Anasayfa / Hediye Fabrikası Blog / Evde Yapabileceğiniz El Yapımı Doğum Günü Hediyeleri
El Yapımı Doğum Günü Hediyeleri

Evde Yapabileceğiniz El Yapımı Doğum Günü Hediyeleri

El Yapımı Doğum Günü Hediyeleri

Etrafımızdakiler, bizim varlığımızın sebebi, mutluluğumuzun ortağı ve hayatımızın anlamıdır. Belki çok da farkına varmamışızdır bugüne kadar ama bizi biz yapan dostlarımız, arkadaşlarımız, sevdiklerimiz, en başta da ailemizdir. Bu yüzden de onları kıymetini bilmek, yaşamımızdaki yerini görmek çok önemli. Sevdiklerinize verdiğiniz değeri, anlamı, beslediğiniz sevgiyi anlatmanın en güzel yolu ile hediyeleşmek olacaktır. Tarihin en eski dönemlerinden beri insanlar sevgisini bu şekilde göstermiştir. En kıymetlisini hediye ederek başlamıştır insanların hediyeleşmesi ve bugüne gelindiğinde ise hediyeleşme için pek çok sebebimiz olduğunu görüyoruz. Bunların en güzeli ise doğum günleridir. Birinin yaşamınızdaki varlığına teşekkür etmektir doğum günü hediyesi almak. E diğer taraftan birini mutlu etmenin, ona kendisini özel hissettirmenin en güzel ve en kolay yolu da el emeğini, zamanını hediye etmektir. Kısacası, el emeği bir hediyenin yerini hiçbir şey tutmaz. Yoğun yaşam temposunda insanların zamanını bir başkasına ayırması ne kadar da kıymetlidir. Buradan da anlıyoruz ki doğum günü hediyeleri el yapımı olmalı ve gerçek sevgi özel hediyeler ile ifade edilmeli. “Peki, nasıl?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Çok kolay bir şekilde çok özel hediyeler hazırlamak mümkün. Doğum günü hediyeleri yapımı üzerine hazırladığımız yazımız, size pek çok öneriyi bir arada sunuyor. Doğum günü hediyesi el yapımı olduğunda ne kadar çok anlam taşıyor, ne kadar kıymetli oluyor öğrendiğimize göre hemen hediye yapımı aşamasına geçelim mi? Hadi, hep birlikte bakalım, en güzel doğum günü hediyesi nedir, en güzel el yapımı hediyeler nasıl yapılır?

Dikkatinizi Çekebilir ► Doğum Günü Hediyeleri

 

 

1 – Küçük bir ceviz kabuğu

Kolyeler bayanlar için en doğu hediye seçenekleridir. Hatta arkadaşa doğum günü hediyesi arayanlar bunun en güzel örneklerini burada bulabilirler. Yani hediye hazırlığınızın ilk aşaması, güzel bir kolye seçmek olacaktır. Annenize, sevgilinize, arkadaşınıza ya da kız kardeşinize bu sürprizi yapabilirsiniz. Kolye seçiminden sonra ise işin el yapımı kısmı devreye giriyor ve güzel bir ceviz kabuğuna ihtiyacımız oluyor. Siz yine de aksiliklere karşın birden fazla ceviz bulundurun elinizin altında. Ceviz kabuğunuz dağıtmadan, dikey hat boyunca açmanız çok önemli. Çünkü doğal ve şık görünümlü bir hediye kutusu hazırlıyoruz şuan. Bıçak ve benzeri bir aleti dikey hatta batırıp, kanırtarak kolayca açabilirsiniz. Cevizin içini çıkarıp, diğer parçaları da temizlediğinizde ise kutunuz hazır sayılabilir. Doğum günü hediyesi yapımı aslında bir külfet değil, aksine çok eğlenceli bir süreçtir. Bu süreci yaşıyor olmak bile çok büyük bir şans. Bunun bilincinde olarak hediyemizin hazırlığına devam ederken, ceviz kabuklarının içini simli bir tabaka ile kaplıyoruz. Tutkal ya da yapıştırıcı sürüp, üzerine dökeceğiniz simler güzel bir sonuç verecektir. Siz dilerseniz, doğrudan akrilik boya ile boyayabilir, hatta bu iş için oje bile kullanabilirsiniz. Ne de olsa yaratıcılıkta sınır yok. Doğum günü için el yapımı hediyeler hazırlamak demek, kişiye özel bir hediye ortaya çıkarmak demektir ve hediyenizin detayları ancak sizin kararlarınız ile belirlenir. Ceviz kabuklarınız da hazır olduğuna göre kolyeyi bu kabuklar içine yerleştirebilirsiniz. Yalnız çizilmemesi darbe almaması için pamuk ya da keçe gibi yumuşak ve koruyucu bir malzemeye sarmanız doğru olacaktır. Hediyenizin duruşu da daha şık olur hem. Ardından ise iki kabuğu birbirine kapatıp, kabukları bir kurdele yardımı ile bağlayabilirsiniz. İşte çok özel hediyeniz hazır. Sevdiklerinizin bir ceviz hediye edilmesi karşısında yaşayacağı şaşkınlık ise görülmeye değer olacak. Hazırsanız, siz de hemen bu şaşırtıcı hediye için çalışmalara başlayabilirsiniz. Üstelik çok da uzun bir zaman harcamanız gerekmeyecek. Doğum günü hediye yapımı işte bu kadar kolay ve kısa sürede mümkün olabiliyor.

