Anasayfa / Hediye Fabrikası Blog / Uzaklarda Olan Babaya Özlem Yazıları, Babaya Özlem Sözleri
babaya özlem
babaya özlem

Uzaklarda Olan Babaya Özlem Yazıları, Babaya Özlem Sözleri

Herkesin bir süper kahramanı vardır. Pek çoğu için bu süper kahramanı babasıdır. Bir babanın vereceği sıcaklığı ve güveni başka hiç kimse veremez. İşte bu yüzden babalarımız çok özeldir, çok kıymetlidir. Babalar günü ise onlara duyduğumuz sevgiyi anlatmak için güzel bir fırsat olacaktır. Babaya özlem duymak ise öyle yürek yakıcıdır ki, bir babasından ayrı kalan anlar bunu. Çeşitli sebepler ile siz de babanızdan uzak kalmış olabilirsiniz. Unutmamalısınız ki, babanız için sarf edeceğiniz sözler onun gönlünü hoş edecek, sevildiğini hissettirecek ve bu sayede de sizi mutlu edecektir. Babaya özlem sözleri çok şey anlatır ama bir babasını özleyenler anlar bunu. Babaya özlem yazıları derlediğimiz bu yazıdan faydalanarak siz de babalar gününe hazırlanabilirsiniz. Babalar günü dışında da babanızı mutlu edebileceğiniz, ona değerli olduğunu hatırlatabileceğiniz günler var. Biliyorsunuz ki babanızın doğum günü ya da yılbaşı gibi birbirinden farklı ve özel zamanlar babanızın mutluluğu için bir sebep olabilir. Babaya duyulan özlem temalı yazılar ile onu her daim çok sevdiğinizi ve kısa ayrılıklarda bile çok özlediğinizi söyleyebilirsiniz. Burada ise babaya özlem sözleri, babaya özlem şiiri ve hatta babaya özlem mektupları gibi birbirinden farklı önerileri bulabilirsiniz. Bu tip özel hazırlıklar, babalar günü hediyeleri arasında en kıymetlileri olacaktır. Öncelikle babaya özlem dolu sözler ile başlayalım…

Dikkatinizi Çekebilir ► Babalar Günü Hediyeleri

 

 • Yaslandığım karlı dağım, en güvendiğimsin. Sen öyle bir güçsün ki babacığım, uzak da olsan damarlarımda hissediyorum senin bana verdiğin gücü. İyi ki varsın. Seni çok seviyorum canım babam.

babaya özlem

 • Babaya duyulan sevgi de, özlem de bir başka. Seni özlediğimde anladım babam. Sen benim canım, kanımmışsın da ben yanındayken unutmuşum babam. Seni öyle çok seviyorum ki, yokluğun en büyük korkum. Sensizliği istemem, ellerimi bırakma babam.

babaya özlem

 • Hasretinle dolu bir güne daha başladık ve ben hala sensizliğe alışamadım. Sensizlik hiç olası değildi, ben sensiz olmayı bilmiyorum babacığım. Ben sensiz yaşamayı bilmiyorum. Seni şimdiden ölesiye özledim.

babaya özlem

Babalar Günü Hediyesi Rakı Bardağı Sürahi Seti

Babalar Günü Hediyesi Rakı Bardağı Sürahi Seti

Babalar Günü Hediyesi Rakı Bardağı Sürahi Seti

Özel günlerin ve özel kutlamaların olmazsa olmazı olacak olan bu şık bardak seti, özel tasarımı ile göz kamaştırıyor. Kabadayı seti, bıyık detayları, mesajları ile esprili bir havaya sahip. Bu da eğlencenin daha da fazla olması demektir. Dolayısıyla her türlü kutlamanın daha da keyifli hale gelmesi bu set ile çok kolay. Babanızı şaşırtacak, bunun yanı sıra gülümsetecek ve de kendisini özel hissetmesini sağlayacak olan seti kolayca sipariş edebilirsiniz.

