Anasayfa / Hediye Fabrikası Blog / Babalar Günü İçin En İyi Mektup Örnekleri
babalar günü mektup örnekleri

Babalar Günü İçin En İyi Mektup Örnekleri

Babalar Günü İçin En İyi Mektup nasıl yazılır? Mektup bir evladın babasına en kıymetli hediyesidir. Sonuç olarak babanıza tüm duygu ve düşüncelerinizi sunacak, ne denli büyük bir sevgiye sahip olduğunuzu anlatacaksınız. Bu niteliğe sahip olan bir baba mektubunun kıymetli olmaması ise elbette ki mümkün değil. Peki, iyi hoş ama ben mektup yazmakta, duygularımı derleyip toplayıp cümlelere çevirmekte zorlanıyorum diyorsanız, doğru yerdesiniz. Harika mektup örnekleri ile babalar günü için hazırlığınızı kolaylaştırıyoruz. Sunduğumuz örnek mektuplar, size yol gösterebileceği gibi, tamamı ile duygularınızın temsili de olabilir. Buna göre hazır mektubu kullanmak ya da üzerinde oynama yapmak sizin için uygun olacaktır. Babalar Günü İçin En İyi Mektup yazan sonunda yine siz olacaksınız.
 

Tüm babalar, Babalar Günü geldiğinde kapılarının çalınmasını, evlerinin ise çocuklarının sesiyle dolup taşmasını ister. En güzel Babalar Günü kutlamaları hep kalabalık olanlardır… En güzel Babalar Günü hediyesi de içten gelen güzel bir babalar günü mektubu olabilir… Babanıza yazacağınız içten, duygusal ve samimi bir mektubun çalamayacağı bir kalp olamaz… Babanız için yazacağınız anlamlı bir mektupla o güzel günün önemini bir anda ikiye katlayabilirsiniz. Şimdi babanıza güzel bir mektup yazmaya hazır mısınız?

Aslında babalar günü için mektup yazmak zannettiğiniz kadar sıkıntılı değil. Evet, başlarken biraz düşünmeniz gerekebilir çünkü bir mektubun en zor yanı, girişini yazmasıdır. Ama babanıza söyleyeceğiniz doğru kelimeleri bulduktan sonra kaleminizin kâğıdınızın üzerinde nasıl da yağ gibi aktığını şaşırarak izleyeceksiniz… Göreceksiniz ki bir anda tüm içinizdekiler sorgusuz sualsiz akıp gidecek… Babaya yazılan mektup içinizdekilerin en güzel yatağı olacak… Bu Babalar Günü’nde, babanıza, içinizdekileri hediye etmeye var mısınız?

Baba mektubu, en duygusal mektuplardandır. Ta ilk anılarınızdan başlarsınız yazmaya ve bir anda sayfalar boyunca dökülüverir içinizdekiler. Babaya mektuplar geçmişe götürür sizi ve bir bakmışsınız günümüze gelene kadar onlarca, yüzlerce anı kovalamış peşinizden… Tüm bu yazdıklarınız bittikten sonra da bu eğlenceye babanızı da davet etmeye karar verirseniz mektubu uzatmanız yeterli olacaktır.

Eğer mektup yazma konusunda kendinizi eksik ya da güvensiz hissediyorsanız babaya mektup önerileri bakabilir, yazılan örneklerden feyz alabilirsiniz. Babanıza yazacağınız mektuba özgün bir giriş yapmadan önce yazılmış örneklerden beslenebilirsiniz. Göreceksiniz ki tüm bu araştırmalarınız bittiğinde de babanıza yazacağınız mektuba güzel bir giriş yapabilecek ve babanızı etkileyebilecek doğru formülü bulmuş olacaksınız. Yapmanız gereken ilk şey, babaya mektup önerileri kısa girişini yapmak… Sonrasında kelimelerinizin arkasının nasıl kendiliğinden geldiğini ve içinizdeki duyguların sonunda özgürlüklerine kavuşmuş kuşlar gibi kanat çırpacak uzaklaştıklarını hayretle izleyeceksiniz…

Babanıza duyduğunuz güzel hislerin saklanabilir bir miras olarak kalmasını istiyorsanız bu mektubu yazmalı ve bu Babalar Günü’nde babanıza vermelisiniz. Ancak bu şekilde ona olan sevginizin bir ömür boyu sürmesini sağlayabilirsiniz…

 

1 – Bir kız çocuğunun babasına mektubu
Annemin karnındaykenilk kez senin sesini duyduğum anda başladı her şey… Bana dokunamasan da, bana dokunmak için annemin karnını tuttuğunu hissedebiliyordum. Sonra bir karmaşanın içinde ilk defa seninle göz göze geldim. Sanırım yüzündeki gülümseme, gözündeki de gözyaşıydı o anda.

