Anasayfa / Hediye Fabrikası Blog / Bileklik Yapımı için Harika 10 Öneri – El Yapımı Bileklikler
bileklik yapımı

Bileklik Yapımı için Harika 10 Öneri – El Yapımı Bileklikler

Dikkatinizi Çekebilir: Hediyelik Kolye Modelleri

 

Hayatımızın her alanında erkek ve kadınların dönem dönem tercih ettikleri takılar bulunuyor. Bu kimi zaman kültürel, kimi zaman ise kıyafetimizle uyumlu takılardan meydana geliyor. Özellikle tüm kadınların kıyafetlerini ve son dokunuşlarını tamamlayan takılarda günümüzde farklı bir trende gelindi. Son dönemlerde her alanda olduğu gibi takı alanında da el yapımı takılar da oldukça revaçta. Elde ipten bileklik yapımı, küpe yapımı veya yüzük yapımı ürünler oldukça ilgi görüyor. İple bileklik yapımı kolay ve son derece keyifli bir uğraştır. Özellikle örgü bileklik yapımı yazın en çok tercih edilen bileklikler arasından çoktan yerini aldı bile. Bu son derece kolay olan ipten bileklik yapımı resimli anlatım şeklinde inceleyebilir ve ister kendinize, isterseniz sevdikleriniz şık bileklikler tasarlayabilirsiniz. Yaz aylarında sıkça tercih edilen örgülerden ve boncuklardan bileklik yapımı yine son derece basit ve bir o kadar şık bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır. El yapımı bileklik için bileklik yapma seti alabilir ve işi bir üst noktaya taşıyabilirsiniz.

 

Boncuklardan Bileklik

iple bileklik yapımı kolay

Değişik tasarımı ve spor görünümü ile özellikle yaz aylarının vazgeçilmez takılarından olan boncuk bileklikler hem yapım aşaması olarak oldukça kolay hem de bilekte son derece narin ve şık bir görünüm alıyor. Boncuk bilekliği yapmak için ihtiyacınız olan şeyler ise kalın bir kurdele veya kalın bir ip ve son olarak tercih edeceğiniz renklerde boncuklar. Boncuk bileklik için almış olduğunuz uzun bir ipin bir ucundan ilk boncuğu geçirip sabitliyorsunuz. Daha sonra diğer boncuklara da tek tek örme yoluyla sabitleme işlemi yapılıyor. Son olarak final kısmı için uzun bıraktığınız ipi kendi bileğinize göre ayarlayarak kesebilirsiniz. İşte size yaz için son derece havalı bir boncuk bileklik.

Rengarenk Nazar Boncuğu Gümüş Kolye

Rengarenk Nazar Boncuğu Gümüş Kolye

Rengarenk Nazar Boncuğu Gümüş Kolye

Eğer nazardan ve gözlerden korkuyorsanız, bu muhteşem hediye tam da size göre. Rengarenk Nazar Boncuğu Gümüş Kolye ile artık nazarlardan korunurken aynı zamanda şık bir görünüme de kavuşmuş olacaksınız. İster kendiniz için, ister en yakın arkadaşınız için veya isterseniz annenize için satın alabilirsiniz.

Rengarenk Nazar Boncuğu Gümüş Kolye
 

Rengarenk Nazar Boncuğu Gümüş Kolye

Deri Bileklik

ipten bileklik yapımı

Erkekler, her ne kadar kadınlar gibi takılarına düşkün olmasa da yine bir erkeğin de en güzel taşıyabileceği takıların arasında deri bileklikler yer alıyor. Deri bileklikler unisex olarak da geçtiği için hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıkça tercih ediliyor. Peki, deri bileklik yapımı nasıl diye soruyorsanız. İşte, size yapım aşaması oldukça kolay bir deri bileklik örneği. Öncelikle nasıl bir deri kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. İnce veya kalın bir bileklik yapacaksanız derinizi ona göre seçmelisiniz. Biz bu örnek için size orta boy kalınlıkta bir deri bileklik örneği sunuyoruz. Bileğinize göre uzunluğunu ayarladıktan sonra bilekliğinizi keserek en uç noktalarına klipslerinizi takabilirsiniz. Ayrıca deri bilekliği sade kullanmak istemeyenler klipsin uç kısmına çeşitli figürler koyabilirler.

