Anasayfa / Hediye Fabrikası Blog / Anneler Günü ile İlgili 9 Anlamlı Şiir

Anneler Günü ile İlgili 9 Anlamlı Şiir

Her insanın yaşamının en özel kişisidir anne, çünkü dünyaya adımımızı attığımız ilk anda, iletişim kurduğumuz ilk ve tek kişidir anne. Daha biz kendimizi bilmezken sevmeye başlarız onu ve o da bizi sebepsiz, gerekçesiz ve karşılıksızca sever, sarar, kollar. Böylesine bir sevgi ve bağlılığı ise dünya üzerinde hiçbir şekilde görmek ya da duymak mümkün değil. Bu yüzdendir cennetin annelerin ayakları altında olması. Anneler günü ile ilgili şiirler ise bir nebze olsun kişinin duygularını ifade etmesini sağlayan araçlardır. Anneliğin kutsal bir mertebe olarak, taşıdığı büyük önemi, kolay kolay anlatmak mümkün olmadığından, böyle ustaca kalemlerden çıkmış sözlere ve şiirlere ihtiyaç duyuyoruz. Onlar bizim adımıza duygularımızı yazıya döküyor bizlere de birer yardımcı oluyor.

Dikkatinizi Çekebilir ► Anneler Günü Hediyeleri

 

Büyük gün yaklaşırken yani anneler gününe sayılı günler kalmışken, anneler günü ile ilgili şiir arayışlarınıza derlediğimiz şiirler ile çözüm üretiyoruz. Annelerimizi her zaman mutlu etmemiz gerekirken ve onların kıymetini her gün bilmemiz gerekirken, anneler günü geldiğinde daha da özenli olmamız gerekiyor. İşte tercih edebileceğiniz şiirler!

Anneler Günü Şiirleri

“ Kuzey rüzgârı da esse, kopsa da fırtına, sığınacağım tek liman sensin annem.

Hakkını nasıl öderim senin.

Başımı dinlerine koymaya geldim, anneler günü kutlamaya geldim… “

Anneler Günü ile İlgili 9 Anlamlı Şiir

Başımıza her ne gelirse gelsin, bizi en çok sarıp sarmalayan, hata da yapsak yanımızdan ayrılmayan tek kişidir anne. Anneler günü ile ilgili kısa şiirler paylaşmamızın sebebi ise tamamen bizim ve yaşamımız için bu kadar önemli olan annelerimizi her an her yerde mutlu edebilecek olduğumuzun farkına varmamız. Hakkını ödememizin mümkün olmadığı annelerimizi, bir iki dize ve küçük bir hediye ile dünyanın en mutlu insanı haline getirebileceğimizi unutmamamız gerekiyor. Bu yüzden sadece anneler gününde değil, her zaman bu tip hareketler ile onları sevindirmeliyiz. Unutmayın tek bir anneniz var ve ömrünüzün sonuna kadar da hiç kimse sizin için bu kadar önemli olmayacak, hiç kimse sizi onun kadar sevmeyecek.

 

“ Kendi çocuklarıma sarıldığım andan beri, sen çok daha iyi anlıyorum annecim.

Sen bizi her zaman kendinden daha fazla düşündün.

Bizim mutluluğumuzu her şeyden üstün tuttun ve kendini buna adadın.

Gençlik hataların için özür dilerim anne, anneler günün kutlu olsun! “

Anneler Günü ile İlgili 9 Anlamlı Şiir

Büyüyüp kendi yaşamınızı kurduğunuzda, yeni bir yuva kurduğunuzda ve çocuklarınız olduğunda, hayatınızın farklı bir evresine girdiğinizi anlarsınız. Artık evin çocuğu değil annesisinizdir. Annenizin yerine geçmiş, zamanında onun size söylediklerini siz çocuklarınıza söylerken bulursunuz kendinizi. Bu durumda da annenizin her bir hareketini ve her bir sözünü çok daha iyi anlarsınız. Anneler günü ile ilgili resimli şiirler, kısa özlü sözler ise anneler günü gibi özel zamanlarda, annenize verdiğiniz değeri ifade edecek önemli imkânlardır. Eğer siz de çocuk sahibiyseniz, bu dizeler ile annenizin gönlünü alabilir, onu ne kadar da iyi anladığınızı ona söyleyebilirsiniz.