Beni annemin kucağına verdiklerinden sonra, senin sıcacık kucağında yine göz göze geldik. Bana olan bakışların ne kadar güven verici ve yumuşacıktı k içimi ısıttın her an. Sana “baba” diyeceğimi o an anladım üstelik. Ve o andan itibaren benim için “baba” demek sıcacık bakışlar ve güven dolu bir kucak demekti.

Annemle ve seninle yaşayacağımız eve geldiğimiz zaman, beni tüm hayatım boyunca kucağında taşıyacağını anladım. Ağladığım zaman gözyaşlarımı silen, beni kim ağlattıysa ona içten içe kızan yine sendin. O an hangi duygular içinde olursan ol bana baktığın zamanki sıcak bakışlarını gördüğüm her an, senin biricik kızın olduğumu biliyordum.

Bana ileride ne olursa olsun her zaman arkamda senin duracağına, düşecek gibi olduğumda elimden tutacağınaysa emindim. Küçük bir kız olarak senden beklediğim tek şey zaten bu babacığım. Benim ilk aşkım olduğun için her zaman önümde senin gibi bir erkek örneği var. O yüzden benim ilerideki çıtam çok yüksek. Çünkü sen benim için hayattaki en yakışıklı, en güçlü, en güvenilir, en sevgi dolu tek erkeksin. Gözüm gözüne değdiği ilk doğum anımdan beri sen benim hayattaki liderimsin. İyi ki babamsın… Bir daha dünyaya gelecek olsam yine baba olarak seni seçerdim…

Babalar günün kutlu olsun babacığım!

Babalar Günü Mektupları
Babalar Günü Mektupları

 

***
Bir baba başka nasıl tanımlanabilir ki? İlk andan son ana kadar insanın en kıymetlisi olan ve her an yanında olan varlığa denir baba. Ne kadar da doğrudur, gölgesi bile yeter insanın dik ve güçlü durmasına. Çünkü o bizi her zaman kahramanımızdır. Hatta yaşamının son anına gelse dahi, bizim için taşıdığı kahramanlık ve güven niteliğini sürdürecektir.
Babanızın da gayet farkında olduğu duygu ve düşünceleri, aslında ne kadar iyi bildiğinizi ve ona olan minnet ve sevginizi ifade edebileceğiniz Babalar Günü İçin En İyi Mektup oldukça duygu yüklü. Babalar günü mektup örnekleri içerisinde en özel olanı olduğunu söyleyebiliriz.
***

Babalar Günü Şiirleri

Kişiye Özel İsimli Tavla
Kişiye Özel İsimli Tavla

Kişiye Özel İsimli Tavla
Kişiye özel hediye avantajlarını, kişisel zevkler ile birleştireceğiniz hediye, size zahmetsizce hediye seçme kolaylığını sağlıyor. Tavla, babanızın ismine özel olarak hazırlanmaktadır. Sipariş sırasında sizden istenilen isim ve baş harfi gibi detayları doğru bir şekilde paylaşmanız yeterli. Böylece unutulmaz bir anı yaratmış olacaksınız. Tavla oynamaktan zevk alan babanız, yeni ve özel tavlası ile herkese havasını atacak, sizi de anlata anlata bitiremeyecek.