Eşe Doğum Günü Hediyesi Fotoğraflı Duvar Saati
 

Babalar Günü Hediyesi Rakı Bardağı Sürahi Seti

 • Bu gün bir kez daha yetim ne demek öğrendim ve bir kez daha hissettim. Sensizlikmiş yetimlik. Babasızlık ne ağırmış. Durduk yere sesini duydum sanıyorum ve bazen olur olmaz zamanlarda kokunu hissediyorum. Bazen yoldan geçen birini sen sanıyorum da anlam veremiyorum buna. Seni çok özledim babacığım. Kavuşacağımız günün hasreti ile yanıyorum.

babaya özlem

 • Babasızlık diye bir şey varmış, insan babasını kaybedince anlıyor. Öyle ağır bir duyguymuş ki bu, tarifi mümkün değil. Seni öyle çok seviyormuşum ki babam, ömrümü bunu anlatmak için harcasam yetmezmiş. Ama biliyorum ki ben sana yeterince seni seviyorum diyemedim. Seni çok seviyorum babacığım. Çok özledim…

babaya özlem

 • Kim beni senin kadar çok sevebilir ki? Kim benimle senin kadar zaman geçirir de, kim bana hayatını verir ki? Sen benim her şeyimsin, koruyucumsun babacığım. Seni öyle çok seviyorum, yanımdayken bile öyle çok özlüyorum ki, kelimeler yetmiyor anlatamaya…

babaya özlem

 • Fedakârlık, sevgi, sabır ve dünyanın tüm güzellikleri, tüm güzel yanları, hepsi sensin. Benim dünyamsın babacığım. Babalar günün kutlu olsun.

babaya özlem

Babalar Gününe Özel Duvar Saati

Babalar Gününe Özel Duvar Saati

Babalar Gününe Özel Duvar Saati

Babanız ile olan en güzel anınızı, en güzel fotoğrafınızı ölümsüzleştirmek için duvar saati fikrini kullanabilirsiniz. Bunun için sadece fotoğrafınızı seçecek ve de sisteme yükleyerek sipariş vereceksiniz. Bu şık tasarım, babanızın evini ya da ofisini süslerken, yokluğunuzda sizi hatırlatacak, özleminizi bastıracaktır. Bu yüzden de çok anlamlı bir hediye seçeneği olarak düşünülmektedir. Unutulmaz bir anı bırakmak ve babanıza yalnız olmadığını hissettirmek için bu tür özel seçimler yapabilirsiniz.

Eşe Doğum Günü Hediyesi Fotoğraflı Duvar Saati
 

Babalar Gününe Özel Duvar Saati

 • Bana hayatın anlamını öğreten adam, seni çok özledim. Biliyorsun ki kalbim hep seninle. Ancak en yakın zamanda gelip elini öpeceğim. Seni çok seviyorum.

babaya özlem

 • Bugün başardığım ve elde ettiğim tüm başarıların mimarısın. Babalar günün kutlu olsun canım babacığım. Seni özlediğim bir günün daha sonuna gelirken, bil ki, ben seni her şeyden çok seviyorum.

babaya özlem

 • İlk adımlarımı atarken ellerimden tutuyordun. Şimdi ise fark ediyorum ki babacığım, sen benim ellerimi bir an olsun bırakmamışsın. İyi ki senin gibi bir koruyucum vardı, yoksa ben ne yapardım. Seni çok seven kızın…

babaya özlem sözleri

 • Baba demek her şey demekmiş. Küçüktüm bilmezdim babacığım ama büyüdüm öğrendim. Cahildim hata yaptım ama büyüdüm anladım babacığım. Seni her şeyden çok seven kızın akıllandı. Seni çok özledim, yakında yanına geleceğim…

babaya özlem sözleri

Babaya Hediye Ahşap Kutulu İkili Kalem Seti

Babaya Hediye Ahşap Kutulu İkili Kalem Seti

Babaya Hediye Ahşap Kutulu İkili Kalem Seti

Kalem her zaman herkes için en kurtarıcı hediyedir. Özellikle de ofis çalışanları, avukat, doktor ya da öğretmen olanlar için en önemli ihtiyaçlardan biri olması sebebi ile ilk akla gelen hediye de kalem olmaktadır. Bu sebeple siz de babanıza kalem hediye edebilirsiniz. Ancak öylesine bir kalem değil, adına özel, ahşap kutulu, son derece şık bir kalem seti… Babanızın ismini belirterek kolay ve hızlı bir şekilde sipariş verebilecek, hızla hediyenize ulaşabileceksiniz.

