Anasayfa / Hediye Fabrikası Blog / Doğum Günü Kartları – En İyi 30 Doğum Günü Kutlama Kartı
doğum günü kartları

Doğum Günü Kartları – En İyi 30 Doğum Günü Kutlama Kartı

Doğum günü ne de özel bir gün. Sevdiklerimizin doğduğu günü kutlamak bizim için önemli ve keyifli bir iş olacaktır. Onların varlığına şükrettiğimiz ve kendimizi şanslı hissettiğimiz bir gün olarak değerlendirebiliriz bu zamanları. Doğum günü hediyeleri ise işin en eğlenceli kısmı… Birbirinden özel hediyeler seçmek, sevdiklerimizi şaşırtmak, kutlamaların yıldızı olmak doğum günü kutlamayı da son derece eğlenceli hale getiriyor. Üstelik sevdiğimiz insanlar ile bir araya gelmemiz, onlara verdiğimiz değeri göstermemiz için de güzel bir sebep olduğunu söyleyebiliriz. Bazen ise hediyelerimizi doğum günü kartları ile süsler, duygularımızı bu kart ile iletmek isteriz. Belki de uzakta olan yakınlarımıza doğum günü armağanı olarak güzel bir kart göndermek isteriz. İşte bu düşünceye sahip olanlar için önerileri bir araya getiriyoruz bu kez. Küçükten büyüğe herkesin severek kutladığı bu özel günleri, doğum günü kutlama kartları ile daha da keyifli hale getiriyoruz. Üstelik isterseniz doğum günü kartları nasıl yapılır öğrenebilir, el emeğiniz ile çok değerli bir kart ortaya çıkarabilirsiniz. Sevenleriniz için en kıymetli hediye bu tasarım olacaktır. Çünkü her yaşta insan hatırlanmayı isteyecek ve değer verildiğini görünce de mutlu olacaktır. Birbirinden özel doğum günü hediyeleri önerilerimiz arasından da seçim yaparak sevdiklerinizi unutulmaz bir mutluluğa ulaştırabilirsiniz. El yapımı kart tasarımları için ise hazırsanız yapım aşamasına geçiyoruz. Kendi kart tasarımınızı yapıp, sevgiliniz, arkadaşınız ya da ailenize onları ne kadar çok sevdiğinizi gösterebilirsiniz. Hadi başlıyoruz!

Dikkatinizi Çekebilir ► Doğum Günü Hediyeleri

 

doğum günü kartları

Son derece kolay yapılabilir bir kart tasarımı ile karşı karşıyayız. Bu tasarım için pek de bir resim becerisine sahip olmanız bile gerekmiyor. Sonucun muhteşem olması ise cabası. Bu muhteşem sonuçlara ulaşmak için hemen malzemeleri hazırlamaya başlayabilirsiniz. Öncelikle karta ihtiyacını olacak. Bunun için hazır satılan ve pek çok büyük kırtasiyede bulabileceğiniz kartları da tercih edebilirsiniz, kalınca bir kâğıt ile kendi ölçülerinize göre kart tasarımı ya da yapabilirsiniz. İkiye katlayacağımız kartın ön yüzüne bir doğum günü pastası çizeceğiz, arka yüzüne ise rengârenk bir hediye paketi. Doğum günü tebrik kartı çalışmamız için sulu boya kullanabilir, muhteşem sonuçlar elde edebilirsiniz. Uygun boyutlara sahip bir fırça, bir de kontür yapmak için mürekkepli kalem yeterli. Daha önce sulu boya kullandıysanız bilirsiniz, su ile birlikte canlanan boya muhteşem sonuçlar yaratır. Siz de renklerinizi seçerek, görseldeki gibi renkli çizgiler çekerek işe başlamalısınız. Ardından ise mürekkepli kalem ile pastanızın mumlarını çizmeli, minik süslemeler yapmalısınız. Mumların sarı alevini çizmeyi unutmayın sakın. Aynı şekilde kartın arkasına da renkli şeritler çizerek sona doğru geliyoruz. Burada da bir hediye paketi figürü oluşturacağımız için mürekkepli kalem ile paketin kurdelelerini çizmek yeterli olacak. Hem renkli, hem eğlenceli, hem sevimli hem de çok farklı bir kutlama kartı hazırlamak işte bu kadar kolay. Doğum günü kartı sözleri seçerek ve kartınızın içerisine yazarak ise sürprizinizi tamamlamış olacaksınız.

