Anasayfa / Hediye Fabrikası Blog / 1 Yaş Doğum Gününe Özel Pastalar – En Güzel 1 Yaş Pasta Modelleri
1 yaş pasta

1 Yaş Doğum Gününe Özel Pastalar – En Güzel 1 Yaş Pasta Modelleri

Her evliliğin daha farklı boyutlara taşınmasında öncülük eden bebekler, anne ve babaların her fırsatta bu durumu kutlama yaparak taçlandırmasıyla sonuçlanıyor. En özel anları sevdikleriyle beraber paylaşmak isteyen ailelerin yeni şölenlerinden bir tanesi olan 1 yaş pastası son yılların en gözde aktivitelerinden sayılabilir. Eski dönemlere nazaran çok daha sık kutlanan, bebeğinizin bir yılı tamamlayarak sağlıklı bir şekilde büyümeye devam ettiği o özel günü birbirinden şahane 1 yaş bebek pastaları ile kutlamak isteyenlere muhteşem önerilerden oluşan derlemeye bir göz atabilirsiniz.

Sayılı Pasta

rakamlı 1 yaş pastası

1 yaş bebek pastaları içerisinde en çok tercih edilen bu sayılı pasta genellikle erkek bebek 1 yaş pastası olarak karşınıza çıkar. Farklı renkler ve süslemeler ile çeşitlendirilebilen sayılı pasta, davetli listenize göre büyük veya daha küçük ebatlarda yapılabilir. Eğer bebeğinizin bu özel doğum günü için daha farklı sayılı bir pasta yaptırmak isterseniz, üst bölümüne sözler yazdırabilir veya fotoğraflarla süslemelerde yaptırabilirsiniz.

1 Yaş Hediyesi Bebek Havlusu

1 Yaş Hediyesi Bebek Havlusu

1 Yaş Hediyesi Bebek Havlusu

Kendi bebeğinize veya bir tanıdığınızın bebeğine armağan edebileceğiniz bu tarz hediyeler hem kullanışlı olması hem de kişiye özel olması sebebiyle fazlasıyla beğenilir. Yumuşacık yapısı sebebiyle hem bebeğin cildine zarar vermeyen hem de hemen emici yapısıyla duş sonrası bebeğinizi misler gibi sarıp sarmalayabilecek bu tarz isim yazılı ve kapüşonlu bebek havluları asla modası geçmeyen hediyelikler arasında.

1 Yaş Hediyesi Bebek Havlusu
 

1 Yaş Hediyesi Bebek Havlusu

Katlı Pasta

1 yaş pastası

Bu katlı pasta için 1 yaş pastası nasıl yapılır diye merak ediyorsanız hemen 2 adet pasta keki yapmalısınız ancak ebatları birbirinden farklı olmalı. Biri diğerine oranla daha büyük olan pasta keklerini pişirdikten sonra kullanacağınız krema ve malzemeleri ayarlamalısınız. 1 yaş pasta yapımı oldukça özel bir gün için hazırlandığından dolayı yapım aşamasında sizi oldukça yoracak fakat pasta bitip karşınıza çıkan şahane tasarımı gördüğünüz an tüm yorgunluğunuzu unutacaksınız. Bu arada yaş fark etmeksizin çocuğa hediye olarak çok özel bir şey düşünüyorsanız, bu zahmetli pasta oldukça ideal bir hediye önerisi olabilir.

1 Yaş Doğum Günü Posteri

1 Yaş Doğum Günü Posteri

1 Yaş Doğum Günü Posteri

1 yaş günlerinin kutlamaları da o gün kadar özel olarak hazırlanıyor. Servis için kullanılacak tabak, bardak ve çatallara kadar büyük bir çalışma sonucunda annelerin istedikleri gibi bir kutlama organize ederken işinize oldukça yarayacak bu posterler sayesinde organizasyonunuz tamamlanacak. Üzerinde bebeğin diş sayısı, boyu, sevdiği oyuncak listesi, yemekler ve yapmaktan keyif aldığı yaramazlıkların tek tek not edildiği ve en güzel fotoğrafının yer aldığı bu poster kalıcı bir hediye olması sebebiyle de yıllarca saklayabileceğiniz türden bir hediyelik.