Babaya Hediye Ahşap Kutulu İkili Kalem Seti
 

Babaya Hediye Ahşap Kutulu İkili Kalem Seti

 • Mesafeler ne kadar uzak olursa olsun, ben sevgini her zaman yüreğimde hissettim. Ben her zaman seni çok sevdim babacığım. Varlığın en büyük zenginliğim. Seni çok özlediğim şu günlerde, kıymetini daha da iyi anlıyorum. Seni çok seviyorum babacım.

babaya özlem sözleri

 • Öğrendim ki, kollarından daha huzurlu hiçbir yer yok. Sevginden daha sıcak bir sevgi yok. Sesinden daha güzelini duymadım henüz ve senin gibisi yok babacığım. Seni çok özledim, en kısa zamanda yanındayım.

babaya özlem sözleri

 • Bensiz bir babalar gününü sana yaşatmak istemezdim ama uzaklarda kaldım. Seni çok seviyorum babacığım biliyorsun. Kalbim her zaman seninle. Ellerinde hisset ellerimi. Sesim kulağında bekle beni. Geleceğim. Senin özlemin ile yanan evladın…

babaya özlem sözleri

Sıraladığımız babaya hasret sözleri, uzakta olduğunuzda ve babanızı mutlu etmek istediğinizde yardımınıza koşacaktır. Diğer taraftan babasını kaybetmiş olanlar için duygularını ifade edici sözler de yine burada… Babalar günü ve bunun gibi özel zamanlarda onlara duyduğumuz saygı ve sevgiyi anlatmanın yollarını ararız. Babaya özlem dolu sözler iletmek, sevgimizi de saygımızı da anlatmak için güzel bir seçim olacaktır. Tabi mümkünse bunu bir de güzel ve özel hediyelerimiz ile desteklemeliyiz. İşte o zaman unutamayacağı bir anı armağan etmiş olursunuz. Babaya hediye seçmek ise sanıldığı gibi zor bir iş değil. Tam da istediği hediyeyi, çok kolay bir şekilde seçebilirsiniz ve onun kendisini özel hissetmesini sağlayacak detaylar ile hediyenizi sunabilirsiniz. Babaya özlem sözleri yanı sıra bir de babaya özlem şiiri seçenekleri var. Biraz da şiirler ile devam edelim. Belki bu kez babanız için bir şiir eklersiniz hediyenize. Şaşkınlığı ve de mutluluğu bir arada yaşayacağına şüphemiz yok. Babanızın mutluluğunu kolayca gözlemleyebilirsiniz. İşte bu amaçla derlediğimiz çok özel babaya özel şiirler…

Dikkatinizi Çekebilir ► Babalar Günü Mektup Örnekleri

Babam

Eski günler canlanıyor gözümde,
Seninki ne kahramanca bir hoşgörüydü babam…
Çaresizlik içinde dahi,
İyi gelirdi sözlerin yüreğimize.
Sen ne güçlüydün babam,
Bir dik duruşun yeterdi içimi ferahlatmaya…
Sen olmazsan olmazmış baba,
Olmadı…

babaya özlem sözleri

Kıymetlim

Hayatımın en kıymetlisisin baba,
Sen benim için en sevdiğim çiçek,
En sevdiğim gün,
En sevdiğim renk,
Tüm sevdiklerimsin…
Sen dünyanın güzel yanı,
Kalbimin iyi tarafı;
Çok özleniyorsun…

babaya özlem sözleri

Babalar Günü Hediyesi Fotoğraflı Dikdörtgen Kristal

Babalar Günü Hediyesi Fotoğraflı Dikdörtgen Kristal

Babalar Günü Hediyesi Fotoğraflı Dikdörtgen Kristal

Fotoğrafların hayat bulduğu, kristal gücü ve şıklığı ile bir araya gelen özel bir hediye… Bu şık kristal babanızın fotoğrafına hayat verecektir. Babanız hayattaysa, ona kendini özel ve farklı hissettirecek bir hediye olarak bu ürünü sipariş edebilirsiniz. Diğer taraftan babanız hayatta değilse, kendinize bir armağan olarak babanızın fotoğrafının hayat bulduğu kristali alabilirsiniz. Anneniz de bu sürprize bayılacaktır üstelik. Kolayca sipariş edebileceğiniz ürün, duyguları harekete geçirecek, farklı bir seçim olacaktır.