doğum günü kartı

Doğum günü demek kutlama demektir, doğum günü demek sevgi demektir ve doğum günü demek küçük büyük herkes için hediye demektir. Güzel ve düşünülmüş hediyeler ile kutlanan doğum günleri, insana yaşamın değerini hatırlatan son derece önemli zamanlar. Bu özel kutlamaları sevginiz ve de emeğiniz ile değerli hale getirmek için hediyelerinizin yanına sevimli birer doğum günü kartı eklemelisiniz. Uzakta olan sevdikleriniz için ise hazırladığınız kartları gönderebilir ve onları şaşırtırken mutluluk gözyaşlarına boğabilirsiniz. Size doğum günü kartları yapımı ile ilgili vereceğimiz tüyolardan biri ise sıradaki kartımızda saklı. Doğum günü demek hediye demek olduğu için, bu kart tasarımında da hediye paketlerini kullanıyoruz. Boyutlu bir görünüme sahip olan hediye paketlerini yapmak ise çok kolay… Renkli kâğıtlar, yapıştırıcı bir de kurdeleye ihtiyacımız var. Hediye paketi olarak kare ve dikdörtgen şekilli kâğıtlar kesmemiz gerekiyor. Bunları görselde gördüğünüz üzere üst üste yapıştırmalısınız. Boyut kazandırmak için kalın çift taraflı bantları kullanabilirsiniz. Son olarak ise kurdeleyi hediye paketleri üzerine düz bir şerit olarak yapıştırmanız ve üzerine de minik bir fiyonk kondurmanız yeterli. Kutlama kartı içerisine yazacağınız mesajlar ile birlikte sürpriziniz hazır olacak. Doğum günü kartı hazırlama programı gibi teknolojik imkânlardan da faydalanabilirsiniz ancak bu tür bir kart el emeği olacağı için, yapımı da daha eğlenceli olduğundan daha ideal bir seçim olacaktır.  Bu işlemin ardından hediye seçimlerinizi tamamlamanız ise çok önemli. Erkeğe hediye seçmek zor oluyor, bayanlar için ise seçici olmak gerekiyor diyorsanız ve de hediye seçme konusunda zorlanıyorsanız, önerilerimizi takip edebilirsiniz.

Doğum günü kartları

Minik kutlama flamaları ile süslü ve de eğlenceli bir kutlama kartı hazırlayabiliriz. Doğum günü e kart ve benzeri şekillerde de kutlanabilir belki ama eski tip, emek verilerek hazırlanan bir kutlama kartının değeri çok daha fazla olacaktır. Üstelik doğum günü kutlama kartları yapmak aslında çok kolay. Bunun güzel bir örneği olarak karşımıza çıkan minik flamalı model için birkaç renkli kâğıt ve bir de yapıştırıcıya ihtiyacınız olacak. Renkli kâğıtlardan minik üçgenler keserek işe başlayabilirsiniz. İkizkenarları diğerine nazaran daha uzun olan üçgenler kestiğinizde, görseldeki gibi hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu üçgenleri hazırladıktan sonra ise öncelikle bir kalem kullanarak flamaların izleyeceği çizgiyi çizmelisiniz. Tek sıra mı yoksa iki sıra mı ya da daha fazlası mı olacak? Kalem ile belli belirsiz olarak çizeceğiniz hat, daha güzel sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Minik üçgenleri bu hatlar üzerine yapıştırarak ise kartınızı hızlıca tamamlayabilirsiniz. Ancak sonra olarak kartınızın içini doldurmanız gerek. İsterseniz görseldeki gibi kart üzerine bir mesaj, not ya da isim yazabilirsiniz. Kart içerisine yazılacaklar ise çok önemli. Doğum günü kartı sözleri önerilerimizden faydalanabileceğiniz gibi, erkeğe ve bayana hediye önerilerimizi de değerlendirebilirsiniz. Bu öneriler ışığında hediye seçmek de kutlama yapmak da sizin için çok kolay olacak.

