Anasayfa / Hediye Fabrikası Blog / 2019 Burçların Tarihleri – Burç Tarihleri ve Özellikleri
burç tarihleri

2019 Burçların Tarihleri – Burç Tarihleri ve Özellikleri

İnsanlar ikiye ayrılır, “burçlara inananlar ve inanmayanlar”. Kimimiz burç yorumlarını okuruz ve inanırız, kimimiz de tamamen saçmalık olarak görürüz ve okumayız bile. Ama şöyle bir gerçek var ki, astronomi bilimine göre kişinin doğduğu gün gezegenlerin birbirlerine olan açısına göre yükselen ve ay başta olmak üzere bir sürü burç belirlenir ve burç tarihleri de kişinin karakteristik özelliklerini etkiler. Dilerseniz hepsini en baştan bir inceleyelim. Burçlar yaydıkları ışın türlerine göre ateş, hava, su ve toprak olmak üzere dört gruba ayrılırlar. Güneş burcu, kişinin doğduğu anda Güneş’in Zodyak’ta bulunduğu burç, kişinin karakterinin en derin noktalarını ve hayatı boyunca değişmeyecek temel özelliklerini ifade eder.

Ay burcu kişinin zihinsel durumunu ve dışarıya yansıttığı duygusal kişiliğini gösterir. Yükselen burç ise kişinin kendisini nasıl gördüğünü ve hatta bağlantılı olarak başkalarının da o kişiyi nasıl gördüğünü temsil eder, doğum saati sırasında ufuk çizgisinde yükselen burca göre belirlenir. Son olarak alçalan burç, kişinin evliliğinide veya ilişkilerinde partnerinden tutun da ilişkinin uyumuna kadar olan detayları tanımlar, doğum saati sırasında ufuk çizgisinde alçalan burç olarak belirlenir. Yeni burç tarihleri de çok konuşuldu ancak eski bildiğimiz şekildeki tarihlerden bahsedeceğiz, çünkü yeni burç tarihleri eski burçlarla çok alakasız özellikler gösteriyor. Burçlarla ilgili temel bilgiyi verdiğimize göre ve burç tarihleri 2019 ve burç tarihleri ve özellikleri kısmına geçebiliriz.

Koç Burcu : 21 Mart – 20 Nisan

koç burcu tarihleri

Öncü burç, yerinde duramayan kıpır kıpır koçlar! Bu burcun kadınları ve erkekleri hayatlarının her alanında macera arar, yeni şeyler denemek ister ve yeni tatlara her zaman açıktır. Belki de bu enerjileri burç tarihleri Mart ve Nisan olduğu için yüksektir, kim bilir? Her zaman yönetici olmayı hedefleyen koç burcu liderlik özelliği ve savaşçı ruhu sayesinde karşısına çıkan her şeyi mücadele olarak görür, azimli ve hırslı olması da kafasına koyduğunu kolayca elde etmesini sağlar. Özgürlük onlar için her şeyden önemlidir, baskı altında kalmayı ve kendilerini kafes içinde hissetmeyi sonuna kadar reddederler. Cesur ve atılgan olmalarından dolayı girişimci olma potansiyelleri yüksektir, yaratıcı özellikleri sayesinde de farklı fikirlerle şekillendirerek çalıştığı ortamı hem disiplinli hem de eğlenceli bir hale getirir. Yalan söylemekten nefret ederler ve sabırsız özelliklerinden dolayı dobra ve bazen patavatsız olabilirler, heyecanlı ve tutkulu bir hayat onlar için olmazsa olmazdır!