Gümüş Taşlı Bileklik

Gümüş Taşlı Bileklik

Gümüş Taşlı Bileklik

Kadınların son derece hoşuna gidecek şık ve bir o kadar da naif olan Gümüş Taşlı Bileklik, sevdiklerinizin özel günlerinde hoş bir hediye seçeneği olabilir. 17 adet sıralı ve parlak taştan oluşan şık bileklik bayanların narin bileklerini süsleyecek. Kendinize, annenize, sevgilinize veya en yakın arkadaşınıza hediye edebileceğiniz gümüş taşlı bilekliğin gümüş ve rose renkleriyle her kıyafette şık bir görünüm kazandıracaktır.

Gümüş Taşlı Bileklik
 

Gümüş Taşlı Bileklik

 

Bir insanın stilini giydiği kıyafetler kadar, taktığı takılar da belirlemektedir. Tarz sahibi insanların sadece tek bir takıyla bile kendisine nasıl farklı bir hava kattığını görebilirsiniz. Siz de, el yapımı bileklik yapımı ile evde kolayca tasarlanabileceğiniz son derece kolay ve eğlenceli takılar tasarlayabilirsiniz. Tamamen kendi zevkinize göre seçeceğiniz renklerden birbirinden farklı bileklikler yapabilirsiniz. Bileklik yapımı lastik, deri veya örgüden yaparak her kıyafetinize göre farklı kombinler üretebilirsiniz. Yine bileklik yapımı boncuk veya iplerden de tasarlayabilir ve yaz aylarına uygun bileklikler yapabilirsiniz. Hayatınızın her anında yanınızda olan annenize, kız arkadaşınıza veya en yakın arkadaşınıza yaptığınız bilekliklerden hediye edebilirsiniz. Bileklik yapımı erkek arkadaşlara da özel olarak tasarlanabilir. Erkeklerin özellikle tercih ettiği siyah ve kahve tonlarında deri bileklikler yaparak armağan edebilirsiniz. Siz de, hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı kullanarak kendiniz veya çevrenize birbirinden şık takılar tasarlayabilirsiniz. Giydiğiniz her kıyafeti farklı bir şekilde tamamlayan takılar ile kendi stilinizi yeni baştan yaratabilirsiniz.

 

İnci Bileklik

bileklik yapımı kolay

İnci bileklik son derece şık ve bileklerinizin bir o kadar da naif görünmesine yardımcı olacaktır. İster özel gecelerinizde isterseniz günlük kıyafetlerinizle kombin ederek kullanabilirsiniz.  İnci bileklik için ihtiyacınız olan malzemeler istediğiniz renkte bir kurdele, ortası delik inci ve biraz misina ipi ve bir adet dikiş iğnesi. Öncelikle misinayı iğneye geçirdikten sonra, kurdelenin başlangıç noktasından bir adet boncukla beraber geçiriyoruz. Daha sonra kurdelenin bileğimizi saracak tüm kısmı için bu işlemi uyguluyoruz. Bu işlemi yaparken kurdelenin her iki tarafına da düğüm atmak için bir miktar boşluk bırakmayı unutmayınız. Tüm kurdeleye, incileri misina ipi ile sabitledikten sonra inci bilekliğimiz artık kullanıma hazır hale gelmiş oluyor. Dilerseniz siz kullanabilir, dilerseniz tüm sevdikleriniz bu havalı inci bilekliği armağan edebilirsiniz.

Kişiye Özel İsimli Kolye

Kişiye Özel İsimli Kolye

Kişiye Özel İsimli Kolye

Kadınlara armağan edebileceğiniz şık ve bir o kadar da sevimli bu bir hediye seçeneğine ne dersiniz? Sevgiliye Hediye Yıldönümüne Özel Metal Kolye hediyesi ile yıl dönümü, sevgililer günü veya doğum günü gibi özel günlerde ona romantik bir jest yapabilirsiniz. Kolyenin üzerine tanışma tarihinizle birlikte sizin ve sevgilinizin adını yazdırabilirsiniz.

Kişiye Özel İsimli Kolye
 

Kişiye Özel İsimli Kolye

 