doğu günü kartları

Duvarlarınız için renk seçerken kullandığınız renk kartelalarının güzel bir süsleme malzemesi olabileceğini düşündünüz mü hiç? Elbette bunun için farklı malzemeler de kullanabilirsiniz ve farklı kâğıtları tercih edebilirsiniz ancak renk kartelalarının kalın ve kaliteli kâğıtlar olması ile renk tonlarının muhteşemliği sizin için de muhteşem sonuçlar yaratacaktır. Bunun için bir de görseldeki gibi şekilli bir kesici alet kullanabilirsiniz. Diğer taraftan el becerinizi de kullanmanız mümkün. Sizin de görseldeki gibi kalp şekillerini kullanacağınızı düşünürsek, dikiş ile renkli kalpler sıralayabilirsiniz kutlama kartınız üzerine. Bunları yapıştırıcı ile de sabitlemeniz mümkün. Bir de kalplere eşlik edecek güzel kelimeler seçebilir ya da küçük notlar iliştirebilirsiniz. Kart içerisine yazacaklarınız ise çok önemli. Güzel bir kutlama mesajı ile en güzel hediyeden daha kıymetli bir sürpriz yapabilirsiniz. Doğum günü kartı hazırlama programı ile de güzel sonuçlar elde etmeniz mümkün ama el emeğinizi değerlendirmek istediğinizde bu minik kalpler sizin için güzel bir seçenek olacaktır. Diğer taraftan güzel kartları güzel sözler ile doldurmak gerekir. Yani birbirinden özel cümleler, duygulandıran kelimeler ile kartları doldurmalı, böylece duygu dolu sürprizler yapmalısınız. Bunun için işinizi kolaylaştırıyor ve size birbirinden güzel kutlama sözleri öneriyoruz. İşte kartınıza yazabileceğiniz birbirinden güzel ve anlamlı doğum günü kutlama sözleri…

 • İyi ki doğdun ve iyi ki yanımdasın. Ey can, sen varlığınla etrafını aydınlatansın. Doğum günün kutlu olsun…

doğum günü kartları

 • Dedim, diyorum ve sonsuza kadar da diyeceğim. Seni çok seviyorum. Doğum günün kutlu olsun…

doğum günü kartları

Doğum Günün Kutlu Olsun Harf Çikolata

Doğum Günün Kutlu Olsun Harf Çikolata

Doğum Günün Kutlu Olsun Harf Çikolata

Doğum günü kutlamalarının en güzel aracısı olan çikolatalar, doğum günlerine özel bir tasarım ile bu paket içerisinde yer alıyor. Doğum günü kartları nasıl yapılır öğrendiğinize göre, kartın yanına bu çikolataları alarak, son derece anlamlı bir sürpriz yapabilirsiniz. Son derece lezzetli çikolatalardan oluşan paket, romantik bir kutlama için de cazip olacaktır. Bu yüzden duygularınızı anlattığınız doğum günü kartının yanına bu çikolataları da ekleyebilirsiniz.

Doğum Günün Kutlu Olsun Harf Çikolata
 

Doğum Günün Kutlu Olsun Harf Çikolata

 • Kalbin hangi güzel dilek için çarpıyorsa, gözlerin her gün kimi görmek istiyorsa, yeni yaşın sana hepsini getirsin. Güzel günlerin seni beklediğine eminim. İyi ki varsın…

doğum günü kartları

 • Yılların sormadığı, yolların yormadığı, dostların unutmadığı bir ömür diliyorum sana. Güzellikler peşini bırakmasın, tüm dileklerin bir bir gerçek olsun ve seni çepeçevre saran sevgim, sevginle büyüsün… Nice güzel yaşlar diliyorum.

doğum günü kartları

 • Yaşa, sev, gül, ye, iş, gez ve aşka olan bağlılığını yitirme. Bütün bunların eksik olmadığı bir hayat diliyorum senin için. Yaşın kaç olursa olsun sahip olduklarının kıymetini bil. Her yeni yaşının senin için çok daha sevgi ve mutluluk dolu olması dileklerimle…

doğum günü kartları

Doğum Günü Hediyesi Power Bank Ve Şarj Kablosu Seti

Doğum Günü Hediyesi Power Bank Ve Şarj Kablosu Seti

Doğum Günü Hediyesi Power Bank Ve Şarj Kablosu Seti

Günümüzün teknolojisinde en çok ihtiyaç duyulanlar Power Bank ve şarj kablosu oluyor. Bunun yanı sıra bir takım oluşturacak olan anahtarlık, şık bir hediye setinin ortaya çıkmasını sağlıyor. Siz de doğum günü hediyesi seçerken, kullanışlılık ve de farklılık hedefliyorsanız, seçiminiz bu setten yana olmalıdır. Üstelik kişiye özel bir hediye olarak hazırlanabiliyor. Yani kişinin ismini hediyenizin üzerine yazdırabilirsiniz. Sizce de harika fikir değil mi?