Kişiye Özel İsimli Tavla


Babalar Günü Şiirleri

2 – Babacığım mektubum sana
Senin şefkat ve ufuk ile dopdolu olan,bizden belki de sakladığın dünyanı keşfetmeye çalışıyorum. Hâlbuki içinde sakladığın, bazen de bastırdığın duygularını bana açsaydın, gözlerimin içine bakıp, gülümseyip başımı okşayıp, bağrına bassaydın, senin kıymetini büyüklüğünü daha erken anlayacaktım.
Sevilmek ve sevildiğimi hissetmek istiyorum. Sen bana sevgini gösterdikçe, sana daha yakınlaştım. Gördüm ki kalbin bizim sevgimiz ve geleceğimizle ilgili ve dopdolu.
Beni dinlemeni ve bana kıymet verip sırdaşım, arkadaşım gibi olmanı arzu ediyorum. İhtiyaçlarım ve sıkıntılarımı sana rahatça söyleyebilmeliyim. Doğru ve yanlısı öğrenmeli ve ikna olmalıyım.

Ölçülü şekilde elimi tuttun,çok fazla ve gereksiz iltifatlarda şımartmamaya, otorite kurma uğruna gereksiz mesafe bırakmamaya gayret ettin.
İltifatların ve kızmalarındaki ölçü ve denge bana sarsılmaz bir karakter kazandırdı. Bir başarımı fark edip, iltifat etmen, belki senin bir dakikanı alıyor fakat onun mutluluğu ve rüzgârı beni ömür boyu etkiliyor ve(babam şöyle yapmıştı,demişti) diyerek bu kıymetli hediyeni ömür boyu kullanıyorum.Eğer hatalarımı düzeltmek için dayak yolunu seçseydin korkar, siner, donuk bakışlı,içine kapanık bir insan olur, sokaklara belki köprü altlarına doğru yuvarlanır giderdim. Ne olur günde bir dakika bile olsa bana gülümseyerek başımı okşayarak beni kucaklar mısın? Ben seni her gün bir önceki günden daha fazla seviyor ve sürekli yanında olmak istiyorum.
Babalar günün kutlu olsun baba!

Babaya Mektup
Babaya Mektup

 

***
Baba ile evlat arasında olan ilişki, çok farklı ve özeldir. Bu ilişkinin çocuk gelişimini destekleyecek nitelikte dengede tutulması ise son derece zor iştir. Yani baba olmak dünyanın en zor işlerinden biridir. Anneliğin kutsallığı ve zorluğu söz konusudur hep. Bu durum babanın işlevini geri plana atsa da, en az anneler kadar önem taşırlar bir çocuğun hayatında.
Babanıza, sizi yetiştirme şeklinin doğruluğu ve sayesinde kazandıklarınız üzerinde duracağınız bir mektup yazmak isterseniz, doğru seçenek budur. Babalar günü için mektup yazmak isteyenlere,   en güzel örneklerden biri olarak karşımızda duran Babalar Günü İçin En İyi Mektup, sizin için tam anlam taşıyabilir. Mektubunuza küçük fakat anlamlı bir hediye eklemeniz ise babanızın ekstra mutlu olmasını sağlayacaktır.
***

Babalar Günü Şiirleri

Fotoğraf Baskılı Puzzle Çikolatalar
Fotoğraf Baskılı Puzzle Çikolatalar

Fotoğraf Baskılı Puzzle Çikolatalar
Hem ağız tatlandıran, hem de gönül alıp gülümseten bir hediye için Puzzle çikolatalar doğru seçim! Sevimliliğin yanında, eğlenceli de olan hediye babaların ağzını tatlandırması ile özel hale geliyor. Puzzle keyfini hiç bu şekilde yaşamadığınıza eminiz. Bunu babanız ve sevdikleriniz ile birlikte yaşamaya ne dersiniz? Babalar gününe özel mektuplar, bir çikolata ile birlikte çok daha tatlı hale gelebilir.