el yapımı doğum günü hediyesi

 

El Yapımı Kişiye Özel Tavla

El Yapımı Kişiye Özel Tavla
El Yapımı Kişiye Özel Tavla

El Yapımı Kişiye Özel Tavla

El yapımı hediyeler kadar kıymetli olan kişiye özel hediyelerin en kıymetli seçeneklerinden biri olan tavla, hele de tavla tutkunları için eşsiz bir hediye olacaktır. Hediyenin şıklığı, isim detayı ve ekleyeceğiniz uzun doğum günü mesajları arkadaşa yapılacak güzel bir sürprizi hazırlayacaktır. Tavlanın hem üstünde hem de içinde yer alan isim, tarih ve de özel mesaj, unutulmaz bir doğum günü sürprizini inşa edecek. Sizin ise bunun için yapmanız gereken sadece sipariş vermek.

El Yapımı Kişiye Özel Tavla
 

Kişiye Özel USB Kalem Kartvizitlik Seti

Kişiye Özel USB Kalem Kartvizitlik Seti
Kişiye Özel USB Kalem Kartvizitlik Seti

Kişiye Özel USB Kalem Kartvizitlik Seti

Kişiye özel hediye tercih edecek olanlar için en dikkat çekici ürünlerden biri olan bu set, özellikle ofis çalışanları için doğru bir seçim olacaktır. Yakın arkadaşa doğum günü mesajı ile birlikte çok özel ve de çok kıymetli bir sürpriz yapmak, bu set ile birlikte mümkün. Her bir parçanın üzerinde isim yazıyor olması ise iş yaşamında daha dikkat çekici olunmasını sağlayacak, hoş birer detaydır. Sevdiklerinizi bu set ile mutlu edebilirsiniz.

Kişiye Özel USB Kalem Kartvizitlik Seti
 

 

 

2 – Kalbin duvarlarını süslesin

Dekor ürünleri en çok tercih edilen hediye seçenekleridir. Ancak mağazalarda satılan klasik ve de sıradan dekor ürünleri yerine, daha özel seçimler yapmak mümkün. Özel seçim yapmak isteyenler, ya kişiye özel yani isme özel hazırlanan bir dekor ürününü tercih etmeli ya da el yapımı doğum günü hediyeleri nasıl yapılır araştırmaya başlamalı. Çok uzun bir araştırmaya girmenize ise gerek yok. Bizim sizler için derlediğimiz en özel öneriler devam ediyor. Biraz el becerisi olanlar için harika ve de çok kolay bir seçeneği paylaşıyoruz sizler ile. Bunun için bir ahşap tahta parçasına ihtiyacınız var. Yeni ve ışıl ışıl bir parça tercih edebileceğiniz gibi, eski, kullanılmış bir parça da tercih edebilirsiniz. Malum eski ve kullanılmış olanlar, hem rustik hem de vintage hali ile son zamanlarda daha çok beğeni alıyor. Buna karşın siz yeni ve doğal görünümü ile göz kamaştıran bir ahşap plaka da tercih edebilir ve boyalar ile eskitme yapabilirsiniz. Seçim tamamen sizin… Hazırladığınız plaka üzerine, kalp şeklinde kâğıt şablonlar yerleştirerek, kompozisyonunuzu oluşturunuz. Görseldeki gibi sıralı 3 kalp hiç de fena olmaz mesela. El yapımı doğum günü hediyesi hazırlamanın keyifli yanı ise başlıyor. Küçük çiviler alarak, kalp şekli boyunca bu çivileri tahta üzerine çakmalısınız. Göz kararı belli aralıklar gözetmeli, çok geniş aralıklar bırakmamalısınız. Ayrıca kâğıt kalp şablonunun sabit durması için bant kullanabilirsiniz. Çivileri tahta üzerine kalp şeklinde çaktıktan sonra, birbiri ile uyumunu da gözeteceğiniz 3 renk ip ihtiyacınız olacak. El yapımı doğum günü sürprizleri hazırlarken eğlenebileceğinizi de bu noktada keşfedebilirsiniz. İpin ucunu bir çiviye düğümleyip sabitledikten sonra, diğerleri arasında karışık olarak dolandırdığınızda, görseldeki gibi sevimli kalpler oluşturacaksınız. 3 farklı renk kalp ile birlikte, bu tahta parçası, şık bir dekor ürünü haline gelecek. İstediğiniz büyüklüğü tercih edebilir ve istediğiniz renkleri de tercih edebilirsiniz. El yapımı kolay doğum günü hediyeleri arıyorsanız, evet bu pano doğru bir seçim olabilir. Çünkü çok zaman alıcı bir iş olmayacaktır.