Doğum Günü Hediyesi Power Bank Ve Şarj Kablosu Seti
 

Doğum Günü Hediyesi Power Bank Ve Şarj Kablosu Seti

 • Doğum günün kutlu olsun arkadaşım. Yarının bugününden çok daha güzel olsun. Hayal ettiklerinin gerçek olacağına dair inancım tam. İyi ki doğdun!

doğum günü kartları

 • Dalgalar vuruyor sahile, yıldızlar ise yansıyor mavilik üzerine. Bense gözlerini görüyorum bu yansımada… Seni seviyorum aşkım, iyi ki doğdun, iyi ki varsın…

doğum günü kartları

 • Her mum hayatının bir ışığıdır ve yollarını aydınlatır. Pastandaki mumlar da çoğaldıkça sana daha fazla aydınlık, daha fazla bilgelik verecektir. Yeni yaşın, yeni ışığın hayırlı olsun, güzel bir ömür senin olsun.

doğum günü kartları

 • Mutlu olmak için gülmeyi bekleme sevdiğim. Gülmek için yaratılmış gözlere sahipsin. Ben ise gözlerindeki ışıltıda pay edinmek isterim. Her daim yanında olmama izin ver. Yeni yaşın bizim başlangıcımız olsun. Seni seviyorum. İyi ki varsın…

doğum günü kartları

Sevgiliye Doğum Günü Hediyesi Kanvas Tablo

Sevgiliye Doğum Günü Hediyesi Kanvas Tablo

Sevgiliye Doğum Günü Hediyesi Kanvas Tablo

Sevgiliniz için romantik bir doğum günü hediyesi mi arıyorsunuz? O halde doğru seçim romantizm kokan bu tablo olabilir. Fotoğraflarınızı seçim sipariş verirken yüklemeli, ayrıca isimlerinizi ve benzeri bilgilerinizi de iletmelisiniz. Bir de tarih gibi detaylı bilgileri ekleyebilirsiniz. Kısacası çift olarak size özel bir hediye ile karşılaşacaksınız. 7 farklı fotoğrafınızın yer alacağı tablo, ev ya da iş yeri gibi farklı alanlarda oldukça dikkat çekici olacaktır.

Sevgiliye Doğum Günü Hediyesi Kanvas Tablo
 

Sevgiliye Doğum Günü Hediyesi Kanvas Tablo

 • Geçmişe bakan geleceği göremez, geleceği göremeyen ise ilerleyemez. Hayatta her zaman emin adımlar ile ilerle. Doğum günün kutlu olsun, nice mutlu senelere.

doğum günü kartları

 • Hayat öyle bir oyundur ki, ne rolü var, ne sahnesi. Doğum günün kutlu olsun, bu hayat yolculuğunda mutluluk senin olsun.

doğum günü kartları

 • Zaman çok kısa arkadaşım. Göz açıp kapatıncaya kadar geçiyor. Unutma ki herkes aynı hayatta ve herkes yeni yaş alıyor. Aldığın her yaş senin için bir artı, bir bilgelik ve dolayısıyla da mutluluktur. Yeni yaşının tadını çıkar arkadaşım. Ben her zaman yanındayım.

doğum günü kartları

 • Kardeşim doğum günün kutlu olsun. Sen benim yoldaşımsın, kardeşimsin ve her zaman öyle kalacaksın. Yeni yaşın sana mutluluklar getirsin, başarılar versin. Hayal ettiklerinin gerçek olduğu bir ömür senin olsun.

doğum günü kartları

Doğum Günü Hediyesi İsim Yazılı Yastık

Doğum Günü Hediyesi İsim Yazılı Yastık

Doğum Günü Hediyesi İsim Yazılı Yastık

Romantik hediye arayanlar, sevgilisine ya da eşine belki de hoşlandığı kıza hediye alacak olanlar için son derece güzel bir hediye önerisi sunuyoruz. Kalp detayları ile romantizm kokan ürün, isim yazılması ile birlikte kişiye özel bir hal alıyor. Verdiğiniz isimler ile birlikte tasarlanan yastık, en şık ve en göz kamaştırıcı mekânların mimarı olacaktır. Bunun için ise hemen şimdi kolayca sipariş verebilirsiniz. Göz kamaştıran mekânlar yaratmak işte bu kadar kolay.