Boğa Burcu : 21 Nisan – 21 Mayıs

boğa burcu tarihleri

Sırada bir diğer yüksek enerjili burç var. Burçların tarihleri ilkbahar aylarında olan enerjik burçlardan bir diğeri de boğa burcu. İnatçılığıyla ünlü bu sıcak bakışlara sahip boğalar iştahlı insanlardır, ancak bu özellikleri onlara gurme özelliğini verir. “Nerede ne yenir?” sorusuna nokta atışı yapan boğa burcu insanları” hayatlarında daha çok monotonluğu tercih eden, riski sevmeyen kişilerdir. Ailelerine fazlasıyla düşkün olurlar ve oldukça güvenilir insanlar olarak bilinirler. Rahat bir hayat tercih ettikleri için de konfor ararlar ve fazlasıyla sabırlı olurlar, bazen aşırı alıngan ve kırılgan tavırlar gösterebilirler. Estetik algıları çok yüksektir, sanata duyarlı olurlar ve aynı zamanda doğal olan bir şeyi çok severler. Zenginlik burcu olarak da tanımlanan boğa burcunun insanları materyalist bir karaktere sahip olurlar, onlar için refah ve lüks önemlidir, konforlu bir hayatın tek yolu maddi rahatlıktan geçer ve bundan dolayı parayı önemserler. Sabit kafalı oldukları için hayatlarında tekdüzeliği ararlar, büyük sürprizler ve değişimler onları asla mutlu etmez.

İkizler Burcu : 22 Mayıs – 22 Haziran

ikizler burcu tarihleri

Pozitiflik denince akla gelen ikizler burcu da burçların tarihleri sayesinde enerjisinden asla kaybetmeyen burçlardan biri! Kıvrak zekası ile yaptığı esprilerle ortamın aranan yüzü, güçlü sezgileriyle adeta bir falcı… Daha önce hiçbir ikizler burcuna fal baktırmasıysanız bu size bir öneri olsun, farkı göreceksiniz! Değişkenliğiyle çevresine çektirdiği kadar kendi de bir o kadar çekiyor inanın. Bir anda kahkahalar atarken kısa süre sonra hüngür hüngür ağlayabilir. İletişimi yüksek ve uyumlu olan ikizler burçları sosyalliklerini kullanacakları işlerde fazlasıyla başarılı olurlar. Oldukça meraklı olan bu burcun insanları maceracı yapısı da eklenince farklı sporlara düşkün olurlar ve özellikle çoğu kişinin cesaret bile edemeyeceği ekstrem sporları yapmak için en önde koşarlar. Çocuksu tavırlarından asla vazgeçmezler, bundan dolayı bazen sorumsuz tavırlar sergileyebilirler. “Şarap gibi” deyimini fazlasıyla hak ederler ve hem enerjileri hem de tavırlarından dolayı her zaman genç kalırlar, yaşlanmayı asla kabul etmezler!

Yengeç Burcu : 23 Haziran – 22 Temmuz

yengeç burcu tarihleri

Burç tarihleri ve özellikleri listemizin 4. sırasında duygusal ve minnoş yengeç burcu var. Anaç tavırlarıyla hepimizin annesi, ağlarken bize eşlik eden sırdaşımız… Sadık ve bir o kadar da korumacı olan yengeç burcunun insanları bazen fazla ilgiye boğabilir. Ama bu hep iyi niyetlerinden gelir çünkü onlar ailelerine ve dostlarına fazlasıyla düşkün olurlar. Evlerine bağlı ve son derece evcimenlerdir, insanları evlerinde ağırlamayı çok severler. Düşünceli ve duyarlı insanlar yengeç burçlarından çıkar. Fazlasıyla hayalperest olurlar ve duygularına göre hareket ettikleri için genelde üzülürler. Buna rağmen hayallerinden asla vazgeçmezler, gerçekleşmeyecek kadar uzak bir ihtimal bile olsa hayal kurmak bile onlara yeter. Bundan dolayı sıkça çocuksu tavırlarda bulunur ve kırılgan davranır. Kırılganlıklarına alınganlık da eklenince duygusal olarak çöküntü yaşarlar, çünkü yengeç burçları da duygularını üst düzeyde yaşayan insanlardır. Buna rağmen kolay kandırılabilir sanmayın sakın! Bir yengeç her şeyi ince eleyip sık dokuduğu için onu kullanmaya çalışan insanı kolayca fark eder. Kendisine yapılanı asla unutmaz ve intikam duyguları gelişmiştir, gerçekleşmeden bırakmaz!