kendin yap doğum günü hediyesi

 

Kişiye Özel Doğum Günü Hediyesi Mutfak Önlüğü

Kişiye Özel Doğum Günü Hediyesi Mutfak Önlüğü
Kişiye Özel Doğum Günü Hediyesi Mutfak Önlüğü

Kişiye Özel Doğum Günü Hediyesi Mutfak Önlüğü

Sadece sevgili değil, eşe dosta arkadaşa da harika bir hediye olabilecek olan bu mutfak önlüğü, evinin aşçısı olanlar için tasarlanmıştır. Kırmızı ve de siyah renkleri mevcut olan ürün üzerine siz de notunuzu yazdırıp, çevrenizdekileri sevindirebilirsiniz. Doğum günü hediyeleri el yapımı olduğunda son derece mutluluk vericidir ama bu tür kişisel hediyeleri de unutmamak gerek. Zamanı olmayanlar için de ideal bir seçim olan tasarıma kolayca ulaşabilirsiniz. Mutfak aşkını ortaya çıkaracak olan tasarım için birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli.

Kişiye Özel Doğum Günü Hediyesi Mutfak Önlüğü
 

 

3 – Banyo tuzu ile huzur ve keyif hediye edin

Kim yalnız kalmaya, keyif yapmaya, kafasını dinlemeye ve biraz olsun huzur duymaya ihtiyaç duymuyor ki? Ancak günümüzün yoğum çalışma temposu, yoğun günlük yaşamı bu tür keyiflere pek fırsat vermiyor. Siz ise sevdiklerinize bu tür bir keyfi armağan edebilirsiniz. Ev yapımı, huzur ve mutluluk dolu banyo tuzu yapmak çok kolay! Bunun için sadece birkaç malzemeye ve biraz da süsleme malzemesine ihtiyacınız var. En yakın arkadaşa doğum günü hediyesi el yapımı olacaksa, kesinlikle seçiminiz bu yönde olmalı. Uzatmadan malzemelere geçelim mi? Öncelikle günümüzde bulmanın çok da kolay olduğu himalaya tuzuna ihtiyacımız var. Bunun yanı sıra cilde faydaları ile bilinen, özellikle İngilizlerin çokça tercih ettiği Epson tuz ya da Kosher tuz da eklenebilir. Bu biraz da sizin tercihinize kalmış. Diğer taraftan aroma yağına ihtiyacınız olacak. İstediğiniz aromayı tercih edebilirsiniz. Lavantanın rahatlatıcı etkisini unutmamak gerek. Buna dayanarak biraz da kuru lavanta kullanacağız. Bu sayede banyo keyfi daha da güzel olacak. Tüm malzemeleri derlediyseniz yapım aşamasına geçebiliriz. Yapımı son derece kolay olan bu hediye, hem farklı bir sürpriz olacak, hem de keyif verici bir hediye olacak. Ev yapımı doğum günü hediyeleri arasında da özel bir seçenek olarak değerlendirildiğini söyleyebiliriz. Banyo tuzunu hazırlarken ise aromatik yağ dışında, tüm malzemeyi bir kaba alıp karıştırarak işe başlıyoruz. Lavanta kurularının tuz taneleri arasındaki güzel görünümü gözünüzden kaçmayacaktır. Karışım hazır olduktan sonra ise aromatik yağımızı ekleyebiliriz. Göz kararı ama kesinlikle çok fazla olmamalı. Sadece birkaç damla bile yeterli olabilir. Bu yüzden aşamalı olarak damlatmak, 1 – 2 damladan sonra karıştırıp gerekirse eklemek doğru olacaktır. Tuzunuzun rengi ve kokusu ağırlaştıkça doğru yoldasınız demektir. Rengi ve kokusu tamamsa, hediyeniz de tamam demektir. Güzel bir cam kavanoz, üzerine yapılan küçük süslemeler ve de anlamlı bir not ise hediyenizi sunuma hazır hale getirecektir. En güzel doğum günü mesajları arkadaşa hediye ile birlikte iletilebilir. Bunun için notlara çok önem veriyoruz.