 

“ Zihnimdeki en yüce kelime senin adınmış annem.

Sana her seslenişimde ya acım diniyor ya da gönlüm coşuyor.

İyi ki varsın annem, iyi ki benim annemsin… “

Anneler Günü ile İlgili 9 Anlamlı Şiir

Gerçekten de her bebeğin ilk duyduğu sestir annesinin sesi ve genellikle ilk dillendirdiği de annedir. Anne bebeğin öylesine bir parçası ki, bu bağ doğumdan ölüme kadar kopmuyor. Her zaman annelerin evlatları ile olan sıcak bağı varlığını koruyor. Dolayısıyla annelerimizi mutlu edecek sözler ve şiirler çok önemlidir. Kıymetlimiz olan annelerimize verdiğimiz değeri ifade etmenin en güzel yollarıdır bunlar. Anneler günü ile ilgili şiirler belki hediyelerinizin yanına bir ek olabilir, belki uzakta olan annenize göndereceğiniz bir mesaj olabilir. Her şartta bu şiir sizin içten duygularınızın temsili olacağı için, anneler günü özel bir anı haline gelecektir.

 

“ Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek, tarif et deseler;

Annem derdim.

Canım annem seni bir gün değil her gün çok seviyorum.

Anneler günün kutlu olsun canım annem. “

Anneler Günü ile İlgili 9 Anlamlı Şiir

Anneler günü ile ilgili şiir aradığınızda, içten duygularınızı satırlara dökün yeter. Ne bir uyuma gerek var ne başka bir şeye… Çünkü anneniz ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi paylaşmak yeterli olacaktır. Hepimizin canı cananı olan annelerimizi, bazen istemeden kırabiliyoruz. Özellikle de gençlik çağları, bu anlamda en sıkıntılı dönemler olabiliyor. Bu sebeple iradenizi muhafaza edip, annenizin değerini unutmamalı, kendinize sık sık hatırlatmalısınız. Bu sebeplere bağlı olarak da anneler günü şiirleri duygusal ve anlamlı özellikler göstermektedir.

 

“ Canım anneciğim kim giderse gitsin benden, sen yanımda olduktan sonra…

Aksine her gün yeni bir umut olacaktır benim için, her gün yeni bir mutluluk.

Canım annem, anneler günün kutlu olsun! “

Anneler Günü ile İlgili 9 Anlamlı Şiir

Anneler günü ile ilgili kısa şiirler, büyük oranda aynı konular üzerinde durur. Çünkü annelerimiz ile ilgili en büyük duygularımız, minnet, sevgi saygı ve benzeridir. Şiirlerin de bu konuların dışına çıkması beklenemez. Hayatınızın merkezi tam olarak annenizse, siz de bu dizeleri tercih edebilirsiniz. Hiç olmazsa mesaj ile bu sözleri iletmenizi öneririz. Annenizin yaşayacağı mutluluk ise tahmininizden çok daha fazla olacaktır.

 

“ Anne gökte bir ışık, anne parlak bir yıldız, anne yoklukta bir düş.

Ayda bir yaldız, tutulan bir dal ve dertlerin garip çizgisidir anne.

Gözümdeki yaşların virane dizgisi annem, anneler günün kutlu olsun. “

Anneler Günü ile İlgili 9 Anlamlı Şiir

Bir annenin varlığı, insan için çok büyük bir zenginliktir. Bu sebeple de annenin kaybı, insanlar için en büyük acılardan biridir. Anneler günü ile ilgili şiirler kısa ve öz birkaç dizeden ibarettir ama anlamları çok büyüktür. Çünkü bir annenin varlığı dahi, kişinin ömrü boyunca sahip olabileceği en büyük zenginliktir.  Doğanın, evrenin güzel özellikleri ve köşelerine değinen benzetmeleri bulunan bu söz ise anneler günü için ideal bir seçenek oluşturmaktadır.