Aslan Burcu : 23 Temmuz – 22 Ağustos

aslan burcu tarihleri

İşte ormanın kralı, işte “ben” duyguları en çok gelişmiş burç! Burç tarihleri 2019de egosuyla ön plana çıksa da aslında aslan burcu insanlarının harika özellikleri var. Bunlardan birincisi gelişmiş sosyal yönleri, arkadaş gruplarında şakaları ve samimi tavırları içtenliğini kanıtlıyor. Fazlasıyla cömert ve verici oldukları için bir kafede veya restoranda hesabı ödeme sırasında karate yapmaya başlar ve inanın hesabı nasıl ödediğini anlayamazsınız bile. Marka düşkünlüğüne sahiplerdir ve giyimleri olsun makyajları olsun hep gösteriş yapmak isterler. Beğenilmeye ve övgü almaya aşıktırlar, kendilerini beğendikleri kadar da beğenilmek isterler. Liderlik özellikleri gelişmiştir ve bu konuda ön planda olma çabaları vardır, bu işte iyi olduklarını da kısa sürede kanıtlarlar. Bunu kötü niyetlerinden değil, sadece “konuşulmak” istedikleri için yaparlar. Yapmacıklığı asla sevmezler, onlar Mevlana’nın sözü gibi “göründüğün gibi ol, olduğun gibi görün” cümlesini benimser ve buna göre davranırlar. Çalışkan bir burç olan aslan burcu özellikle iş hayatında kariyer basamaklarını hızlıca tırmanır.

Başak Burcu : 23 Ağustos – 22 Eylül

başak burcu tarihleri

Burçlar ve tarihleri söz konusu olduğunda yaz bitimine denk gelen toprak burcu başağı görüyoruz. Başak dendiğinde akla direkt “titiz” kelimesi gelebilir, ancak bir başak bundan çok daha fazlasına sahip! Mükemmelliyetçi olmalarından kaynaklı bir düzen deliliği olan başaklar dağınık insanlarla asla anlaşamazlar. Onlar için disiplin ve düzen her şeyden çok önemlidir. Her şey simetrik olmalıdır, yamuk görünen her şey estetiğe karşıdır. Hafızaları oldukça kuvvetlidir, beraber bir gün geçirirsiniz ve siz temel anıları hatırlarken başak burcu yolda giden arabanın plakasından yanından geçtiğiniz mağazanın logosuna kadar her şeyi en ince detayına kadar hatırlar. Hiçbir şeyi unutmamasından dolayı bir başak burcuyla kavga etmemenizi öneririz, şayet yıllar geçse de kelimesi kelimesine hatırlayacaktır. Hayatlarında netliğe önem verdikleri için de hızlı kararlar alırlar, uzun süre düşünüp kararsız kalmak hiç onlara göre değildir. Sorumluluk sahibi insanlar olarak karşımıza çıkarlar, monoton bir hayat arzularlar.

Terazi Burcu : 23 Eylül – 22 Ekim

terazi burcu tarihleri

Uyumlu, kibar, duyarlı… Ama en önemli özelliği hangisi, biliyor musunuz? Adalet! İsminden anlaşılacağı üzere terazi her zaman adil davranmaktan yanadır, haksızlığa asla gelemez. Bu da onları toplumda duyarlı davranışları olan insanlar yapar. Uyumlu oldukları için de hemen hemen her tip insanla rahatça konuşup anlaşabilir. Buna rağmen eleştiriyi kabul etmez, burada minik bir ego sezebilirsiniz. Estetiğe düşkündür ve bunu giyimlerinde hep yansıtır. Çevrelerindeki herkeste güzellik ararlar, gittikleri ve gezdikleri her yerin güzel olması gerekir. Bu yüzden ilişkilerinde de yanlarına yakışacak kişileri tercih ederler. İlişki demişken, terazi burcu aşka aşıktır. Aşkın onda uyandırdığı hisleri ve duyguları sever. İlgi düşkünü oldukları doğrudur, sürekli bir övgü beklerler. Güzel göründüklerinden her zaman emin olmalılardır. Ailelerine karşı oldukça sadık tavırlar sergilerler, onlar için mutlu bir aile kurmak her şeyden önce gelir. Kararsızlık en olumsuz özellikleridir, yiyecekleri yemekten giyecekleri kıyafete kadar her bir detay için kolayca karar vermek onlar için neredeyse imkansızdır!