Fotoğraf Baskılı Puzzle Çikolatalar


Babalar Günü Şiirleri

3 – Dünyanın en iyi babasına
Öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum sana baba. İyisiyle, kötüsüyle bu dünyada var olmamı sağladığın, beni en iyi şekilde bu yaşıma getirdiğin ve en iyi okullarda okutup maddi-manevi hiçbir şeyi benden eksik tutmadığın için…Senin kızın olma gururunu bana yaşattığın için ne kadar mutluyum bunu hiçbir sözcük anlatamaz sana…
Seninle gülmenin en güzel an, ağlamanın en rahatlatıcı duygu olduğunu bana sen öğrettin…
Baba sen benim… Hayatımın en yakışıklısı, en iyisi, en adaletlisi, en güzel güleni, en sakini, en tatlısı, en harikası… Benim için SENSİN… Tüm ‘’en’’leri seninle yaşıyorum, seninle hissediyorum ben…
Kararlı, adaletli, doğru olmayı, bu hayatta hata yaparak gerçeği görüp, doğruyu öğrenmeyi en önemlisi de İNSAN olmayı senden öğrendim…
Hayatımın “EN” isin demiştim ya senin için… “En” in yanında her şeyin “İLK” isinde babacığım…
Tüm bildiklerini ve doğrularını esirgemeden öğrettiğin için teşekkürlerimi sunuyorum sana…
Sevdiğim adam… Babam… Sağ ol…
Sen bir hayatsın baba… Yaşadıkça güzelleşen… Güzelleştikçe VAZGEÇİLMEZ olansın…
Saygı ve Sevgilerimle… Sağlıcakla…
Babalar günün kutlu olsun babacığım!

Babalar Günü Sözleri
Babalar Günü Sözleri

 

***
Adeta şiirsel bir anlatıma sahip olan mektup, hem sizin için hem de babanız için mükemmel olabilir. Babanıza söylemek istediğiniz, babalar gününde bilmesini istediğiniz ne varsa, bu mektupta bulabilirsiniz. İki kelimeyi bir araya getirmenin çok daha zor olduğu bu günde, sizin için hazırlanmış olan mektubu kullanabilir ve babanızın daha mutlu ve daha neşeli olmasını sağlayabilirsiniz. Çünkü babalar, evlatlarının mutluluklarını görmek istedikleri kadar, kendilerinin verdiği emeğin farkında olmalarını da isterler.
Babanızın sizin için yaptığı tüm fedakârlıkları, verdiği tüm emekleri, kendi yaşamından çaldıklarını ne kadar da iyi bildiğinizi ve onu ne kadar çok sevdiğinizi anlatmak için Babalar Günü İçin En İyi Mektup örneği var karşımızda. Belki sizin de duygu ve düşüncelerinizin bir ifadesi olabilir ve sizi de babanızı da canı gönülden mutlu edebilir.
***

Babaya Hediye Özel Canlı Minyatür Bahçe
Babaya Hediye Özel Canlı Minyatür Bahçe

Babaya Hediye Özel Canlı Minyatür Bahçe
Minik bir bahçenin samimiyeti ve sıcaklığı ne kadar olabilir demeyin. Öylesine güzel manzaralar saklı ki bu bahçede, adeta kıymetli ve sihirli bir dünya gizli. Belki de mektubunuz ile bağlantılı bir bahçe bile seçebilirsiniz. Canlı bonsai ve çeşitli dekorlarda oluşan ürün, babalar günü için ideal. Bugün babalar günü babama mektup yazmalıyım diye düşünenlerdenseniz, bir de mektubunuza böylesine kişiye özel bir hediye de eklemelisiniz. Yılın sadece bir günü olduğunu ve bu günün babanız için belki de yılın en özel günü olduğunu unutmayınız.

Babaya Hediye Özel Canlı Minyatür Bahçe


Babalar Günü Şiirleri

4 – Babacığım
Sevgili babacığım,
Bugün içimde bambaşka duygular var.Hani küçük bir fidanı büyütmek için ilk adımı atarsın ya,filizlendiğini gördükçe de mutlu olursun,sonrada bir kenara çekilip onun ağaç olmasını izlersin ya, galiba ben yavaş yavaş bir ağaç olmaya başladım. Fideyi diktiğinde onu büyütecek olan toprak,su ve güneşe nasıl gereksinim duyduğunu hatırla. Ağaca dönüşürken dallarının kırılmaması için onu çemberler içine almayı,emek verdiğin kendi ellerinle büyüttüğün küçücük fidanın gün gelip ağaç olacağını düşünmek ise sandığımdan da harika bir duyguymuş.Tıpkı senin beni büyütürken hissettiklerin gibi bunlar… O zamanlar neyi neden yaptığını anlamazdım,benim babam böyle diyorsa böyledir der,senin izinde yürümek için çabalardım. Bugünlerde oğlumu kucağıma aldıkça seni daha da iyi anlıyorum baba. Senin oğlun olmaktan sonsuza dek gurur duyacağım. Bana öğrettiğin her şeyi bende bugün oğluma öğreteceğim.
Babalar günün kutlu olsun babam, babalar günümüz mutlu olsun…

