırıcı yeter de artar bile. Bu kartı hazırlamak için ihtiyacınız olanlar sadece bunlar. Öncelikle kart üzerine eliniz ile belli belirsiz bir ağaç çizerek işe başlayabilirsiniz. Ağacın gövdesini, isterseniz kalem ile çizin isterseniz kahverengi bir kâğıdı uygun şekilde keserek yapıştırın. Her şekilde olabilir. Asıl can alıcı nokta düğmeler olacak. Ağacın yapraklı kısmına gelince, renkli ve farklı büyüklüklere sahip düğmeleri gelişi güzel yapıştırmaya başlayabilişiniz. Ağacın üçgen siluetini korumanız yeterli. Onun dışında düğmeleri belli bir düzene göre dizmeniz gerekmiyor. Aralara ise kâğıttan hazırladığınız yuvarlakları ekleyebilirsiniz. Belki biraz da sim eklemek isteyebilirsiniz. Ağacın üst kısmına geldiğinizde ise yine kâğıttan hazırladığınız bir yıldız kondurmalısınız. Belki bu noktada simleri kullanmak daha doğru olabilir. Işıltıları bir noktada toplayabilirsiniz. Zevkinize göre hareket etmekte serbestsiniz. Son olarak ise güzel dileklerimizi ifade eden bir şerit yerleştiriyoruz ağacın üstüne. Farklı renkte seçeceğimiz bir kâğıt ile bu işi halledebiliriz. Belki bu örnekte olduğu gibi dini bir kutlama yapabilir ya da sadece yeni yılı kutlayan bir not düşebilir ve kartınızı sonlandırabilirsiniz. Yılbaşı kartları el yapımı bu kadar kolay olabiliyor işte. Yılbaşı kart yapımı bittiğine göre sırada kartın içini doldurmak var. En güzel dileklerinizi, duygu ve düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Peki, ne hediye almak gerek?

 

Yeni Yıl Hediyesi Taşınabilir Şarj

Yeni Yıl Hediyesi Taşınabilir Şarj
Yeni Yıl Hediyesi Taşınabilir Şarj

Yeni Yıl Hediyesi Taşınabilir Şarj

Son günlerde herkesin ihtiyacı olan taşınabilir şarj, harika bir yeni yıl hediyesi olabilir. Üstelik kişiye özel hale getirerek, farklı bir seçim yapmış olacaksınız. Hediye sahibinin şaşkınlığını gözlerinden okuyabilirsiniz. Bu tip teknolojik hediyeler özellikle erkekleri cezbetse de, bugün taşınabilir bir şarj, herkesin ihtiyacıdır. Hem kar tanesi detayı, hem de yeni yıl notları ise hediyenizi tam da yılbaşına uygun hale getiriyor.

Yeni Yıl Hediyesi Taşınabilir Şarj
 

Yeni Yıl Hediyesi Kişiye Özel Kol Düğmesi

Yeni Yıl Hediyesi Kişiye Özel Kol Düğmesi
Yeni Yıl Hediyesi Kişiye Özel Kol Düğmesi

Yeni Yıl Hediyesi Kişiye Özel Kol Düğmesi

Eşiniz, babanız ya da arkadaşınız, katılacağı özel davetlerde kullanabileceği, dikkat çekici kol düğmelerine bayılacaktır. İsimli kol düğmesi fikri, oldukça özel ve kişiye de kendini özel hissettiren bir seçim olacaktır. Yılbaşında sevdiklerinizi mutlu etmek bu kadar kolay! Lazer ile işleme yapılan ve şıklığı ile göz kamaştıran hediyenizi, belki güzel bir not ya da anlamlı bir yılbaşı kartı ile süsleyebilirsiniz.