 

“ Ellerin bir melek büyüsü, gözlerin merhamet, sesin bülbüllerde, ağıtın bitmez anne.

Her mevsim açan güllerde, ipek yüzün her son baharda, kımıldayan sensin seher yunağında.

Seni çok seviyorum canım annem…

Anneler günün kutlu olsun. “

Anneler Günü ile İlgili 9 Anlamlı Şiir

Gerçekten de annelerimizin, bir büyü, doğaüstü bir varlıktır bizler için. Uzağımızda dahi olsalar, koruyucu meleklerimiz olduklarını biliriz. Anneler günü ile ilgili resimli şiirler, bu büyülü dünyayı daha iyi ifade etmektedir. Bu yüzden dilerseniz, anneler günü hediyelerinizi bu tip resimli şiirler ile destekleyebilirsiniz. Yapacağınız bir yemek organizasyonu ya da küçük bir kutlama ile hediyenizi annenize verebilir, sunduğumuz şiir seçenekleri ile de annenizi duygulandırabilirsiniz.

 

“ Küçükken başucumda bana ninni söylerdin, sabahları uyanınca beni okşar severdin.

Benim annem, güzel annem, beni al dizlerine.

Kucağında okşa beni, ninniler söyle yine.

Bugün hala kulağımda çınlıyor sesin.

Güzel annem, sen kalbimin en büyük neşesisin.

Anneler günün kutlu olsun! “

Anneler Günü ile İlgili 9 Anlamlı Şiir

Belki ta çocukluğumuzdan hatırladığımız bu dizeler, bir çocuk şarkısı ya da bir şiir olarak, belki de kısa ve anlamlı bir söz olarak hafızalarımızda yer edinmektedir. Şimdi sizler de bu dizeleri, annenize vereceğiniz hediyenize ekleyebilirsiniz. Anneler günü ile ilgili şiirler olarak hazırladığımız liste, size bu yıl anneler gününde yardımcı olacak, işlerinizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca, isme özel olarak hazırlanan hediyelerden oluşan hediye önerisi listemiz de, hızlıca seçiminizi yapmanızı sağlayacak niteliktedir. Zaman kaybı yaşamadan, kolayca hediye seçiminizi yapıp, anlamlı bir şiiri de ekleyerek, hediyenizi hazır edebilirsiniz. Hediyenizi birebir sizin vermeniz çok daha anlamlıdır, ancak olası mesafeler halinde, kargo ile hediyenizi göndermeniz gerekebilir. Bu durumda da tam zamanında hediye teslimini organize etmenizi öneririz. Böylece anneniz duygulanacak, anneler gününde kendini yalnız hissetmeyecektir.

 

“ Bu dünyadaki en güvenli sığınağım senin kucağın.

Benim annem olman, bu dünyadaki en büyük şansım.

Seni seviyorum annem, Anneler Günün kutlu olsun! “

Anneler Günü ile İlgili 9 Anlamlı Şiir

Anne kucağının sıcaklığı ve güvenilirliğini gözler önüne seriyor adeta bu satırlar. Gerçekten de kaç yaşında olursak olalım, annemizin kucağındaki huzuru başka hiçbir yerde bulamayız. Apayrı bir huzur ve mutluluk hissettiğimiz annelerimiz, her hali ile mutluluğumuzun sebebidir. Aynı şekilde bizler de onların mutluluk sebebiyiz. Bu yüzden sürekli yüzlerini güldürmeyi ve mutlu etmeyi görev edinmemiz gerek. Anneler günü ile ilgili şiir arayanların çok büyük bir zaman ve emek harcamasına gerek yok.