Akrep Burcu : 23 Ekim – 21 Kasım

akrep burcu tarihleri

Geldik en tehlikeli burca! Akrep burcu tarihi Ekim ayının sonlarında başlar. Analizlerin kralı akrep çevresindeki her şeyi mükemmel bir şekilde gözlemlediği için insanlar ve olaylar karşısında çok doğru tespitler yapar, bu da onu insanlara karşı güvensiz ve hayata karşı sorgulayıcı bir insan yapar. Tutkulu insanlar olurlar ve bunu ilişkilerine çok yansıtırlar, cinsellik onlar için çok önemlidir. Akrep burcu tarihi Kasım ayının sonlarına doğru sona erer. Burçlar dünyasında en iyi sırdaşlar akreplerden çıkar, çünkü ona söylediğiniz sırrınız ondan başkasına gitmeyecektir, bu konuda son derece güvenilir insanlardır. Kuşkucu ve zor güvenir olsa dahi karşısındaki insana bir güvendi mi asla bırakmaz, son derece sadık tavırlar sergileyecektir. Her durumda gerçekçi davranır ve ne kadar yaralayıcı da olsa gerçeklerden asla kaçmayacak kadar dayanıklıdır. İnsanları çok iyi tanıdığı için zayıf noktalarını da keşfeder, böylece daha sonrasında yaşanacak herhangi bir güvensizlik durumunda akrep zehrini enjekte edecek ve hayatından uzaklaşacaktır. Aman diyelim, bir akrebi kızdırmayın!

Yay Burcu : 22 Kasım – 21 Aralık

yay burcu tarihleri

Sosyal mi sosyal, sıcakkanlı mı sıcakkanlı, eğlenceli mi eğlenceli, adeta bir sevgi pıtırcığı! Yüksek enerjili bir diğer burç da yay burcu. Burçlar ve tarihleri dedik, yüksek enerjililer hep ilkbahardan çıkar dedik ama yay bu konuda bir istisna! Felsefi yapıları hat safhada olan bu burcun insanları bilgiye aç olmalarıyla bilinir. Yerlerinde duramazlar ve tüm günü dışarıda geçirip evlerini sadece otel olarak kullanırlar. En şanslı burçlardan biri olduğu için yay burçları genelde kıskanılır. Özgürlüklerine fazlasıyla düşkün oldukları için uzun ilişkiler konusunda biraz şanssız olsalar dahi gerçek aşkı bulduklarında bambaşka birine dönüşürler. Değişken dört burçtan biridir, sık sık duygu değişimi yaşarlar ve üzüntüyü de mutluluk kadar üst düzeyde yaşarlar. Hayata dair her şeyi sorgulayan ve en ince detayına kadar merak eden yay burçları genel kültür konusunda da oldukça bilgilidir. Her burç gibi ismini aldığı varlığın özelliklerini benimseyen yay burçları, her ortama kolaylıkla adapte olabilen, fazlasıyla uyumlu insanlardır.