Yeni Yıl Hediyesi Kişiye Özel Kol Düğmesi
 

 

 

2017 yılbaşı kartı
2017 yılbaşı kartı

Yapımı son derece kolay olan el yapımı yılbaşı kartlarından bir diğeri de bu! Buradaki kartlara bağlı kaldığınız sürece siz de kolayca aynı sonucu yakalayabilirsiniz. Öncelikle eskitme görünümlü, yani saman kâğıdı dediğimiz kâğıtlardan bulmanız gerek. Craft kâğıdı rengi de olabilir. Yılbaşı kutlamaları denilince aklımıza gelen kırmızı, beyaz ve yeşili ise unutmamak gerek. İsterseniz siz de buradaki gibi desenli kâğıtlar kullanabilirsiniz. İsterseniz ise düz renkli kâğıtlar da kullanabilirsiniz. Aşağıdan yukarıya doğru genişleyen dikdörtgenler keserek işe başlayalım. Bunları yapıştırmadan önce mutlaka kart üzerindeki duruşlarını kontrol etmelisiniz. Beğendiğiniz şekilde yapıştırmalısınız. Yapıştırmadan önce ise bir hediye paketi görünümü verecek olan ipleri bağlamalı, mümkünse küçük fiyonklar da eklemelisiniz. Daha güzel bir duruş için dikdörtgenlerin üst kısmında delgeç ile bir delik açarak, fiyongu tam da burada yapabilirsiniz. 3 boyutlu yılbaşı kartı yapımı ile ilgilenenler, hazırladığımız bu hediye paketlerini, kalın bantlar ile kart üzerine sabitleyerek, boyut kazandırabilir. Yani hediye paketlerini daha yüksek görünüme kavuşturabilir. Bu da hediye paketlerinin gerçek gibi görünmesini, daha ön planda olmasını sağlayacaktır. Hediye paketlerinin altına ise örnekteki gibi güzel bir mesaj yerleştirmeniz mümkün. İster baskılar, mühürler ile yapın, isterseniz el yazınızı kullanın. Kartondan yılbaşı ağacı yapımı zordur belki, çokça zaman alır ve kartondan yılbaşı şapkası yapımı da yine oyalayıcı bir iş gibi görünür ama bu tür el yapımı yılbaşı kartı oldukça pratik bir şekilde yapılıp sahibine ulaştırılabilir. Kartınızın yanına güzel de bir hediye eklemeyi unutmayın sakın. Bunlara ne dersiniz?

 

Yılbaşı Hediyesi İsme Özel Organizer Ajanda

Yılbaşı Hediyesi İsme Özel Organizer Ajanda
Yılbaşı Hediyesi İsme Özel Organizer Ajanda

Yılbaşı Hediyesi İsme Özel Organizer Ajanda

Deri kaplaması ile şık bir görünüme sahip olan ajanda, aynı zamanda da bir organizer olması sebebi ile oldukça kullanışlı bir hediye olacaktır. Hem farklı renk seçeneklerine sahipsiniz bu hediyede, hem de hediye sahibinin ismine özel hazırlatabilirsiniz. Kaliteli tutma yeri, kart bölümü ve kâğıt kalitesi ile dikkat çeken ürün ile hediye sahibine harika organize edilmiş bir yıl armağan etmek işte bu kadar kolay!

Yılbaşı Hediyesi İsme Özel Organizer Ajanda
 

Kurumsal Hediye İsim Baskılı Fincan Bardak

Kurumsal Hediye İsim Baskılı Fincan Bardak
Kurumsal Hediye İsim Baskılı Fincan Bardak

Kurumsal Hediye İsim Baskılı Fincan Bardak

Çay kahve sevenlere, gün içerisinde bunları içmeden duramayanlara özel, şaşırtan bir hediye! Yılbaşı kartı hazırlama konusunda da kendinizi geliştirdiğinize göre hem el yapımı bir kart hem de kişiye özel bir fincan ile sevdiklerinizi şımartabilir, ne kadar özel olduklarını hissettirebilirsiniz. Kaliteli porselenin kaliteli baskı ile buluştuğu ürün, sizin de gözlerinizi kamaştıracaktır. Sipariş verirken, isim ve unvan bilgilerini doğru ve eksiksiz olarak verdiğinizden emin olmanız yeterli.