1 Yaş Doğum Günü Posteri
 

1 Yaş Doğum Günü Posteri

3 Katlı Pasta

3 katlı 1 yaş doğum günü pastası

1 yaş pasta modelleri arasında kalabalık partilere oldukça uygun olan 3 katlı pasta, farklı süslemelerle de şekillendirilebilir. Bebeğinizin cinsiyetine göre farklı figürler ve renklerle bambaşka bir havaya bürüyebileceğiniz pasta, erkekler için sade veya çizgi film karakterleriyle süslenebiliyorken, kız bebekler için rengarenk çiçekler, şekerlemeler vb. malzemeler kullanılarak tam da 1 yaş pastası kadar özel bir hale getirilebilir.

Erkek Çocuğuna Hediye Kanvas Tablo

Erkek Çocuğuna Hediye Kanvas Tablo

Erkek Çocuğuna Hediye Kanvas Tablo

Anılar biriktirmeyi seven ebeveynlerin oldukça hoşlanacağı kanvas tablolar son yılların oldukça gözde hediyelikleri arasında sayılabilir. Bebeğinizin en beğendiğiniz fotoğraflarından birini tablo yaptırarak ilerleyen günlerde de severek kullanabileceğiniz bu hediye, 40*40 ölçülerine sahip kare bir tablo. Ne çok büyük ne de küçük tam ideal ölçülerde kanvas kumaşına hazırlanan erkek bebeğinizin fotoğrafı yerine aile fotoğrafınızı veya diğer çocuklarınızla beraber bir fotoğrafını da bastırabilirsiniz. Ayrıca böyle bir tabloyu bebeğinizin 1 yaş kutlamasında da dekor olarak kullanabilirsiniz.

Erkek Çocuğuna Hediye Kanvas Tablo
 

Erkek Çocuğuna Hediye Kanvas Tablo

Ayakkabılı Pasta

1 yaş pastası

1 yaş pasta modelleri ve fiyatları tamamen sizin tercihinizle orantılı bir şekilde değişir. Sade ve küçük pastalar uygun fiyatlarla hazırlanırken ne kadar detay isterseniz veya ne kadar büyüklük/kat artarsa o oranda ücreti de artabilir. 1 yaş erkek bebek pastaları arasında oldukça sevilen ayakkabı detaylı pasta, şeker hamuru alınarak evde de yapılabilir. Bu tarz tek katlı, üst bölümü çeşitli figürlerle süslü 1 yaş pasta yapımı sadece süslemelerde zorluk çıkartabilir. Onun dışında istediğiniz gibi bir pasta keki hazırlayarak yapılabilirsiniz.

Kız Çocuğa Hediye Kanvas Tablo

Kız Çocuğa Hediye Kanvas Tablo

Kız Çocuğa Hediye Kanvas Tablo

Erkek bebeğe özel yapılan 40*40 ölçülerindeki kanvas tablonun aynısını kız bebeğiniz içinde yaptırmanız mümkün. Oldukça şık ve değişik bir hediyelik olan bu tabloları arkadaşlarınızın bebeği içinde hazırlatabilirsiniz. Hem çok uygun hem de unutulmaz bir hediye arayanların ilk tercih etmesi gereken bu tablolardan isterseniz birden fazla yaptırarak kendi duvarınıza farklı bir koleksiyon havası katabilirsiniz.

Kız Çocuğa Hediye Kanvas Tablo
 

Kız Çocuğa Hediye Kanvas Tablo

Süslemeli Pasta

1 yaş pasta modelleri

Yapımı en basit olan ve oldukça kısa sürede yapılabilen 1 yaş pasta modelleri arasında sadelikten hoşlananların çok beğeneceği bu hafif süslemeli pasta, özel günlerden biri olan anneler günü için de anneye hediye olarak da hazırlanabilir. Tek kalıp yardımıyla yuvarlak bir şekilde yapılan 1 yaş pastası şeker hamursuz olarak hazırlanan sade ve şık modeller arasında yer alıyor. Üzerine süsleme eklemek istemezseniz ve 1 yaş pastası erkek bebeğinize uygun olsun isterseniz sadece kremasını renklendirerek de servis edilebilir.