el yapımı hediyeler

Doğum Günü Hediyesi Allah Muhammed Yazılı Gümüş Kolye

Doğum Günü Hediyesi Allah Muhammed Yazılı Gümüş Kolye
Doğum Günü Hediyesi Allah Muhammed Yazılı Gümüş Kolye

Doğum Günü Hediyesi Allah Muhammed Yazılı Gümüş Kolye

Şıklığı ile tasarımı ile dikkat çeken, kalitesi ile de göz kamaştıran bu kolye, bayanlar için en güzel hediyelerden biridir. Zirkon taşlar ile süslenmiş olan tasarım, doğum günü hediyesi olarak tercih edilebileceği gibi sevgililer günü ve benzeri özel günleri de taçlandırabilir. Doğum günü hediyeleri yapımı sizin için yorucu ya da zaman alıcı olacaksa, el becerim hiç yok diyorsanız, kolayca bu ürünü sipariş edebilirsiniz. Sürpriz yaparak çevremizdekileri mutlu etmek bu kadar basit…

Doğum Günü Hediyesi Allah Muhammed Yazılı Gümüş Kolye
 

 

4 – Sevginizi broşlar anlatsın

Böylesine sevimli broşlar hazırlamanın ne kadar kolay olduğunu biliyor musunuz? Bunları hazırlamak için biraz çizim becerisi, 1 – 2 sayfa küçülen kâğıt, boya kalemleri ve de fırına ihtiyacınız var. Bu kadar kolay! Küçülen kâğıt, son zamanlarda dikkat çeken, çokça kullanımını gördüğümüz bir ürün. Hobi marketlerde, kırtasiyelerde ya da internette rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu kâğıtları, normal bir kağıt gibi çizim amaçlı kullanabiliyorsunuz. Kuru boyalarınız ile harikalar yaratabilirsiniz. Beli hediye sahibinin kedi sevgisini yansıtırsınız, belki aşkınızı anlatan bir kalp çizersiniz, belki de ismini ya da baş harfini kullanırsınız. Seçimde yaratıcılık da sizin! Kuru boya ile çizim yaptıktan sonra dış hatları siyah bir boya ile belirginleştirmeniz önemli. Daha sonra ise bu çerçeve dışından ya da üzerinden tasarımınızı kesmeniz gerekiyor. En iyi arkadaşa doğum günü mesajları verilebilecek olan bu şık tasarım, kısa bir fırınlama işleminden sonra hazır olacak. Çiziminizi, folyo ile kaplanmış bir tepsi üzerine koymalı ve 175 dereceye kadar ısınmış olan fırına sokmalısınız. Kâğıdın küçülmeye başladığını ve kendiliğinden düzleştiğini göreceksiniz ama bu yeterli bir düzleşme olmadığından, küçülür küçülmez, elinizi yakmamaya özen göstererek broşu fırından almalı ve sert bir yüzeye koymalısınız. Üzerine de yine kitap gibi düz ve sert bir cisim koymalı ve düz şeklini korumasını sağlamalısınız. Eğer bu düzlüğü vermediyseniz yeniden fırında ısıtıp aynı işlemi yapabilirsiniz. Broşunuz hazır olduğuna göre, arkasına bir broş iğnesi yapıştırmanız yeterli. Broş kullanıma hazır, hem de özel tasarım… Sevdiklerinize ilginç doğum günü hediyeleri vermek için doğru yerdesiniz. İster isme özel bir hediye satın alın, isterseniz de el emeği bir tasarım ile mutluluk verin. En yakın arkadaşa doğum günü mesajı da bu hediyeye eklenebilir ve unutulmaz bir kutlama gerçekleştirilebilir.