Babalar Günü İçin En İyi Mektup Örnekleri
Babalar Günü İçin En İyi Mektup Örnekleri

 

***
Bir babanın evlat yetiştirme süreci ve adeta bir fidan hassasiyetine sahip olan evladın da yaşama ve büyüme serüveninin anlatıldığı mektup, sizi duygulandırabilecek cinsten. Kısa fakat öz duyguların ve düşüncelerin bir araya getirildiği bir mektup ile babanıza seslenmek istiyorsanız, bu seçenek sizin için ideal olabilir. Detayları üzerinde yapacağınız küçük değişiklik, adeta sizin kaleminizden çıkmış bir mektup olmasını sağlayabilir. Çünkü herkesin babasına dair bu tür düşünceleri vardır ve herkes aynı minnet ile babasına seslenir. Üstelik sunduğumuz hediye seçenekleri, küçük büyük pek çok kişiye özel hediyeyi bir araya getiriyor. Yani babanıza özel bir hediye tercih ederek mektubunuzu destekleyebilir ve babalar gününü hem kendiniz hem de babanız için yılın en özel zamanı haline getirebilirsiniz.
***

5 –Seni çok özledim baba
Oğlum diyen o ipeksi sesine öyle ihtiyacım var ki baba,dünyanın küçük olduğunu, ikimize yettiğini, beraber yaşarken fark edemedim sensiz baba. Meğer Dünya ne kadar büyükmüş.
Ben üşüyorum, öyle yalnızım, öyle yalnızım ki baba, bir kuş tüyü gibi bir yerden bir yere uçacakmış gibi geliyor.
Ah beni bırakıp giden babam, meğer sen ne büyükmüşsün, meğer dünyamız da ne kadar büyük bir yerin varmış ki, dünya sen varken bana dar geliyordu. İşler avuçlarımın arasında eriyor, her üzerine gittiğimde işler küçülüyor, sanki ben senin kahramanındım. Her şeyin bence üstesinden geliyor yılmıyor, usanmıyordum. Yorulsam da sen vardın, ondanda ayrı bir haz, mutluluk duyuyordum.Kan ter içinde gelirken önüne koşar, filelerini alır, onu zevkle eve getirir, koca mendilini çıkarır yüzünü kaplayan terleri siler, sonrada ceketini çıkarttıktan sonra sana nasıl sarılırdık.O sıcaklığı hala arıyorum baba, o sıcaklığın hem beni, hem de hayallerimi sımsıcak tutuyor. Sonrada aldığın sakızı veya şekeri verirdin. Ne iyiydik. Gülünce gözlerinin içi gülerdi.Ah babam şimdi üşüyorum, şimdi tedirginim, şimdi yalnızım. Sevgine, sıcaklığına, şefkatine o kadar muhtacım ki ah babam, kafamı dizlerine koysam, sen saçlarımıkarıştırırken ben doyasıya ağlasam.

Babaya Güzel Sözler
Babaya Güzel Sözler

 

***
Belki de en acısıdır bir babayı kaybettikten sonra anca mektup yazabilmek. Yaşam öyle bir girdap ve öyle bir telaş ki, ne yazık ki sevdiklerimize onları ne kadar sevdiğimizi söylemekte geç kalıyoruz. Oysa varlık sebebimiz olan bu insanlar, bizim tam anlamımızı ifade ediyor. Onları kaybettikten sonra ise öyle derin bir boşluk bırakıyorlar ki, yaşam her zaman eksik kalıyor. Babalar da böyledir. Genellikle duyguların paylaşılmaya çekinildiği babalar, mektup yazma konusunda da tedirgin olunan ebeveyndir. Oysa babanıza olan duygularınızı geç kalmadan dile getirmelisiniz. Yaşam kısa ve onu kaybetmeniz ani olabilir. Neden ona mektup yazmayasınız ki?
Ancak babanızı kaybettiyseniz, geriye sadece bu tip bir mektup kalacaktır. Emin olun ki o sizi duyacak ve mektubunuz yerine ulaşacak. Önemli olan samimiyet ve içtenliktir. Babanızın yokluğunda duyduğunuz yalnızlığı, sizden başka kimse anlayamaz. Sizden başka kimse, babanın kaybını tanımlayamaz. Bu sebeple mektup aslında tam da size özeldir.
***