 

Anneler Günü Hediye Önerileri

Kişiye Özel Fotoğraf Baskılı Kristal

Kişiye Özel Fotoğraf Baskılı Kristal
Kişiye Özel Fotoğraf Baskılı Kristal

Kişiye Özel Fotoğraf Baskılı Kristal
Sevdiklerinizi her an gözünüzün önünde tutmanızı mümkün kılacak olan kristal, özel teknikler ile hazırlanıyor. Sizin göndereceğiniz her hangi bir fotoğraf, 180mm x 160mm x 20mm ölçülerinde üretilecek olan kristal içerisinde yer alacak. Eşsiz bir tasarım ürünü olan kristal, ofis çalışanları için ideal olduğu gibi, anneniz için de baktıkça duygulanacağı bir hediye olacaktır.

Kişiye Özel Fotoğraf Baskılı Kristal
 


Pembe Mutfak Seti-13 Parça

Pembe Mutfak Seti-13 Parça
Pembe Mutfak Seti-13 Parça

Pembe Mutfak Seti-13 Parça
Mutfak, genellikle annelerimizin en çok zaman geçirdiği ve zaman geçirmeyi sevdiği yer oluyor. Bu yüzden de mutfakta kullanabileceği her hediye, annelerimiz için doğru seçim olmakta. Pembe rengi ile sevimli ve şık görünen mutfak seti, hem baharatlar hem de çeşitli ürünler için kullanılabilecek saklama kaplarından oluşuyor. Kalitesi ile sizi büyüleyecek olan ürünler doğru seçimlerden biri.

Kişiye Özel Fotoğraf Baskılı Kristal
 


İsme Özel Bonsai Ağaçlı Mini Bahçe

İsme Özel Bonsai Ağaçlı Mini Bahçe
İsme Özel Bonsai Ağaçlı Mini Bahçe

İsme Özel Bonsai Ağaçlı Mini Bahçe
Yeşili ve detayları ile gönlümüzü çalan mini bahçeler, bambaşka bir dünyanın minyatürü gibidir. Dolayısıyla kişilere mutluluk verip, gününü güzelleştiren hediyelerden biri olacaktır. Annenize, ismine özel olarak hazırlatacağınız bu tip bir mini bahçe ise gönlünü fethetmeniz için yeterli olacaktır. Enerji veren hediyeniz, güzel notu ile birlikte daima annenize sizi hatırlatacaktır. Gerçi anneler için böle bir hatırlatmaya gerek dahi yok.

İsme Özel Bonsai Ağaçlı Mini Bahçe
 


Kişiye Özel İsim Yazılı Çay Bardak Seti

Kişiye Özel İsim Yazılı Çay Bardak Seti
Kişiye Özel İsim Yazılı Çay Bardak Seti

Kişiye Özel İsim Yazılı Çay Bardak Seti
Çay seven insanlar için çay keyfi diye bir kavram vardır ve günün tüm yorgunluğunun atıldığı bu anlarda, insan tüm derdini tasasını bir kenarda bırakıp kendini rahatlamış hisseder. Anneniz ile birlikte siz de çay keyfi yapmak isterseniz, bu set tam size göre. Çünkü isme özel olarak hazırlatabiliyorsunuz. Üzerine dilediğiniz notu yazdırabilir, bu anneler gününün bir hatırası olarak kullanabilirsiniz.

Kişiye Özel İsim Yazılı Çay Bardak Seti
 


365 Gün Her Güne Bir Mesaj Anne Yıllık ve Yılın En İyi Annesi Kupası

365 Gün Her Güne Bir Mesaj Anne Yıllık ve Yılın En İyi Annesi Kupası
365 Gün Her Güne Bir Mesaj Anne Yıllık ve Yılın En İyi Annesi Kupası

365 Gün Her Güne Bir Mesaj Anne Yıllık ve Yılın En İyi Annesi Kupası
Birbirinden güzel hediyelerin güzel mesajların bir araya geldiği paket, annenizi heyecanlandıracak. Çikolata, parfüm, Türk Kahvesi, Şekerlemeler ve Yılın En İyi Annesi Kupası da dâhil olmak üzere, mesaj kartlarının da yer aldığı set, son derece ilgi uyandırıcı. Anneler günü şiirinin yanına, mesaj kartlarını da ileterek, annenizi ilginiz ile mutlu edebileceksiniz.