Babalar Günü Hediyesi Fotoğraflı Dikdörtgen Kristal
 

Babalar Günü Hediyesi Fotoğraflı Dikdörtgen Kristal

Üşüyorum

Baba bugün çok üşüyorum,
Karda kaldı gönlüm donuyorum.
Baba sol yanım hissiz kaldı bugün,
Sevgin yakarken, bir şeyler eksildi sanki ruhumdan.
Baba sensizim, üşüyorum ben bugün.
Baba gitmedim de de gir şu kapıdan en olur.
Baba seni çok özledim.
Baba çok üşüyorum.

babaya özlem sözleri

Büyüdüm Baba

Ben artık büyüdüm babacığım.
Hata yapsam da sen affedersin, bilirsin içimde kötülük olmadığını.
Beni bir sen bilirsin babacığım, beni bir sen tanırsın.
Ben hatalarımla büyüdüm, affetmelerinle olgunlaştım baba.
Ben koca bir adam oldum artık.
Sevginle büyüdüm ben baba.

babaya özlem yazıları

Babalar Günün Kutlu Olsun

Evimin direği, yuvamın değeri babam,
Babalar gününü kutluyorum canı gönülden.
Hayatımın anlamı, ruhumun kahramanı babam,
Bir varmış bir yokmuş ya dünya, sen her zaman yanımda olansın.
Elleri sıcacık, yüreği ateş babam,
Sen her eve geldiğinde okşarsın ya başımızı, biz o zaman unuturuz derdi tasayı.
Babalar gününü kutluyorum canı gönülden, biricik babacığım.

babaya özlem yazıları

Gün Oldu

Bir gün oldu, babamın eli çekildi omzumdan.
Bir gün oldu, babamın sesi kesildi evimden.
Bir gün oldu, ruhum üşüdü derinden.
Bir gün oldu ve ben yaşayan ölüye döndüm.
Babam, sen ne büyük bir zenginlikmişsin,
Babam ben ne büyük hata etmişim.
Babam ben sensiz yaşamayı bilmiyorum.
Babam seni çok özledim.
Babam sensiz nefes alamıyorum.
Babam dönsen gelsen ya geri,
Seni çok seviyorum.

babaya özlem yazıları

Bir Babam Var Benim

Bir babam var ki benim, gündüz güneşimdir, gece yolumu aydınlatanım.
Babam, canımdır benim, aldığım nefesim, en sevdiğim.
Bir babam var benim, görenin aklı kalır, kıskanır arkadaşlarım.
Onun sevgisi, onun sıcaklığı, onun anlayışı, onun zekâsı yeter insana güven vermeye.
Bir babam var ki benim, tüm gücüm, tüm varlığımdır kendisi.
Babacığım, babalar günün kutlu olsun.
Bir sen ol yeter bana bu dünyada.
Bir babam var benim, dünya bir yana o bir yana…
Seni çok seviyorum.

babaya özlem yazıları

Babaya Hediye Fatih Sultan Mehmet Tuğralı Deri Cüzdan Tesbih

Babaya Hediye Fatih Sultan Mehmet Tuğralı Deri Cüzdan Tesbih

Babaya Hediye Fatih Sultan Mehmet Tuğralı Deri Cüzdan Tesbih

Babanızın olmazsa olmazı olan cüzdan ve tesbih ikilisini özelleştirmeye ne dersiniz? Böylece hem sizi hatırlatacak şık ve özel bir hediye vermiş olacaksınız, hem de etrafındakilerin de dikkatini çekecek, onu onurlandıracak bir sürpriz yapacaksınız. Hem özel günlerde bu sürprizi yapabilirsiniz, hem de sıradan bir günde hediyenizi verebilirsiniz. Onu özlediğinizde, onun da özlemini hissettiğinizde, hediyeniz ile gönlünü alın. Baba özlemini yatıştıracak küçük ve güzel bir hediye sunmak, düşünceli bir hareket olacaktır.