Kurumsal Hediye İsim Baskılı Fincan Bardak
 

 

 

el yapımı yılbaşı kartı anlatımlı

Kırmızı her zaman yeni yılın başlangıcını, yılbaşını simgelemiştir. Bu yüzden de hem hediyelerimizde, hem hediye paketlerinde hem de yılbaşı kartlarında kırmızıyı çokça tercih ederiz. Söz konusu kartımız da yine kırmızının hâkimiyetinde fakat oldukça şık görünüyor. İhtiyacımız olanlar, zemini yani kartı oluşturacak olan kırmızı kâğıt, inciler, yapıştırıcı ve de kurdele. Renkleri ise örnekteki gibi tercih etmeniz, aynı sonucu almanızı sağlayacaktır. İncileriniz boncuk olabileceği gibi yarım inci de olabilir. Yarım inci çok daha şık bir görüntü oluşturacağından, mümkünse seçiminiz bu yönde olmalıdır. Yılbaşı kartları yapımı söz konusu olduğunda en önemli unsur zemin yani karttır. Süslemeleri kaliteli bir kart üzerine yaptığınızda sonuç çok daha güzel olur. Bunun için de mümkünse hazır olarak satılan süslenmemiş kartları tercih edebilirsiniz. Kart üzerine öncelikle bir yuvarlak çizmeniz gerekmektedir. Bunun için uygun boyutlarda olan bir bardak da kullanabilirsiniz. Daha sonra ise yapıştırıcı ve incilere sıra geliyor. Yuvarlağın içini boyutları birbirinden farklı olan inciler ile doldurabilirsiniz. Mümkün olduğunda sıkışık şekilde doldurduğunuzda çok daha bütüncül, çok daha şık bir görüntü oluşacaktır. Ardından ise ince bir kurdeleyi, tıpkı görselde gördüğünüz gibi dikey olarak incilere doğru yapıştırmalısınız. Elinizde hazırlayacağınız fiyongu da yapıştırdığınızda işlem tamamlanmış oluyor. Geriye sadece kartınızı güzel sözleriniz ile doldurmanız kalacak. Yılbaşı kartpostalları nasıl yapılır sorusunun güzel bir cevabı olan bu örnek, aynı zamanda yapımı en kolay olanlarından da biri. Son olarak yılbaşı tebrik kartı hazırlama ile verebileceğimiz bir tüyo ise, bu örnekte olduğu gibi kırmızı ya da farklı renk bir zemin kullandığımızda yazı yazmanın zorluğu ile ilgili olacak. Bu tür durumlarda beyaz bir kartı renkli zemine yapıştırıp, beyaz zemine mesajınızı yazmak çok daha şık ve güzel görünecektir. Ayrıca sizin için de bir kolaylık olur. Kırmızı zemine yazılan yazının ne kadar şık ve ne kadar okunaklı olacağı muamma.

 

Yeni Yıl Hediyesi Boya Kalemi Seti

Yeni Yıl Hediyesi Boya Kalemi Seti
Yeni Yıl Hediyesi Boya Kalemi Seti

Yeni Yıl Hediyesi Boya Kalemi Seti

Sanata ilgisi olanlar, resim ile ilgilenenler ya da bu tür konulara ilgi duyup bir türlü fırsat bulamayanlar, bu mükemmel set ile bu yıl kendilerine çok daha eğlenceli zamanlar ayırabilecekler. Belki yılbaşı kartı yapma ile ilgili sizden edindikleri bilgiler ile sizin için güzel bir kart bile hazırlayabilirsiniz. Sevgiliniz, eşiniz, arkadaşınız, kardeşiniz ya da ebeveynleriniz herkes bu hediyeye bayılabilir. Yeter ki bu tür konulara ilgileri olsun.

Yeni Yıl Hediyesi Boya Kalemi Seti
 

Yılbaşı Hediyesi Jack Tasarımlı Viski Seti

Yılbaşı Hediyesi Jack Tasarımlı Viski Seti
Yılbaşı Hediyesi Jack Tasarımlı Viski Seti

Yılbaşı Hediyesi Jack Tasarımlı Viski Seti

Her bir detayını sizin belirleyeceğiniz set, oldukça ilgi çekici. Hem kadehler üzerine yazılacak harfler hem de şişe üzerine yazılacak olan mesajlar tamamen sizin isteğinize göre şekilleniyor. Yılbaşı tebrik kartı nasıl yapılır öğrendiğinize göre, bu şık hediyeyi el yapımı kartınız ile tamamlayarak, bu yılbaşında sevdiklerinize harika bir yıl armağan edebilirsiniz. Ne de olsa yeni yıla nasıl girerseniz öyle devam edermiş değil mi?