 

dogum gunu hediye fikirleri el yapimi

 

Sporcu Arkadaşa Hediye İsim Yazılı Havlu

Sporcu Arkadaşa Hediye İsim Yazılı Havlu
Sporcu Arkadaşa Hediye İsim Yazılı Havlu

Sporcu Arkadaşa Hediye İsim Yazılı Havlu

Spor yapan dostlarınızı, böylesine güzel kişisel tasarımlar ile mutlu edebilir ve onları bu konuda destekleyebilirsiniz. Onlar için sporu daha da keyifli kılmak mümkün. Renk seçenekleri de mevcut olan havlular, kalitesi ile de dikkatleri çekiyor. Yani kullanışlılık vadediyor. Doğum günü hediyesi el yapımı olduğunda vereceği mutluluk kadar, bu tür özel tasarımlar ile de mutluluk verecektir. Üstelik sipariş vermek sadece birkaç dakikalık bir iş… Zaman kaybetmeden sipariş verebilir ve kutlamaya hazırlanabilirsiniz.

Sporcu Arkadaşa Hediye İsim Yazılı Havlu
 

 

 

5 – Emoji yastık sevimliliği

Esprili doğum günü mesajları ve esprili doğum günü hediyelerinin vereceği keyif malum… Bu yüzden esprili seçimler, özellikle arkadaşlara doğum günü hediyesi aranıyorsa harika olacaktır. Üstelik kankaya doğum günü mesajı uzun olmak zorunda değildir ama hediyesinin böyle farklı ve keyifli olması adeta bir gerekliliktir. Lafı uzatmadan hemen bu sevili yastığın yapımına geçelim. Bunun için kare şeklinde bir yastık kılığına ihtiyacını var. Bunu dilerseniz hazır olarak satın alabilir, dilerseniz de kendiniz dikebilirsiniz. Siyah, pembe ve beyaz renklerde alacağınız keçeler, makas ve de yapıştırıcı ise hediyenizi hazırlamanız için yeterli. Siyah keçeden keseceğiniz iki adet yuvarlağı, göz olmak üzere yastık üzerine yapıştırınız. Beyaz yuvarlakları ise bunların içine yerleştirip, yine yapıştırabilirsiniz. Bunun için silikon yapıştırıcı uygun olacaktır. Siyah keçeden keseceğiniz bir 3 rakamı yan çevirdiğinizde, görseldeki gibi ağız şekli oluşturmuş olacaksınız ve son olarak da pembe yuvarlaklar, yanakları ortaya çıkaracak. Böylece sevimli bir dekor ürünü ortaya çıkarabileceksiniz. Unutmayın ki güzel doğum günü mesajları arkadaşa sürpriz yapmanın olmazsa olmazıdır.

el yapımı hediye yastık

 

Biz İyi Arkadaşız Hediye Kitap

Biz İyi Arkadaşız Hediye Kitap
Biz İyi Arkadaşız Hediye Kitap

Biz İyi Arkadaşız Hediye Kitap

En iyi arkadaşlara özel bir hediye… Size ve arkadaşlığınıza özel bir kitap… Eşsiz çizimler ile süslenmiş olan bu kitap, oldukça kaliteli bir niteliğe ve özel bir tasarıma sahip. Bunun yanı sıra içerisinde oldukça kıymetli sözler görebilirsiniz. Arkadaşınızı duygulandıracak olan bu hediye, en yakın arkadaşa doğum günü mesajı ile birlikte sunulabilir. Şaşırtıcı bir seçim olduğu kadar da özel oluşu gözlerden kaçmayacak, geleceğe muhteşem bir anı olarak kalacaktır. Gelecekte de dostluğunuzu hatırlatacak olan hediyeye kolayca ulaşabilirsiniz.

Biz İyi Arkadaşız Hediye Kitap
 

Check Also

anneler günü hediyeleri

Anneler Günü Hediyesi | Anne Tasarımlı En Güzel Hediyeler

Dikkatinizi Çekebilir: Anneler Günü Hediyeleri Anneler günü hediyesi almak için geç kalmadan güzel seçenekleri değerlendirmeli …

Bir cevap yazın