Kişiye Özel Fotoğraflı Kare Yastık

Kişiye Özel Fotoğraflı Kare Yastık

Kişiye Özel Fotoğraflı Kare Yastık

Bebek odalarının baş tacı olabilecek bu yastıklar, en beğendiğiniz fotoğraflarla bambaşka bir havaya bürünebilir. İster şu andaki hali için ister yeni doğduğu dönemdeki herhangi bir fotoğrafını bu tarz bir kare yastığa baskı yaptırarak bebek odasının dekoruna katkı sağlayabilirsiniz. 40*40 ölçülerde içerisinde elyaf doldurularak gönderilen bebeğinizin resmi basılı olan bu yastıklardan sevdiklerinize de hediye hazırlatabilirsiniz.

Kişiye Özel Fotoğraflı Kare Yastık
 

Kişiye Özel Fotoğraflı Kare Yastık

Toplu Pasta

1 yaş pastası erkek

Bu tarzda yapılan erkek bebek 1 yaş pastası genellikle futbol aşığı babaların fikri oluyor. Oldukça şık ve güzel duran süslemesiyle dikkat çeken bir pasta olmasını isteyen ebeveynlerin bu özel gün için yaptırması makul olan toplu pasta evde de yapılabilir. Kişi sayısına göre kek kalıbı kullanarak hamurunu hazırlayıp üzerini şeker hamuruyla kaplayabilirsiniz. Evde yapımı daha uygun maliyetlere denk gelen pasta için zamanınız yoksa kutlamadan birkaç gün öncesi model belirleyip herhangi bir pastanede de yaptırabilirsiniz.

50 Cm Peluş Oyuncak Palyaço

50 Cm Peluş Oyuncak Palyaço

50 Cm Peluş Oyuncak Palyaço

Küçük bebeklerin oyuncak seçimlerinde oldukça dikkatli olmak gerekir. Hangi cisimden nasıl bir zarar gelebileceğini bilmeyen bebeğinize birden fazla parçadan oluşan, kolay sökülebilen, kırılabilen oyuncaklar almamalısınız. Özellikle boncuk, pul gibi kolayca kopup yutulabilecek ürünlerden de mümkün olduğunca uzak durun.

50 Cm Peluş Oyuncak Palyaço
 

50 Cm Peluş Oyuncak Palyaço

Dil Çıkaran Pasta

1 yaş bebek pastaları

1 yaş pasta modelleri ve fiyatları için araştırma yaparken, standart modeller dışındaki pastalara yönelmeniz daha ilgi çekici bir kutlama yaşanmasını sağlayabilir. Özellikle espri anlayışı yüksek, eğlenceli aktivitelerden hoşlanan anne ve babalar bu tarz pastaları tercih edebilir. Bir de kutlamaya katılacaklar arasında çok fazla çocuklu aile varsa, çocukların ilgisini tek noktaya çekmek için bu tarz 1 yaş erkek bebek pastaları tercih edilebilir.

Kız Çocuğuna Hediye Baskılı Mini Ahşap Foto

Kız Çocuğuna Hediye Baskılı Mini Ahşap Foto

Kız Çocuğuna Hediye Baskılı Mini Ahşap Foto

Hem ev dekorunda hem de anı biriktirmede çok sevilen fotoğraflarda bir değişiklik istiyorsanız işte minik kız bebeğinize fazlasıyla yakışacak olan bu ahşap fotolar hem uygun fiyatlı hem de oldukça kalıcı hediyelikler arasında sayılabilir.

Kız Çocuğuna Hediye Baskılı Mini Ahşap Foto
 

Kız Çocuğuna Hediye Baskılı Mini Ahşap Foto

İsim Yazılı Pasta

isim yazılı 1 yaş pastası

Her türlü kutlamaya uygun olan isim yazılı pastalar hem maliyeti hem de kısa süren yapım aşamasıyla pasta için zaman ayıramayanların işini kolaylaştırabilir. Bu tarz 1 yaş pastası nasıl yapılır diye merak ediyorsanız hemen bir hazır pasta keki veya evde kek hazırlamanız gerekir. İster şeker hamuru isterseniz de krema ile kapladığınız pastaya sos ile bebeğinizin ismini veya yazmak istediğiniz mesajı yazı aparatı yardımıyla süsleyebilirsiniz. 1 yaş pastası erkek veya kız bebeğim için daha profesyonel olmalı diyorsanız bu işi pastanede yaptırmanız da fayda var.