Yılbaşı Hediyesi Jack Tasarımlı Viski Seti
 

 

 

yılbaşı kartları

Belki bugüne kadar evde yılbaşı kartı nasıl yapılır pek bir fikriniz yoktu ama şimdi ne kadar da kolay olduğunu biliyorsunuz. İhtiyacınız olanlar basit birkaç malzeme o kadar. Örneğin sıradaki yılbaşı kartı içi yeşil renkleri kalplere ihtiyacınız var. Yapıştırıcı ve minik boncuklar ya da parıltılı taşlar da oldu mu iş tamam. Kalpleri ters bir şekilde, tam da görseldeki gibi dizdiğinizde ortaya sevimli bir ağaç çıkacak. Yılbaşı kartı yapımı okul öncesi için ne kadar da önemli biliyoruz. Bu fikir okul öncesi eğitimi için de bir proje olabilir. Çünkü çok kolay olmakla birlikte, şekil yeteneğini geliştirici nitelikte olacaktır. Büyük ve küçük olmak üzere keseceğiniz çeşitli kalpleri dizdikten sonra ise aralarına boncuklar ile süsleme yapabilir, dilerseniz simleri de kullanabilirsiniz. Minik bir saksı figürü de harika iş görecektir. Fiyonk ise kartınızın daha sevimli olmasını sağlayacak küçük bir detay. Çeşitli yapıştırıcıları kullanarak süslemelerinizi yapıştırabilir ve sona gelebilirsiniz. Görseldeki gibi dini bir kutlama yapmasanız dahi, sevdiklerinize yeni yıl mesajınızı burada verebilirsiniz. El yazınızı kullanmayı unutmayın. Aynı şekilde mesajınızı kartın iç kısmına da yazmanız mümkün. Yılbaşı kartı yapımı kartpostal yapımı ve çok daha fazlası işte bu kadar kolay… Basit birkaç malzeme ile harikalar yaratmak, sevdiklerimize ise mutluluk vermek işte bu kadar kolay.

 

Sevgiliye yılbaşı hediyesi kişiye özel kitap

Sevgiliye yılbaşı hediyesi kişiye özel kitap
Sevgiliye yılbaşı hediyesi kişiye özel kitap

Sevgiliye yılbaşı hediyesi kişiye özel kitap

Yeni yıla sevdiğiniz kişiye özel bir kitap ile girmeye ne dersiniz. Okudukça bu özel anı hatırlayacağınız hediye oldukça özel bir seçim. Hediye kitap fikri, başta kulağa çok klasik bir seçim gibi gelse de kitap size özel olduğunda işler değişiyor. Sevgiliye hediye kitap fikri, son derece romantik bir seçim ve aynı zamanda geleceğe harika bir anı inşa etmek demektir.

Sevgiliye yılbaşı hediyesi kişiye özel kitap
 

Sevgiliye yılbaşı hediyesi İsimli Çerçeve

Sevgiliye yılbaşı hediyesi İsimli Çerçeve
Sevgiliye yılbaşı hediyesi İsimli Çerçeve

Sevgiliye yılbaşı hediyesi İsimli Çerçeve

Yine sevgiliniz ya da eşinize hediye edebileceğiniz harika bir seçenek ile karşı karşıyayız. Bu seçim, romantik dakikalar yaşatacak hatta romantizmi evinize taşıyacaktır. En güzel fotoğraflarınızı yerleştireceğiniz çerçeve, belki de sevgilinizin odasını süsleyecek ve de onu ne kadar çok sevdiğinizi hatırlatacaktır. Ayrıca el yapımı yılbaşı tebrik kartları bu hediye için harika bir tamamlayıcı olacak. En güzel duygu ve dileklerinizi bu kart üzerinde sevdiğinize sunabilirsiniz.

Sevgiliye yılbaşı hediyesi İsimli Çerçeve
 

 