Oğlak Burcu : 22 Aralık – 21 Ocak

oğlak burcu tarihleri

Oğlak burcu tarihi Aralık sonundan Ocak sonuna kadardır ve bu burcun insanları soğuk bir mizaca sahip olurlar. Bu çevresindeki insanları biraz korkutur ve hatta onlara yaklaşmak isteyen herkesin çekinmesine neden olur. Hedefine emin adımlarla ilerleyen oğlaklar iş hayatında en başarılı burçtur ve genelde despot patronlar onlardan çıkar. Çünkü bu burcun insanları hiyerarşinin gerekli olduğuna inanır, planlı ve tertipli yapılarıyla da bunu destekler. Çalışkan ve hırslı olmaları da tuzu biberi! İşkolik denebilir onlar için, her şeyleri fazlasıyla düzenlidir ve her şeyi planlamayı çok severler. Bir şey planladığı gibi gitmediğinde adeta beyninden vurulmuşa dönen bir oğlak kolayca depresyona girebilir. Sürprizlere açık olmadıkları gibi monoton bir hayat arzularlar, onlara göre yenilikler gereksizdir ve geleneklere bağlı kalınmalıdır. Uzun süreli arkadaşlıklar kurmakta zorlanırlar ancak dostlarına karşı fazlasıyla güvenilir insanlar olurlar, kısaca “kötü gün dostu” tabirine tam olarak uyarlar. Öz güvenleri yüksektir, bundan dolayı başkalarını eleştirmeyi çok severler. Oğlak burcu tarihi kış aylarına denk gelir, belki de bundan dolayı biraz soğukkanlı davranırlar. Oğlaklar mantıklarıyla ön planda olmak isterler, duygularla hareket etmek onlara göre değildir.

Kova Burcu : 22 Ocak – 19 Şubat

kova burcu tarihleri

Ve hava burçlarının en bağımsızı! Kafası hep rahat olan kova burcu insanı bazı durumlarda sorumluluklardan kaçar, kavga ve gürültü ona göre değildir. Her durumda özgürlük aradığı için de iş ve sosyal hayatında baskı altında kalmaktan nefret eder ve böyle ortamlardan direkt uzaklaşır. Duyarlı insanlar olmalarıyla bilinen kovalar çevrelerinde olup bitene direkt olarak koşarlar, birinin bir şeye ihtiyacı olduğunu fark ettikleri an en önden giderler. Kova burcunun insanları iradeli ve insancıl kişilerdir, buna rağmen insanlarla aralarına bir mesafe koyarlar. İnatçı oldukları için onlara fikirlerinin aksini düşündürtmek imkansızdır. Maddiyat onlar için öncelik bile değildir, belki de öncelik sırasında son sıralardadır. Bundan dolayı sürekli cömert davranışlarda bulunduklarını görürüz. Hayal gücü çok yüksek olan bir kova giyiminden dekore ettiği odasına kadar her şeyi kendine has tasarlar, alakasız renkleri bile çok güzel kombinleyebilir.

Balık Burcu : 20 Şubat – 20 Mart

balık burcu tarihleri

İşte burçlar kuşağının son burcu, en duygusal burç olan balık! Vicdanlı ve duyarlı olmasından dolayı olaylardan diğer herkese göre bir tık fazla etkilenen balık burcunun insanları empati konusunda çok başarılıdır. Fazla iyi niyetli davranırlar ve hisleri çok kuvvetlidir. Sanata düşkün olurlar ve hayalperestlikleri de eklenince hayatı bir tuval şeklinde görmeye başlarlar. Onların amacı “huzur”u bulmaktır, bundan dolayı hep sakinlik ararlar. Dürüst, canlı ve bir o kadar da eğlenceli insanlardır, sosyal olmalarından dolayı çevreleri hep geniştir. Duygusal olduklarına bakmayın, olaylara gerçekçi bakmak konusunda da çok iyilerdir. Kırılırlar, göz yaşlarını silerler ve hiçbir şey olmamış gibi hayatlarına devam ederler. Kırılgan duruşuna aldanmayın, duygularını kullanmak aslında balık burcu için bir kamuflajdır, iç dünyasında hırslı ve planlı bir karakter yatar. Değişken burçlardan biri de balık burcudur, hüngür hüngür ağladıktan kısa süre sonra kahkaha atarken görebilirsiniz. Balıktır, ne yapsa yeridir!

 

Check Also

anneler günü hediyeleri ne alınır

Anneler Günü Hediyeleri Ne Alınır ? Sürpriz 30 Anne Hediyeleri

Annelerin yeri hiç birimiz için değişmiyor; işte bu yüzden anneler günü yaklaşırken heyecanla hediyeler aramaya …