Sevgiliye Doğum Günü Hediyesi Kanvas Tablo
 

Doğum Günü Hediyesi İsim Yazılı Yastık

 • İnsanın hayata tutunması için geçerli sebeplere sahip olması gerekir. Sen ise benim en büyük sebebimsin. Kardeşimden daha da yakın olsun insan. Evet sen! İyi ki doğdun, iyi ki varlığın ile yüreğimi ısıtıyorsun. Doğum gününü canı gönülden kutluyorum.

doğum günü kartları

 • Eğer bugün yanında olabilseydim, sana sımsıkı sarılır, her yeni yaşında gözlerindeki ışıltının devam etmesini dilerdim ve yanağına da kocaman bir öpücük kondururdum. Doğum günün kutlu olsun…

doğum günü kartları

 • Senin sevginin yeri gönlümde her zaman çok özeldir. Sen ki benim biricik sevgilimsin. Hiçbir sevgi ile kıyaslanamaz sana beslediğim duygular. Seni sevmek ne güzel, ne ayrıcalıklı bir duygu… Nice insanlar gördüm ama senin varlığın bir değil bin insana bedeldir sevgilim. İyi ki doğmuşsun, iyi ki sevgilim olmuş, gönlüme girmişsin.

doğum günü kartları

Doğum Günü Hediyesi Duvar Saati

Doğum Günü Hediyesi Duvar Saati

Doğum Günü Hediyesi Duvar Saati

İsme özel hediye kavramını bir üst seviyeye taşıyan ve hem isme hem de şehre özel bir tasarıma sahip olan saat tasarımı, en güzel mekânların tamamlayıcısı olacaktır. Şık çizimin yanı sıra kişinin ismi, doğum tarihi ve şehri gibi bilgiler de göz kamaştırıyor. Kaliteli ve özel baskı teknikleri kullanılarak ortaya çıkarılan ürün hem evde hem de ofis gibi iş yerlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Bu sayede sevdiklerinizi mutlu etmenin keyfini ise doyasıya çıkarabilirsiniz.

Doğum Günü Hediyesi Duvar Saati
 

Doğum Günü Hediyesi Duvar Saati

 • Zaman çok kısa, her yeni yaşının sana mutluluk getirmesi dileklerim ile doğum gününü kutlarım. Nice güzel senelere…

doğum günü kartları

 • Tonton bir nine olduğunda ve sandalyeye oturup eski günlere daldığında, iyi ki yaşamışım diyeceğin güzellikte bir hayat senin olsun.

doğum günü kartları

 • Sesim güzel olsaydı eğer, sana doğum günü şarkısı söylemek isterdim. Sesim güzel değil belki ama sana ele emeğim ile hazırladığım bu kart sayesinde sevgimi ulaştırmak istedim. Mutlu yıllara, nice güzel senelere…

doğum günü kartları

Doğum Günü Hediyesi Gümüş Kolye

Doğum Günü Hediyesi Gümüş Kolye

Doğum Günü Hediyesi Gümüş Kolye

Bayanların her yaşta gönlünü çalacak olan kolye, her özel günde olduğu gibi doğum günlerinde de güzel bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik parıltılı taşlar ve de kar tanesi şekli ile göz kamaştıran, her ortamda gözleri üzerine çeken tasarım, olayca sipariş edilebiliyor. Gümüş olması ise kalitesini ortaya çıkaran önemli bir detaydır. Hemen şimdi sipariş ederek, doğum günlerinizi taçlandırın ve sevdiklerinizin gönlünde yer edinin.

Doğum Günü Hediyesi Gümüş Kolye
 

Doğum Günü Hediyesi Gümüş Kolye

 • Saatlerdir sana sürpriz yapabilmek için fikir arıyorum ama anladım ki, sevgim ile birlikte hazırladığım kart, sana sevgimi anlatabilecek nitelikte… Seni çok seviyorum ve doğum gününde yanında olduğum için çok mutluyum.

doğum günü kartları

Check Also

anneler günü hediyeleri

Anneler Günü Hediyesi | Anne Tasarımlı En Güzel Hediyeler

Dikkatinizi Çekebilir: Anneler Günü Hediyeleri Anneler günü hediyesi almak için geç kalmadan güzel seçenekleri değerlendirmeli …

Bir cevap yazın