 

hazır yılbaşı kartları

Bu harika kartı yapmanın kolaylığı karşısında şaşırabilirsiniz. Salaş fakat göz kamaştıran bu görüntüyü yakalamak için yeşil tonlarında kurdeleler, küçük bir dal parçası, yapıştırıcı ve kâğıtlara ihtiyacınız var o kadar. Öncelikle kartınızı hazır etmeniz gerek. Bunun için hazır olarak satılan kartları tercih edebileceğiniz gibi, kendiniz de renkli ya da baskılı kâğıtlar ile zemini hazırlayabilirsiniz. Ardından ise süsleme aşamasına geçebiliriz. Üç boyutlu yılbaşı kartı yapımı ile ilgili çok şey duymuşsunuzdur. Bu kez ise çok daha iyisini yapıyoruz. Küçük bir dal parçasını çeşitli kurdelelerimiz ile süslüyoruz. Öncelikle görseldeki gibi düğümler yapmak gerek. Ardından ise bir ağaç silueti oluşturacak şekilde üstten başlayarak dardan genişe doğru kesebiliriz. Ağacımızın üst kısmına yerleştireceğimiz yıldızı ise taş, boncuk ya da sim gibi çeşitli ışıltılı malzemeler ile süsleyebiliriz. Son olarak minik bir mesaj yazmak kalıyor. Görseldeki gibi kâğıdı kurdele şeklinde keserek bir yazı zemini oluşturabileceğimiz gibi, doğrudan kart üzerine de yazı yazabiliriz. İç kısma gelecek olan mesaj ise tamamen sizin duygu ve düşüncelerinize bağlı olarak şekillenecektir. Yılbaşı kartpostalı nasıl yapılır diye soranlar için cevap işte bu kadar basit!

 

 

Yeni Yıl Hediyesi Shot Bardak Seti

Yeni Yıl Hediyesi Shot Bardak Seti
Yeni Yıl Hediyesi Shot Bardak Seti

Yeni Yıl Hediyesi Shot Bardak Seti

Değer verdiğiniz kişileri, bu şık hediye ile şaşırtabilirsiniz. Tasarımı, kişiye özel detayları ile göz kamaştıran hediyeniz, en eğlenceli kutlamaların da bir parçası olacaktır. Sipariş verirken isim ve mesaj gibi detayları eksiksiz olarak iletmeniz yeterli. Yılbaşı kartı nasıl yapılır sorusunun cevabı olarak size sunduğumuz seçenekleri de incelediğinize göre hediyenizi özel bir kart ile destekleyebilirsiniz. Belki ebeveynlerinize beki de arkadaşlarınıza bu tip bir sürpriz yapabilirsiniz.

Yeni Yıl Hediyesi Shot Bardak Seti
 

Kişiye Özel Tuğra Kalem Anahtarlık Seti

Kişiye Özel Tuğra Kalem Anahtarlık Seti
Kişiye Özel Tuğra Kalem Anahtarlık Seti

Kişiye Özel Tuğra Kalem Anahtarlık Seti

Osmanlı İmparatorluğu tutkunu olan tanındıklarınızı, yeni bir yıla girerken bu özel hediye ile sevindirmeye ne dersiniz? Osmanlı Sultanlarının imzası olan tuğranın süslediği anahtarlık ve kalem, oldukça özel birer hediye olacaktır. Seçiminiz ile sevdiklerinizin yeni yıla oldukça mutlu bir şekilde girmesini sağlayabilirsiniz. İsim detayı ile kişiye özel bir hal alan seçiminiz eşsiz bir hediye haline geliyor. Sizce de harika değil mi?

Kişiye Özel Tuğra Kalem Anahtarlık Seti
 

Arkadaşa Yılbaşı Hediyesi Kitap

Arkadaşa Yılbaşı Hediyesi Kitap
Arkadaşa Yılbaşı Hediyesi Kitap

Arkadaşa Yılbaşı Hediyesi Kitap

Yeni bir yıla başlarken, en yakın arkadaşınızı duygulandıracak bir hediyeye ne dersiniz? Size özel arkadaşlığınızı anlatan bir kitap harika olmaz mı? Her sayfası özel çizimler ile süslenip, anlamlı sözler ile kıymetli hale getirilmiş olan kitap, arkadaşınızı duygulandıracak ve de arkadaşlığınızı pekiştirecektir. Siz de dostunuzu bu hediye ile mutlu edebilirsiniz. Yeni yıla çok daha güzel bir arkadaşlık ile başlayabilirsiniz.

Arkadaşa Yılbaşı Hediyesi Kitap
 

Check Also

anneler günü hediyeleri

Anneler Günü Hediyesi | Anne Tasarımlı En Güzel Hediyeler

Dikkatinizi Çekebilir: Anneler Günü Hediyeleri Anneler günü hediyesi almak için geç kalmadan güzel seçenekleri değerlendirmeli …

Bir yorum

Bir cevap yazın