Dışarıda bulabileceğiniz takıların aksine, kendi tarzınızı da yansıtacağınız düşündüğünüz bileklik yapımı ile birbirinden farklı renklerde ve şekillerde bileklik tasarlayabilirsiniz. Tasarladığınız ürünleri ister kendiniz isterseniz hediye takı olarak da sevdiklerinize armağan edebilirsiniz. Başlangıç olarak bileklik yapımı ipten daha kolay olabilir. Bileklik yapımı kolay olması sebebiyle ve tasarlarken keyif alabileceğiniz yeni hobileriniz arasında yerini alabilir. Sadece kadınlara değil, ipten bileklik yapımı erkek arkadaşa hediye edilebilir. Sevgiliye hediye takı alabilir veya kendi el emeği göz nuru işinizle olaya bir de manevi bir değer katabilirsiniz. İple bileklik yapma resimli anlatımlarıyla ev ortamında bile sizi zorlamadan kolayca tasarlayabileceğiniz şık tasarımlar yapabilirsiniz. Kendi ellerinizden çıkan birbirinden farklı takıları ailenize, arkadaşlarınıza ve tüm sevdiklerinize armağan edebilirsiniz. Böyle vermiş olduğunuz hediyenin aynı zamanda manevi değeri de son derece yüksek olacaktır. Sizin için hazırlamış olduğumuz elde bileklik yapımı makalemiz ile birbirinden farklı ve kolay bileklikleri kendiniz tasarlayabilecek ve dilerseniz bunları arkadaşlarınıza veya çevrenize de armağan edebileceksiniz. Sizin için hazırlamış olduğumuz makaleye bir göz atmaya ne dersiniz?

 

Hem Bilezik Hem Bileklik

bileklik yapımı ipten

Yine farklı ve rengarenk bir bileklik yapımı örneği daha sunacağız size. Bu sefer ki bilekliğimiz aynı zamanda bilezik görünümüne de sahip. Bu rengarenk ve şıkır şıkır bilekliği yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler ince ve plastik çubuklar, kalın renkli ipler uçlarında sallanması için evinizde kullanmadığınız ya da dışarıdan satın alabileceğiniz kolye uçları. Öncelikle plastik çubukları bileğimize göre ayarladıktan sonra kalın iplerle yuvarlak bir şekil verene kadar üzerinden geçiyoruz. Plastik bilekliğimize son şeklini vermeden önce varsa eski kolye uçlarını plastik bileklerin içine geçiriyoruz. Ve son olarak yuvarlak bir şekil haline getirip ip ve yapıştırıcı ile sabitliyoruz. İşte size yaz için kullanabileceğiniz cıvıl cıvıl birbirinden güzel bileklikler.

Gümüş Kara Kedi Bayan Kolye

Gümüş Kara Kedi Bayan Kolye

Gümüş Kara Kedi Bayan Kolye

Evlerin ve sokakların sevimli hayvanları artık birçok takı çeşitlerinin üzerinde de yer almaya başladı. Bu sevimli dostlarımız yer aldıkları bilekliklere, kolyelere ve küpelere son derece sevimli ve şık bir görünüm sağlıyor. Gümüş Kara Kedi Bayan Kolye ile sevdiklerinize tatlı bir armağan sunabilirsiniz.

Gümüş Kara Kedi Bayan Kolye
 

Gümüş Kara Kedi Bayan Kolye

Keçeden Bileklik

keçeden bileklik yapımı

Keçeden bileklik yapma oldukça kolaydır. Aynı zamanda kış aylarında da çokça tercih edilmektedir. Peki, keçeden bileklik yapmak için neler gerekli diyorsanız. Bu son derece kolay tarifimiz için gerekli olan malzemeler bir veya birden fazla renkte keçe, bilekliği kapatabilmek için her iki tarafa da uygulayabileceğimiz cırt cırtlı bant, yapıştırıcı ve son süslemeler için evde kullanmadığınız malzemeler. Öncelikle keçe bilekliğimizin nasıl olmasını istediğimize karar vermeliyiz. Eğer ince bir bileklik istiyorsanız ince, kalın bir bileklik istiyorsanız daha kalın bir parça keçe kesmeniz gerekli. Daha sonra hem enini hem de boyunu bileğinize göre ayarlamanız gerekli. Kesim işlemini bitirdikten sonra, eğer varsa üzerine koyacağınız süslemeleri yapıştırmanız gerekir. Bu süslemeler farklı renklerden oluşan keçeler de olabilir veya evde kullanmadığınız ve bilekliğinizle hoş duracağını düşündüğünüz objelerde. Bilekliğinizin kesim ve süsleme işini yaptıktan sonra geriye sadece sabitlemek için cırt cırtlı bantı dikmek kalıyor. Artık son derece şık ve kış aylarında size farklı bir hava katacak olan yeni bilekliğinizi güle güle kullanabilirsiniz.