Babaya Hediye Fatih Sultan Mehmet Tuğralı Deri Cüzdan Tesbih
 

Babaya Hediye Fatih Sultan Mehmet Tuğralı Deri Cüzdan Tesbih

Babaya özlem yazıları, babaya duyulan sevginin anlatıldığı bir hediye, bir sürprizdir. Bu tür yazılar, babalarımızı mutlu edecek en kıymetli hediyelerdir. Babanızın mutluluğunu görmek istiyorsanız, sizin de hediye seçiminiz bu tür duygu dolu özel hazırlıklar ile şekillenmelidir. Üstelik bu tür hazırlıkları, sipariş edeceğiniz kıymetli hediyelerin yanında da sunabilirsiniz. Detaylar sizin hayal gücünüze kalmış. Babaya hasret sözleri ve şiirleri ile babalar gününe hazırlanırken, babaya mektup yazma seçeneğini de unutmamak gerek. Babanıza anlatamadıklarınızı da bir mektupta anlatabilirsiniz, ona duyduğunuz sevgiyi de. Geçmişin en güzel iletişim aracı olan mektuplar, tam anlamı ile güzel duyguların ileticisi olmuştur. Uzun yıllar saklanan ve adeta bir hazineymişçesine korunan mektuplar bunun bir göstergesi değil mi? Babanız da sizin kaleminizden çıkan mektuba bu ilgiyi gösterecek ve her zaman koruyacaktır. Hadi o zaman sözü uzatmadan mektup aşamasına geçelim ve yazmaya başlayalım. Önerilerimiz duygularınızı ifade edebileceği gibi size yol gösterici de olacaktır. İşte babaya özel mektuplar…

Sevgili babacığım,

Dünya yolculuğumu güvenli hale getiren süper kahramanımdın sen benim. Sonra büyüdüm, en iyi arkadaşım, tek sırdaşım oldun. İnsanlara güvenmeyi de senden öğrendim, insanları tanımayı da. Âşık olmayı da sen öğrettin, sen cesaretlendirdin beni, kendi yolumu çizmeyi de. Sen adeta bir pusula, bir rehberdin baba. Sen ne kıymetlisin bir bilsen… Sen benim tüm varlığımsın, sen benim her şeyimsin babam. Bilmiyorsun ki senden uzakta yanıyorum ben. Bilmiyorsun ama seni çok özlüyorum ben. Babalar gününde yanında olamıyorum diye kahroluyorum. Seni çok seviyorum baba.

Oğlundan babasına…

babaya özlem yazıları

 

Canım babam,

Günlerden bir gün bir bebek gelmiş dünyaya. Savunmasız, zayıf, küçücük bir bebek… Onu güçlü kolları ile sarıp sarmalayan, büyürken ona yol gösteren bir babası varmış neyse ki. Babasından aldığı destek ile büyümüş bebek, güçlü bir adam olmuş. Adeta babasının bir kopyasıymış şimdi. Bir de babasını çok özlüyormuş. Biliyormuş oysaki aralarına hiçbir şeyin giremeyeceğini, yolların mani olamayacağını ama özlüyormuş işte. Seni çok özledim babacığım. İyi varsın biliyor musun? İyi benim babamsın… Babacığım babalar günün kutlu olsun, seni çok seviyorum…

babaya özlem yazıları

Babacığım,

Ellerimi tutarken bile bana özgürlüğü hissettirdin. Sen her zaman arkamdaki destektin ama bir başına olma gücünü aşıladın. Babacığım sen ne zor bir şeyi başardın. Bugün çocuk sahibi olduğumda anlıyorum ki, dünyanın en zor işiymiş baba olmak. Babam sen bir kahramansın. Biliyorum bu sözler bile çok yavan senin için. Çünkü sen öyle alçak gönüllü ve öyle sevecensin ki, gönlüm derde düşmesin diye dünyaları yakarsın.

Zaman çok hızlı akıyor babacığım. Bugün ben de çok yaş aldım ve ben de baba oldum. Hala içimde senin küçük oğlun olmanın verdiği muziplik olsa da, hayat zorlaşıyor. Ayağım her taşa takıldığında, senin gücünü hissediyorum omuzlarımda. Senden uzakta, sana hasret kalmanın verdiği burukluk ise yüreğimde. Geleceğim babacığım, çok yakında ellerinden öpeceğim. O zamana kadar beni affet. Seni çok seviyorum. Her zaman çok sevdim ve her zaman çok seveceğim. Tıpkı oğlumun beni sevdiği, senin beni sevdiğin gibi… Biz bağları kuvvetli bir aileyiz ve gücümüz birliğinden gelir babacığım. Hiçbir zaman yalnız olmadığını bilmelisin. Uzakta olmam, yalnız bıraktığım anlamına gelmez. Geleceğim…

Oğlun.                       babaya özlem yazıları

Check Also

babaya hediye

Babaya Alınabilecek En Güzel Hediye Fikirleri – Babaya Hediye

Babalar, evin direği gönüllerin dev çınarı ve hayata gözümüzü açar açmaz tanıdığımız ilk süper kahraman. …