Minions Modelli Pasta

1 yaş pasta modelleri ve fiyatları

1 yaş pastası şeker hamursuz olarak yapıldığında daha gündelik durduğu için aileler genellikle özel yapılan pastalara yöneliyor. Özellikle de Minions çizgi film karakterinin fazlasıyla beğenilmesi nedeniyle ister tek kat ister birden fazla katlar halinde 1 yaş pastası olarak bu model seçilebiliyor. Hem şahane bir görüntüsü hem de kalabalık bir gruba yetebilecek büyüklüğüyle büyük bir yaş günü partisi düzenleyenler bu Minions modelli pastayı seçebilir.

Ayıcıklı Pasta

1 yaş pasta yapımı

Doğum günlerinin vazgeçilmezlerinden sayılan ayıcıklı pastalar, görsel şölene önem veren ebeveynlerin bir kez de olsa mutlaka bir doğum günü kutlamaları için seçtikleri modeller arasında ilk sırayı alıyor. Hem kız hem de erkek bebekleri tercih edilebilecek bu pastayı, davetli sayınıza göre yüksek katlı olarak da yapabilirsiniz. Yine şeker hamuru kullanılarak yapılan ayıcıklı pasta için, iç malzemeyi meyve veya kuru meyvelerden de mevsimine göre tercih edebilirsiniz. Üs bölümde bulunan ayıcıklar yerine bebeğinizin gördüğünde mutlu olduğunu hissettiğiniz diğer hayvan figürlerinde yararlanabileceğiniz gibi yıldız, güneş gibi şekillerle de süslemeler yapabilirsiniz.

Resimli Pasta

fotoğraflı 1 yaş pastası

1 yaş resimli pasta her kutlamanın gözbebeği sayılan pasta çeşitleri arasında sayılabilir. Özellikle genç çiftlerin de özel kutlamalarda ilk hazırlattığı pasta üstünde fotoğrafların bulunduğu fotoğraflar olur. Bu tarz pastalar için öncelikle bebeğinizin 1 yaş resimli pasta süslemesinde kullanılacak fotoğrafını veya aile fotoğrafınızı seçmelisiniz. Bu tarz resimli pastaları evde kendinizin yapması oldukça zor olduğu için mutlaka bir pastacıyla anlaşmalısınız. Dilediğiniz bir fotoğraf şekerleme haline getiriliyor ve pastanıza ekleniyor. Yani o seçtiğiniz şirin fotoğrafta yenilebilir hale getiriliyor.

Papyonlu Pasta

papyonlu 1 yaş pastası

Oldukça şık bir dizaynı olan papyonlu pasta tam da yakışıklı erkek bebeklerinizin 1 yaş gününe layık pasta modellerinden biri. Özellikle tamamen beyaz kremadan yapılıp üzerine kalın siyah bir papyonla süsleme yaparsanız daha göz doldurucu gözükebilir. Sadece 1 yaş pastası olarak değil diğer doğum günü kutlamaları hatta bir adet gelin içinde yanına ekleme yaparak düğün pastalarınız içinde bu tasarımdan faydalanabilirsiniz.

Şekerlemeli Pasta

şekerlemeli 1 yaş pastası

Hem yapması çok kolay hem de oldukça cüzi meblağlara yapabileceğiniz şekerlemeli pastaları, tek renk krema ile yapabilirsiniz. Bu tarz pastalar genelde şeker hamursuz olarak yapılır. Evde kolayca yapılabilen krema veya çikolatalı soslar ile kaplanan pasta kekinin içerisinde meyve veya damla çikolata da koyulabilir. Üst süslemesi içinde illaki şekerleme kullanmak zorunda değilsiniz. Renkli bonbonlar, minik figürlü kurabiyeler, yenilebilir çiçekler, kuru veya yaş meyvelerle de süslemeyi kendi zevklerinize göre tasarlayabilirsiniz. Ya da sadece çikolata yardımıyla yazı yazar, desen çizersiniz.

Check Also

En Güzel Öğretmenler Günü Hediyesi El Yapımı

Eğitim hayatımızın ne de önemli bir parçası. Öğretmenlerimiz ise en önemli nokta. Hayatımızı şekillendiren, biz …