365 Gün Her Güne Bir Mesaj Anne Yıllık ve Yılın En İyi Annesi Kupası
 


Dünyanın En Güzel Annesine Sihirli Çay-Kahve Kupası

Dünyanın En Güzel Annesine Sihirli Çay-Kahve Kupası
Dünyanın En Güzel Annesine Sihirli Çay-Kahve Kupası

Dünyanın En Güzel Annesine Sihirli Çay-Kahve Kupası
Bugün çay kahve sevmeyen birine rastlamak mümkün değil. Hele de annelerimiz mutlaka bunlardan birinin müptelasıdır. Dolayısıyla annenize her çay kahve keyfinde sizi hatırlayacağı bir hediye vermeyi düşünebilirsiniz. Sihirli kupa, sıcak içecek ile birlikte, seçtiğiniz fotoğrafı ortaya çıkaracak ve gülümsetecektir. Uzun ömürlü baskı kalitesine sahip olan ürünü, elde yıkadığınız sürece yıllarda kullanabilirsiniz.

Dünyanın En Güzel Annesine Sihirli Çay-Kahve Kupası
 


Goldstore 0.01 ct Pırlanta Gümüş Harf Kolye

Goldstore 0.01 ct Pırlanta Gümüş Harf Kolye
Goldstore 0.01 ct Pırlanta Gümüş Harf Kolye

Goldstore 0.01 ct Pırlanta Gümüş Harf Kolye
Harflerin pırlanta ile birlikte şık bir kolyeye dönüştüğü tasarım, annenizin boynunu süsleyebilir. Gümüş olan kolye, pırlanta taş ile süslüdür ve sizin istediğiniz harflerde üretilecektir. Sizin ve annenizin baş harfi, şık bir kolyede bir araya gelebilir. Üstelik ürün garanti sertifikası ve orijinal kutusu ile birlikte gönderilecektir. Sizin sadece sipariş vermeniz gerekiyor. Gerisini biz hallediyoruz.

Goldstore 0.01 ct Pırlanta Gümüş Harf Kolye
 


Anneler Günü Hediyesi Canım Annem Kitabı

Anneler Günü Hediyesi Canım Annem Kitabı
Anneler Günü Hediyesi Canım Annem Kitabı

Anneler Günü Hediyesi Canım Annem Kitabı
Güzel Anneler günü sözleri ve de harika çizimler ile bezeli olan kitap, anneniz için kalıcı bir hatıra anlamı taşıyacaktır. Okumanın keyifli olacağı eser, birbirinden güzel çiçekleri ile de insanın gözlerini kamaştırıyor. 190mm x 190mm ölçülerinde olan kitap, özellikle de okumayı sevenler için harika bir anneler günü hediyesi olacaktır.

Anneler Günü Hediyesi Canım Annem Kitabı
 


Ailesinden Annesine Anneler Günü Hediyesi Albüm

Ailesinden Annesine Anneler Günü Hediyesi Albüm
Ailesinden Annesine Anneler Günü Hediyesi Albüm

Ailesinden Annesine Anneler Günü Hediyesi Albüm
Ahşap kapak tasarımı ve kişiye özel olarak hazırlanan kapak tasarımı ile aile fotoğraflarının bir araya geldiği albüm, en özel anlarınızı ölümsüzleştirip, bir araya getirecek. Tasarımı ile göz dolduran albüm, kullanışlı olma özelliğine de sahip. Diğer taraftan, anıların anne ellerinde bu şekilde bir araya gelmesi son derece duygulandırıcı olacaktır.