Babalar Günü Şiirleri

Babalar Günü Özel Oscar Başarı Ödülü
Babalar Günü Özel Oscar Başarı Ödülü

Babalar Günü Özel Oscar Başarı Ödülü
Esprili olma özelliğinin yanında, kişiler için gurur verici de olan ödül, adeta gerçek gibi görünüyor. 29 cm yüksekliğe sahip olan heykelcik, babanızın ödül alma mutluluğunu yaşamasını sağlayacak. Kim evlatlarının kendileri için böyle düşüncelere sahip olmasını istemez ki nihayetinde. Babalar günü mektup örnekleri de size Babalar gününde yardımcı olabileceğinden, sunduğumuz seçenekler oldukça tatmin edici olacaktır ve Babalar Günü İçin En İyi Mektup sizin elinizden çıkacaktır.  Sizin duygularınızı ifade eden mektubu bulmanız çok da uzun sürmeyecektir.

Babalar Günü Özel Oscar Başarı Ödülü


Babalar Günü Şiirleri

Babacığım Duvar Saati
Babacığım Duvar Saati

Babacığım Duvar Saati
İster ofiste, ister evde kullanım olsun, her noktada beğeni toplayacak olan saat, sizin seçmiş olduğunuz bir resimden oluşur. Babanızın en güzel resmini, hatta sizinle birlikte ya da tüm aileniz ile birlikte çekilmiş olan hoş bir resmi, duvar saati için tercih edebilir ve bir duvar saatinin ne kadar şık olabildiğini görebilirsiniz. Babalar gününe özel mektuplar ise insanlara kendilerini özel hissettirecek, şık ve dikkat çekici olacak bir hediyenin tam anlamı ile gerçek adıdır. Emin olun babalarınız da bu emeğin farkında olacaktır.

Babacığım Duvar Saati


Babalar Günü Şiirleri

İsme Özel Tasarımlı Deri Kare Anahtarlık
İsme Özel Tasarımlı Deri Kare Anahtarlık

İsme Özel Tasarımlı Deri Kare Anahtarlık
İsme özel olarak hazırlanıyor olmasının yanında, şık ve farklı duruşu ile de gözleri üzerine toplayan deri anahtarlık, adeta en iyi hediye seçeneklerinden biridir. Vereceğiniz isim anahtarlığın hazırlanması için yeterlidir. Basit bir sipariş süreci ile hediyenize kavuşabilirsiniz. Babalar günü babama mektup yazmak için bir bahane ve hediye ile bu bahaneyi daha da anlamlandırabilirim diye düşünenlerdenseniz, çok haklısınız. Hem anlamlı bir mektup, hem de hediye için yılın en uygun zamanı bugün olacaktır.

İsme Özel Tasarımlı Deri Kare Anahtarlık


Babalar Günü Şiirleri

Kişiye Özel İsimlik
Kişiye Özel İsimlik

Kişiye Özel İsimlik
Kişiye özel oluşu, hediyenin asıl amacını belirtir. Babanız ya da başka biri için bir hediye seçerken, özellikle bu noktaya dikkat etmelisiniz. Çünkü bir hediye kişiye kendisini özel hissettirdiğinde, dünyanın en anlamlı hediyesi haline gelir. Babalar günü de, en anlamlı hediye için çok uygun bir gündür. Babalar Günü İçin En İyi Mektup sizin elinizden çıkarken en kişisel hediye de sizin tarafınızdan verilecek.

Kişiye Özel İsimlik


Check Also

anneler günü hediyeleri

Anneler Günü Hediyesi | Anne Tasarımlı En Güzel Hediyeler

Dikkatinizi Çekebilir: Anneler Günü Hediyeleri Anneler günü hediyesi almak için geç kalmadan güzel seçenekleri değerlendirmeli …