Gümüş Nazar Boncuklu Bayan Bileklik

Gümüş Nazar Boncuklu Bayan Bileklik

Gümüş Nazar Boncuklu Bayan Bileklik

Bizim kültürümüzde oldukça önemli olan nazar boncuğu işlemeli takılar, aynı şekilde birçok kültürde de kullanılmaktadır. Kötü enerji ve kem gözlerden koruduğuna inanılan nazar boncuğu genellikle göz şeklinde olur. Gümüş Nazar Boncuklu Bayan Bileklik, hem kendiniz hem de sevdikleriniz için son derece şık ve naif bir duruş sergiler.

Gümüş Nazar Boncuklu Bayan Bileklik
 

Gümüş Nazar Boncuklu Bayan Bileklik

 

Son yıllarda çevremizde sıkça rastlar olduğumuz kendi takısını kendi yapan arkadaşlarımızdan da çeşitli örnekler olarak basit takı tasarımlarına başlayabilirsiniz. Takıların bile kendine ait bir modasının olduğu günümüzde, geçmişte kullanılan takılar bugünden uzak gibi görünebilir. Aslında geçmişten günümüze hem kültürel mirası en iyi şekilde yansıtan hem de kıyafetlerimizin şıklığını tamamlayan moda amaçlı kullandığımız tüm takıların birer tarihçesi bulunmaktadır. Avrupa ülkelerine ve Asya ülkelerine baktığımız zaman takılarının birbirinden ne kadar farklı olduğunu ve her birinin kültürlerini yansıttığını oldukça net bir şekilde görebiliriz. Ülkemize has olarak yüzyıllardır kullandığımız ve yine kültürümüzü son derece güzel bir şekilde yansıtan Anadolu’ya ait takılarımız da kadınlarımızın kıyafetlerini günümüzde bile hala daha süslemeye devam etmektedir. Takıları sadece kültürel açıdan değil aynı zamanda bizi tüm kötülüklere karşı da koruyacağını düşündüğümüz için kullanabiliriz. Örneğin; nazar boncuğu gibi kötü enerjileri uzak tuttuğuna inanılan takıların Türk kültüründe de oldukça önemli bir yeri bulunmaktadır. İster kültürel, ister enerji, isterse moda olarak kullanılmaya devam etsin her dönem hayatımızda olmaya devam edecekler.

 

Düğüm Bileklik

örgü bileklik yapımı

Düğüm bilekliği neredeyse çocukluğumuzdan beri hayatımızın her döneminde kullanmışızdır. Hem deri hem de kalın iplerden yapılabilen bu bileklikler son derece hoş bir görünümde kazandırmayı ihmal etmiyor. Peki, düğüm bileklik nasıl yapılır, neye ihtiyaç vardır diye soruyorsanız eğer hemen anlatalım. Deri bileklik yapmak için kalın makrome iplere ve uçlarını tutturmak için klipslerden başka hiçbir şeye ihtiyacınız bulunmuyor. Kendi bileğinize uygun bir boyutta keseceğiniz iplere sadece bir defa düğüm atmanız yeterli. Sonrasında her iki ucu da klips takarak bu modern ve şık bilekliği kullanabilirsiniz.

Gümüş Yusufçuk Bayan Kolye

Gümüş Yusufçuk Bayan Kolye

Gümüş Yusufçuk Bayan Kolye

Anneye, kız kardeşe, sevgiliye veya bayan arkadaşa alabileceğiniz şık ve anlamlı bir hediye mi arıyorsunuz? O zaman sizin için seçmiş olduğumuz Gümüş Yusufçuk Bayan Kolye tam da size göre. Tamamı el emeği göz nuru ile üretilen bu şık kolye doğum günü, yıl dönümü veya sevgililer günü gibi özel günler için son derece naif bir hediye olacaktır.

Gümüş Yusufçuk Bayan Kolye
 

Siyah Gümüş Kanatlı Tektaş Kolye

Siyah Gümüş Kanatlı Tektaş Kolye

Siyah Gümüş Kanatlı Tektaş Kolye

Eşe veya sevgiliye ne hediye alacağını bilemeyen ve sürekli kararsız kalanlar için muhteşem bir hediye önerimiz var. Üzerinde yer alan parlak taşları ile göz kamaştıran ve bakanların bir daha dönüp bakmasını sağlayan Siyah Gümüş Kanatlı Tektaş Kolye ile tüm sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Siyah Gümüş Kanatlı Tektaş Kolye
 

Check Also

En Güzel Öğretmenler Günü Hediyesi El Yapımı

Eğitim hayatımızın ne de önemli bir parçası. Öğretmenlerimiz ise en önemli nokta. Hayatımızı şekillendiren, biz …