Ailesinden Annesine Anneler Günü Hediyesi Albüm
 


 

 

Sizler de Anneler Günü için yapacağınız organizasyonları, şiirler ya da hediyeler ile renklendirebilirsiniz. Bu sayede daha anlamlı bir gün geçireceksiniz. Hem anneniz hem de sizin için gerçek anlamda özel bir gün olacaktır. Derlediğimiz anneler günü ile ilgili şiirler ve sözler, bunun yanında öneri olarak sunduğumuz kişiye özel hediyeler, bu kez yorulmadan hediyelerinizi tamamlamanızı sağlayacaktır. Yeter ki annenizin zevk ve tercihleri ile ilgili bilgi sahibi olun. Kolayca hediyenizi seçip, harika bir söz ile birlikte annenize sunabilir ve gözlerindeki mutluluğa tanıklık edebilirsiniz.

Siz de Anneler Günü ile İlgili 9 Anlamlı Şiir önerilerimizden birini seçerek anneye alacağınız hediyenin yanında ona armağan edebilir ya da dilerseniz ona okuyabilirsiniz. Anneler günü hediyesi olarak alacağınız hediyenin yanında okuyacağınız şiir ile anneyi daha önce hiç olmadığı kadar mutlu edeceksiniz. Özellikle ben şiir seçmem, yazarım diyenler anneye şiir yazabilir ve böylece anneler günü için son derece anlamlı bir sürpriz hazırlamış olur. Anneyi oldukça duygulandıracak olan hediye ve şiir ile anneler günü için çok iyi bir seçim yapmış olacaksınız. Özellikle Anneler Günü ile İlgili 9 Anlamlı Şiir önerilerimiz, anneleri oldukça duygulandıracak şekilde düşünülmüştür. Siz de sizin için bir araya getirdiğimiz anne şiiri seçeneklerinden birisini bu açıdan gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Anneye verilebilecek en büyük armağanlardan birisi de kesinlikle onun için okuduğunuz şiir olacaktır.

Anneme anneler günü hediyesi ne alabilirim diye düşünmekten kafayı yediyseniz eğer, sizin için de anneye alınabilecek en özel hediye seçeneklerini bir araya getirdik. Hediye Fabrikası’nda anneler günü için en çok tercih edilen hediye seçeneklerinden birini seçerek anneler günü için unutulmayacak bir sürpriz hazırlayacaksınız! Bu özel günde siz de annenizi mutlu etmek istiyorsanız daha fazla beklemenize hiç gerek yok! Hediye Fabrikası özel tasarım ürünlerinden birini tercih ederek hediyenizin yanında okuyacağınız şiir ile unutulmayacak bir anneler günü yaşatacaksınız.

Melek Anneye Özel Hediye Ödül

Melek Anneye Özel Hediye Ödül
Melek Anneye Özel Hediye Ödül

Melek Anneye Özel Hediye Ödül
Benim annem bir melek diyenlerin kaçırmayacağı nitelikte bir hediye olan bu melek ödül ile anneler gününde anneyi ödüllendireceksiniz. Ödülün üzerine annenizin ismini yazarak hediyenizi kişiye özel bir hale getirebilir ve anneyi son derece mutlu edebilirsiniz. Siz de annenize güzel bir sürpriz hazırlamak istiyor ve onu ödüllendirmek istiyorsanız bu hediye fırsatını sakın kaçırmayın!

Melek Anneye Özel Hediye Ödül
 


Anneye Hediye Harf Çikolatalar

Anneye Hediye Harf Çikolatalar
Anneye Hediye Harf Çikolatalar

Anneye Hediye Harf Çikolatalar
Annelere armağan edilecek en özel hediye seçeneklerinden birisi olan bu çikolataların üzerinde harfler bulunmakta ve çikolatalar bir bütün halinde ” canım annem ” gibi cümleler oluşturmaktadır. Anneniz için unutulmayacak bir hediye olan bu çikolatalar onu hem duygulandıracak hem de tatlarıyla annenizi mest edecektir. Anneye alınabilecek mutluluk verici bir hediye seçeneği olan bu çikolatalar için hemen tıklayın!

Anneye Hediye Harf Çikolatalar
 


Check Also

Romantik Kar Küresi Modelleri, Işıklı & Müzikli Kar Küreleri

Kar küresi modelleri sayesinde sevdiklerinize son derece sevimli ve hoş sürprizler yapabilirsiniz. Kar küreleri görünümleri …